konwersji kątów między stopniami, gradami i radianami oraz obliczania długości boków ze współrzędnych
wykonywania obliczeń geodezyjnych w programach WinKalk i Excel
metod pomiaru i obliczeń współrzędnych: metoda ortogonalna i biegunowa
obliczania azymutów oraz zastosowania twierdzeń sinusów i cosinusów w zadaniach geodezyjnych
obliczania pól powierzchni ze współrzędnych przy użyciu różnych metod oraz rodzajów wcięć geodezyjnych
metod rachunkowych Hausbrandta, obliczania spadków oraz pochyleń terenu i bilansu mas ziemnych
korzystania z Geoportalu, w tym obliczania objętości mas ziemnych przy użyciu numerycznego modelu terenu
zastosowania łuków w zadaniach geodezyjnych, obliczania ich parametrów, podstawowych pojęć i metod niwelacji
Studiujesz geodezję lub uczysz się jej w technikum i chcesz solidnie przygotować się do zbliżających się egzaminów zawodowych kwalifikacji BD31 i BD32? Chcesz dobrze opanować obliczenia geodezyjne oraz poznać narzędzia i oprogramowanie niezbędne w tej dziedzinie? A może już pracujesz jako geodeta i chcesz upewnić się, że Twoje umiejętności i wiedza są cały czas aktualne? W takim razie ten kurs podstaw geodezji jest dla Ciebie!
W jego trakcie opanujesz podstawowe obliczenia geodezyjne m.in. wcięć, pomiarów metodą ortogonalną, biegunową, obliczania pól powierzchni, bilansu mas ziemnych czy niwelacji. Nauczysz się nie tylko wykonywać precyzyjne obliczenia ręcznie za pomocą kalkulatora funkcyjnego, ale także w programie WinKalk czy serwisie Geoportal.
Na koniec przerobimy jeszcze przykładowe zadania egzaminacyjne, które pomogą Ci się dobrze przygotować do egzaminów zawodowych BD31 i BD32, niezbędnych do uzyskania tytułu technika geodety.
Na początku kursu omówimy podstawowe pojęcia, fundamentalne aspekty geodezji i jej znaczenie w różnych dziedzinach życia. Zaraz po tym przejdziemy do tematów praktycznych, zaczynając od konwersji kątów między różnymi jednostkami: stopniami, gradami i radianami.
Poznasz charakterystykę każdej z tych jednostek oraz nauczysz się wykonywać konwersje między nimi. Przeanalizujemy praktyczne przykłady, które pomogą Ci zrozumieć i zastosować zdobytą wiedzę w rzeczywistych sytuacjach geodezyjnych. Dzięki temu będziesz w stanie precyzyjnie przeliczać jednostki kątowe, co jest kluczowe w wielu zadaniach geodezyjnych.
W kolejnych lekcjach nauczysz się obliczać długość boków ze współrzędnych oraz wyznaczać azymut. Omówimy skąd biorą się wzory, jakie wielkości są używane w geodezji oraz jak unikać typowych błędów. Poprzez praktyczne ćwiczenia nauczysz się obliczać długości boków i azymuty, nie tylko za pomocą kalkulatora funkcyjnego, ale także za pomocą MS Excel, czy geodezyjnego programu WinKalk. Ta wiedza przyda Ci się w codziennej pracy geodety, gdzie precyzyjne obliczenia są fundamentem wszystkich operacji.
W tej części kursu przypomnę Ci na czym polega twierdzenie sinusów i cosinusów oraz pokaże ich zastosowanie w zadaniach geodezyjnych. Skupimy się na geodezyjnym zadaniu Hansena, gdzie wykorzystasz te twierdzenia do obliczeń kontrolnych. Praktyczne ćwiczenia pozwolą Ci zrozumieć, jak te twierdzenia mogą być używane w różnych sytuacjach terenowych, precyzyjnych obliczeniach i analizach geodezyjnych.
W kolejnych lekcjach dowiesz się, na czym polega pomiar punktów przy użyciu dwóch popularnych metod – biegunowej oraz ortogonalnej. Wyjaśnię Ci dokładnie teoretyczne podstawy obu technik, skupiając się na ich praktycznym zastosowaniu w geodezji. Przejdziemy też przez praktyczne ćwiczenia z obliczania współrzędnych punktów, dzięki czemu zyskasz lepsze zrozumienie obu metod. Dowiesz się także, jak wykonywać te obliczenia w programie WinKalk.
Kolejnym tematem jaki poruszymy będą metody obliczania powierzchni pól w geodezji. Poznasz różne wzory i metody, w tym wzory Gaussa oraz nauczysz się je stosować w praktyce. Przeprowadzimy ćwiczenia obliczania pól powierzchni różnych kształtów, co pozwoli Ci dokładnie analizować i mierzyć tereny. Nauczysz się obliczać pola powierzchni nie tylko za pomocą Microsoft Excel, ale przede wszystkim w geodezyjnym programie WinKalk.
Pokażę Ci również, jak korzystać z serwisu Geoportal, aby obliczać pola powierzchni poszczególnych działek oraz przekonasz się z czego składa się jej identyfikator. Dzięki tej wiedzy będziesz w stanie dokładnie mierzyć i analizować punkty terenowe, co jest kluczowym aspektem pracy geodety.
