Ten kurs jest częścią ścieżki:
Project Manager
Opinie użytkowników
Zobacz wszystkie
zbierania wymagań w zwinnym środowisku pracy
spisywania wymagań w formie User Story
tworzenia MVP (Minimum Viable Product)
estymacji w jednostkach czasu i jednostkach relatywnych
technik ułatwiających współpracę w zespole
efektywnego podejmowania decyzji w zespole
rozwiązywania konfliktów w zespole
facylitacji spotkań
Agile’owe zasady są proste w zrozumieniu, ale ich implementacja w firmie to często spore wyzwanie, które wymaga zaangażowania całego zespołu, a często nawet całej organizacji. Ten kurs pozwoli Ci poznać i zrozumieć, na czym polegają konkretne praktyki i aspekty Agile’a oraz jak możesz wykorzystać je w codziennej pracy, niezależnie od przyjętego w Twojej organizacji podejścia do prowadzenia projektów. Nie ma znaczenia, jaką rolę obecnie pełnisz firmie - każdy wyniesie z tego kursu wiele praktycznych wskazówek, zwiększających efektywność prowadzonych spotkań, jak również produktywność zespołów. Szkolenie jest idealnym uzupełnieniem wiedzy zarówno dla członków zespołów zwinnych, jak i dla managerów, zainteresowanych technikami wspierania zespołów i sposobami zwiększania efektywności współpracy zarówno z klientem, jak i zespołem.
W początkowych lekcjach szkolenia omówimy, w jaki sposób komunikować się z klientem zbierając wymagania biznesowe, a także czym są User Stories, jak poprawnie je tworzyć i jakie korzyści niesie za sobą ta forma spisywania wymagań. Dowiesz się, czym jest MVP i w jaki sposób wspólnie z klientem wypracować wizję produktu. Poznasz konkretne przykłady technik ułatwiających zarówno spisywanie wymagań, jak i tworzenie pierwszej wersji produktu. Omówimy też popularne błędy i pułapki, jakich należy unikać, aby czerpać maksymalne korzyści z przedstawianych w kursie praktyk.
W dalszej części kursu dowiesz się, na czym polega estymacja relatywna i czym różni się od estymowania w czasie. Omówimy skalę Story Points – na czym polega oraz kiedy i w jaki sposób się ją stosuje. Dowiesz się, jakie korzyści niesie ze sobą taki sposób estymacji, a także jakie trudności można napotkać i jak sobie z nimi poradzić. Poznasz także konkretne techniki i ćwiczenia ułatwiające prognozowanie czasu pracy, niezależnie od przyjętej jednostki estymacji. Dowiesz się, jak mierzyć prędkość pracy zespołu i wyznaczać daty wdrożeń poszczególnych funkcjonalności za pomocą podejścia empirycznego, podczas pracy zwinnej. Zrozumiesz, kiedy warto wybrać jednostkę relatywną, a kiedy lepiej jest estymować w jednostce czasu.
Z ostatniego rozdziału dowiesz się, jak prowadzić produktywne spotkania, w jaki sposób skutecznie współpracować w zespole i jak wspierać taką współpracę. Omówimy także fazy konfliktów w zespole - dowiesz się, po czym rozpoznać każdą z nich i jak reagować, aby zażegnać konflikt. Dowiesz się, w jaki sposób można zapobiegać konfliktom i na co należy zwracać szczególną uwagę podczas pracy zespołowej. Następnie, poznasz konkretne sposoby i techniki ułatwiające wspólne podejmowanie decyzji w dążeniu do konsensusu. Poruszymy także temat prowadzenia spotkań cyklicznych, takich jak planowanie czy przegląd Iteracji. Zobaczysz, jaki jest cel takich spotkań i jakie techniki pomagają go osiągnąć. Na końcu kursu skupimy się na inspekcji i adaptacji. Nauczysz się monitorować pracę, wyciągać wnioski i odpowiednio dostosowywać dalsze działania, dążąc do ciągłego doskonalenia procesów, komunikacji, współpracy, narzędzi i technik.
Aby w pełni skorzystać ze szkolenia, zaleca się posiadanie podstawowej wiedzy na temat pracy zwinnej. Powinieneś rozumieć, na czym polega zwinność, praca w iteracjach, jakie frameworki są stosowane w pracy zwinnej i czym się charakteryzują. Jeżeli nie posiadasz tej wiedzy, dobrym wstępem do tego szkolenia jest kurs „Kurs Agile - metodyki zwinne od podstaw”.
Kursy często kupowane razem
Taniej na Black Weeks!
Chętnie pomożemy! Odpowiedz na pytania przygotowane przez naszych specjalistów, a my dopasujemy ścieżkę rozwoju do Twoich preferencji.
Rozpocznij terazDo każdego ukończonego przez Ciebie szkolenia wystawiamy imienny certyfikat. Warunkiem jego otrzymania jest zaliczenie testów dołączonych do kursu. Na certyfikacie znajduje się Twoje imię oraz nazwisko, nazwa ukończonego kursu, data wystawienia i nazwa instytucji certyfikującej. Warto podkreślić, że jesteśmy wpisani do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (nr wpisu 2.12/00119/2017).
Certyfikat możesz wydrukować lub opublikować w Internecie za pośrednictwem specjalnego odnośnika np. na LinkedIn lub innych portalach społecznościowych . Jak również dołączyć do swojego CV.
Tak, do każdego zamówienia mamy obowiązek wystawić fakturę VAT (23%) lub paragon. Rodzaj dokumentu zależy od danych, które podasz w formularzu podczas składania zamówienia. Faktury zwykle wystawiamy do 3 dni roboczych od momentu zaksięgowania wpłaty. Poinformujemy Cię o tym fakcie mailowo, a dokument będzie można pobrać bezpośrednio z poziomu zakładki Historia zamówień na Twoim koncie w strefakursów.pl. Jeśli potrzebujesz dokumentu Proforma lub faktury odroczonej, złóż zamówienie, a w uwagach do zamówienia dodaj komentarz “Proforma” lub "Faktura z odroczonym terminem płatności", lub skontaktuj się z nami telefonicznie bądź mailowo (biuro@strefakursow.pl).
Po opłaceniu zamówienia otrzymujesz nielimitowany dostęp do zakupionych materiałów. Dzięki temu, że szkolenia są dla Ciebie dostępne zarówno online za pośrednictwem naszej platformy szkoleniowej i offline w aplikacji mobilnej strefakursów.pl, możesz w dowolnym czasie i miejscu powracać do obejrzanych lekcji i powtarzać materiał bez ograniczeń. Dodatkowo po ukończeniu całego szkolenia otrzymasz imienny certyfikat poświadczający Twój udział w szkoleniu. Certyfikat możesz opublikować np. na LinkedIn lub innych portalach społecznościowych, jak również dołączyć do swojego CV.
Rozpocznij naukę teraz za darmo, zapłać w ciągu 30 dni z lub – Jak to działa?
Ups! Coś poszło nie tak :(
Google Recaptcha uznał, że jesteś botem i zablokował Twoją ostatnią akcję. Spróbuj ponownie. W razie problemów skontaktuj się z nami.
ZAMKNIJ I SPRÓBUJ PONOWNIE