jak postawić pierwsze kroki w tworzeniu gier
jakie masz możliwe ścieżki rozwoju w gamedevie i jak wygląda on “od kuchni”
poznasz najczęściej używane silniki do tworzenia gier wraz z ich wadami i zaletami
zrozumiesz, jak wyglądają poszczególne etapy tworzenia gry
poznasz programy przydatne w tworzeniu grafik i dźwięków do gier
jak wygląda praca indie developera vs praca w dużym studio i zespole developerskim
jakie problemy i wyzwania techniczne czekają na game developerów
jak radzić sobie ze stresem w tej pracy i zjawiskami takimi jak np. Crunch czy wypalenie
Marzysz o karierze w gamedevie, ale nie wiesz od czego zacząć, jakie umiejętności będą Ci potrzebne i czy naprawdę musisz umieć programować? Chcesz zrozumieć jak wygląda proces tworzenia gier od pomysłu, przez projektowanie, aż po finalną wersję gry? Chcesz poznać możliwe ścieżki rozwoju, wady, zalety i wyzwania związane z pracą game developera? W takim razie ten kurs online będzie świetnym punktem startowym!
To idealne wprowadzenie dla każdego, kto myśli o tym, aby swoją karierę związać właśnie z gamedevem. Dzięki niemu zrozumiesz, jak wyglądają różne etapy procesu tworzenia gier od koncepcji, po finalny produkt. Poznasz najlepsze silniki, technologie oraz narzędzia wykorzystywane w branży i dowiesz się, jakie są rodzaje klasyfikacji gier.
Opowiem Ci o tym, jak od kuchni wygląda praca zarówno indie developera, jak i developera w dużym zespole projektowym. Nie zabraknie zagadnień związanych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI) w procesie tworzenia gier, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z pracą w tej branży - od zarobków, przez wady i zalety po codzienne wyzwania.
Na początku kursu zapoznasz się z różnorodnymi klasyfikacjami gier, m.in. pod kątem gatunku, platformy, mechanik, ale też formy wizualnej. Dowiesz się, jak te klasyfikacje ułatwiają życie twórcom, pomagając w lepszym zrozumieniu i organizacji procesu tworzenia gry. Poznasz charakterystyczne cechy poszczególnych gatunków gier, wraz z przykładami konkretnych tytułów.
Przechodząc przez kolejne klasyfikacje, otrzymasz ode mnie masę ciekawostek, cech charakterystycznych i wyzwań związanych z tworzeniem różnych typów i gatunków gier na różnorodne platformy. Dzięki temu, łatwiej będzie Ci podjąć decyzję o tym, które z gier najbardziej Ci odpowiadają i na którym segmencie chciałbyś się skupić jako game developer. Nakreślenie konkretnego kierunku pozwoli Ci pójść dalej i wybrać konkretne technologie i umiejętności, które trzeba opanować.
Czy rzeczywiście muszę umieć programować, żeby tworzyć gry? Jaki silnik wybrać? Czym są assety do gier? Na te i wiele innych pytań znajdziesz odpowiedź w kursie. Omówimy najpopularniejsze silniki do tworzenia gier, takie jak Unity, Unreal Engine, Godot czy RPG Maker. Poznasz ich cechy charakterystyczne, różnice między nimi i typowe zastosowania.
Wspólnie przejdziemy przez wszystkie etapy tworzenia gier, od koncepcji po finalny produkt, który trafia na sklepową “półkę.” Dowiesz się, jak taki proces wygląda w dużych zespołach i studiach developerskich oraz jakie zadania czekają na Ciebie na poszczególnych etapach produkcji. Opowiem Ci również o pracy developerów niezależnych, którzy często działają w pojedynkę lub w małych 2-3 osobowych zespołach.
Dobra gra, to nie tylko ciekawa mechanika, ale także atrakcyjna oprawa wizualno-dźwiękowa. W kursie poświęcimy 2 osobne rozdziały tematyce grafiki i dźwięku. Przekonasz się, że wcale nie musisz posiadać zaawansowanych zdolności graficznych, ani znać się na obróbce audio, aby tworzyć świetne gry. Pokażę Ci, skąd pobierać gotowe grafiki do swoich projektów, jak legalnie z nich korzystać, z uwzględnieniem kwestii praw autorskich.
Omówimy najpopularniejsze programy do tworzenia grafiki 2D i 3D, które są powszechnie standardem w gamedevie. Dowiesz się, gdzie znaleźć muzykę i efekty dźwiękowe do swoich gier, poznasz narzędzia do ich tworzenia oraz edycji i odkryjesz, jak wykorzystać sztuczną inteligencję (AI), by pomóc sobie również z tymi elementami.