W kursie poznasz różne rodzaje wcięć geodezyjnych: kątowe, liniowe i kombinowane. Omówimy teoretyczne podstawy oraz przeprowadzimy praktyczne ćwiczenia obliczania współrzędnych punktów dla każdej z tych metod za pomocą kalkulatora funkcyjnego, ale również w programie WinKalk.
Nauczysz się również stosować metody rachunkowe Hausbrandta w obliczeniach geodezyjnych, a także pokażemy Ci, jak możesz usprawnić obliczenia wykonywane za pomocą kalkulatora funkcyjnego. Ta wiedza pozwoli Ci na szybsze i precyzyjniejsze opracowanie pomiarów terenowych.
W tym module dowiesz się, jak obliczać podstawowe parametry łuku oraz współrzędne punktów głównych i pośrednich na łuku. Omówimy teoretyczne podstawy oraz przeprowadzimy praktyczne ćwiczenia, które pozwolą Ci zrozumieć i zastosować zdobytą wiedzę w zadaniach geodezyjnych. Ta wiedza jest kluczowa w precyzyjnym planowaniu tras i analizie terenów pod przyszłe inwestycje.
W tej części kursu skupimy się na niwelacji, spadkach i pochyleniach terenu oraz obliczeniach bilansu mas ziemnych. Poznasz teoretyczne podstawy oraz przejdziesz przez ćwiczenia praktyczne, które pomogą Ci zrozumieć i zastosować zdobytą wiedzę w praktyce. Pokażę Ci ciekawe funkcje w serwisie Geoportal, bazujące na numerycznym modelu terenu, które możesz również samodzielnie odkrywać.
Dodatkowo nauczysz się jak obliczać i analizować dane z użyciem programów takich jak WinKalk i MS Excel. Ta wiedza będzie przydatna w zadaniach związanych z planowaniem i realizacją projektów budowlanych.
W ostatniej części kursu skupimy się na przygotowaniu do kwalifikacji zawodowych BD31 i BD32. Omówimy przykładowe zadania egzaminacyjne z zakresu obliczeń na współrzędnych i niwelacji, a także przejdziemy przez ćwiczenie praktyczne z arkusza egzaminacyjnego. Zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą Ci solidnie przygotować się do egzaminów i zwiększyć swoje szanse na sukces zawodowy w geodezji.
Kursy często kupowane razem
Taniej na Black Weeks!
Chętnie pomożemy! Odpowiedz na pytania przygotowane przez naszych specjalistów, a my dopasujemy ścieżkę rozwoju do Twoich preferencji.
Rozpocznij terazDo każdego ukończonego przez Ciebie szkolenia wystawiamy imienny certyfikat. Warunkiem jego otrzymania jest zaliczenie testów dołączonych do kursu. Na certyfikacie znajduje się Twoje imię oraz nazwisko, nazwa ukończonego kursu, data wystawienia i nazwa instytucji certyfikującej. Warto podkreślić, że jesteśmy wpisani do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (nr wpisu 2.12/00119/2017).
Certyfikat możesz wydrukować lub opublikować w Internecie za pośrednictwem specjalnego odnośnika np. na LinkedIn lub innych portalach społecznościowych . Jak również dołączyć do swojego CV.
Tak, do każdego zamówienia mamy obowiązek wystawić fakturę VAT (23%) lub paragon. Rodzaj dokumentu zależy od danych, które podasz w formularzu podczas składania zamówienia. Faktury zwykle wystawiamy do 3 dni roboczych od momentu zaksięgowania wpłaty. Poinformujemy Cię o tym fakcie mailowo, a dokument będzie można pobrać bezpośrednio z poziomu zakładki Historia zamówień na Twoim koncie w strefakursów.pl. Jeśli potrzebujesz dokumentu Proforma lub faktury odroczonej, złóż zamówienie, a w uwagach do zamówienia dodaj komentarz “Proforma” lub "Faktura z odroczonym terminem płatności", lub skontaktuj się z nami telefonicznie bądź mailowo (biuro@strefakursow.pl).
Po opłaceniu zamówienia otrzymujesz nielimitowany dostęp do zakupionych materiałów. Dzięki temu, że szkolenia są dla Ciebie dostępne zarówno online za pośrednictwem naszej platformy szkoleniowej i offline w aplikacji mobilnej strefakursów.pl, możesz w dowolnym czasie i miejscu powracać do obejrzanych lekcji i powtarzać materiał bez ograniczeń. Dodatkowo po ukończeniu całego szkolenia otrzymasz imienny certyfikat poświadczający Twój udział w szkoleniu. Certyfikat możesz opublikować np. na LinkedIn lub innych portalach społecznościowych, jak również dołączyć do swojego CV.
Rozpocznij naukę teraz za darmo, zapłać w ciągu 30 dni z lub – Jak to działa?
Ups! Coś poszło nie tak :(
Google Recaptcha uznał, że jesteś botem i zablokował Twoją ostatnią akcję. Spróbuj ponownie. W razie problemów skontaktuj się z nami.
ZAMKNIJ I SPRÓBUJ PONOWNIE