W ostatniej części kursu dowiesz się nieco więcej na temat pracy w GameDevie z perspektywy developera, który pracował zarówno jako indie developer, jak i pracownik dużego zespołu developerskiego. Poznasz plusy i minusy każdego z tych rozwiązań, możliwe zarobki oraz potencjalne szanse i ryzyka. Opowiem Ci, jak radzić sobie z najczęstszymi wyzwaniami w pracy Game Developera, takimi jak m.in. błędy w kodzie, brak motywacji, strach przed rozpoczęciem, czy ten niesławny crunch.
Kup w pakiecie i oszczędź aż 35%
Taniej tylko do końca dnia!
Chętnie pomożemy! Odpowiedz na pytania przygotowane przez naszych specjalistów, a my dopasujemy ścieżkę rozwoju do Twoich preferencji.
Rozpocznij terazDo każdego ukończonego przez Ciebie szkolenia wystawiamy imienny certyfikat. Warunkiem jego otrzymania jest zaliczenie testów dołączonych do kursu. Na certyfikacie znajduje się Twoje imię oraz nazwisko, nazwa ukończonego kursu, data wystawienia i nazwa instytucji certyfikującej. Warto podkreślić, że jesteśmy wpisani do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (nr wpisu 2.12/00119/2017).
Certyfikat możesz wydrukować lub opublikować w Internecie za pośrednictwem specjalnego odnośnika np. na LinkedIn lub innych portalach społecznościowych . Jak również dołączyć do swojego CV.
Tak, do każdego zamówienia mamy obowiązek wystawić fakturę VAT (23%) lub paragon. Rodzaj dokumentu zależy od danych, które podasz w formularzu podczas składania zamówienia. Faktury zwykle wystawiamy do 3 dni roboczych od momentu zaksięgowania wpłaty. Poinformujemy Cię o tym fakcie mailowo, a dokument będzie można pobrać bezpośrednio z poziomu zakładki Historia zamówień na Twoim koncie w strefakursów.pl. Jeśli potrzebujesz proformy do opłacenia zamówienia, złóż zamówienie zaznaczając w formularzu pole "Chcę otrzymać dokument proforma" lub skontaktuj się z nami telefonicznie bądź mailowo (biuro@strefakursow.pl).
Gdy dokonujesz zakupu w aplikacji strefakursów.pl na iOS za pośrednictwem Apple Pay sprzedawcą jest Apple. Fakturę lub dokument zakupu znajdziesz zgodnie z poniższą instrukcją:
Możesz również pobrać dokument przez stronę Apple. Przejdź pod ten adres: https://reportaproblem.apple.com/, następnie zaloguj się swoim Apple ID, znajdź zakup na liście i kliknij, aby zobaczyć szczegóły i ewentualnie pobrać dokument. Apple zwykle wystawia fakturę jako dostawca usług cyfrowych. Jeśli potrzebujesz faktury VAT, możesz skontaktować się z pomocą techniczną Apple, aby uzyskać dodatkowe informacje na temat zgodności faktury z przepisami w Twoim kraju.
Gdy dokonujesz zakupu w aplikacji strefakursów.pl na Android za pośrednictwem Google Pay sprzedawcą jest Google. Fakturę lub dokument zakupu znajdziesz zgodnie z poniższą instrukcją:
Możesz również znaleźć fakturę na stronie Google Pay. Przejdź pod ten adres: pay.google.com i zaloguj się na swoje konto Google, z którego dokonano zakupu. W sekcji Aktywność znajdziesz wszystkie transakcje dokonane w Google Play. Kliknij daną transakcję, aby zobaczyć szczegóły i pobrać fakturę.
Po opłaceniu zamówienia otrzymujesz nielimitowany dostęp do zakupionych materiałów. Dzięki temu, że szkolenia są dla Ciebie dostępne zarówno online za pośrednictwem naszej platformy szkoleniowej i offline w aplikacji mobilnej strefakursów.pl, możesz w dowolnym czasie i miejscu powracać do obejrzanych lekcji i powtarzać materiał bez ograniczeń. Dodatkowo po ukończeniu całego szkolenia otrzymasz imienny certyfikat poświadczający Twój udział w szkoleniu. Certyfikat możesz opublikować np. na LinkedIn lub innych portalach społecznościowych, jak również dołączyć do swojego CV.
🔥 Gorący temat: W tym tygodniu 116 użytkowników obejrzało to szkolenie
Rozpocznij naukę teraz za darmo, zapłać w ciągu 30 dni z lub
– Jak to działa?
Ups! Coś poszło nie tak :(
Google Recaptcha uznał, że jesteś botem i zablokował Twoją ostatnią akcję. Spróbuj ponownie. W razie problemów skontaktuj się z nami.
ZAMKNIJ I SPRÓBUJ PONOWNIE