Ten kurs jest częścią ścieżki:
Project Manager
Opinie użytkowników
Zobacz wszystkie
prowadzenia projektów za pomocą metodyk tradycyjnych
różnic między pracą zwinną a tradycyjnymi sposobami prowadzenia projektów
zasady działania zwinnych zespołów
pracy z frameworkiem Scrum
podstaw metody Kanban
wykorzystania podejścia Lean
podstaw pracy zgodnie z zasadami XP
wprowadzania zwinności w swojej organizacji
Szkolenie powstało z myślą o osobach, które chcą zrozumieć, na czym polega podejście zwinne, czym różni się ono od tradycyjnych sposobów pracy oraz jak wykorzystać zasady i techniki Agile, tak by tworzyć jak najlepsze produkty.
Kurs ten jest świetnym punktem startowym, pozwalającym na zdobycie podstawowej wiedzy z zakresu zwinnych technik i frameworków. Będzie ono świetnym wyborem zarówno dla członków zespołów zwinnych, jak i dla managerów, chcących usprawnić pracę zespołów. Kurs wykorzystuje wiele przykładów z branży IT, jednak przedstawione w nim mechanizmy i techniki pracy można bez problemu wykorzystywać również w innych branżach.
W początkowych lekcjach szkolenia, oprócz krótkiego wprowadzenia w pracę projektową, dowiesz się, na czym polegają tradycyjne metodyki prowadzenia projektów, jakie są zalety takiego podejścia i jak można wykorzystać je przy tworzeniu oprogramowania. Zobaczysz, czym charakteryzuje się model kaskadowy i jakie założenia muszą zostać spełnione, aby poprowadzić projekt kaskadowy z sukcesem. Omówimy też, jakie są najczęstsze przyczyny porażek projektów i dlaczego coraz więcej firm decyduje się na zmiany. Szybko przekonasz się, że Agile umożliwia szybką adaptację prowadzonych projektów i wytwarzanych produktów do zmian, jakie występują na rynku, skupiając się na optymalizacji kosztów i maksymalizowaniu wartości dostarczanej klientom.
W trakcie kursu opowiem Ci, na czym polega bycie zwinnym i jak to podejście do pracy różni się od modelu tradycyjnego. Omówimy Agile Manifesto, czyli zbiór podstawowych założeń Agile, stworzony przez pierwszych praktyków zwinności. Przejdziemy krok po kroku przez 12 zasad Agile, definiujących zwinne podejście do pracy. Dowiesz się, co dokładnie oznacza każda z tych zasad i w jaki sposób możemy wykorzystać tę wiedzę do doskonalenia procesów i wprowadzania zwinności w codziennej pracy. Dowiesz się, jak wygląda i jak działa zwinny zespół, a także, kiedy warto wykorzystać podejście zwinne, a w jakich sytuacjach się ono nie sprawdzi.
W kolejnej części kursu dowiesz się, czym jest Scrum, Kanban, Lean i Programowanie Ekstremalne. Bardziej szczegółowo omówimy podstawowe założenia tych podejść, z czego wynikają związane z nimi zasady, jak działają zawarte w nich techniki i co można uzyskać, pracując w każdym z tych frameworków. Dowiesz się, w jaki sposób możemy je wykorzystywać w codziennej pracy, a także jak skutecznie optymalizować procesy i organizować pracę zespołów produktowych. Poznasz wady i zalety tych podejść i dowiesz się, w jakich sytuacjach najlepiej się sprawdzają. Poruszymy też temat zachowania jakości przy pracy zwinnej oraz tego, jak możemy uczyć się na błędach i dążyć do ciągłego doskonalenia zarówno procesów, jak i zespołów. Końcowe lekcje poświęcone są analizie podobieństw i różnic między omawianymi sposobami pracy. Umożliwią Ci one podjęcie decyzji na temat metody, która najlepiej sprawdzi się w Twoim zespole.
Kursy często kupowane razem
Taniej na Black Weeks!
Chętnie pomożemy! Odpowiedz na pytania przygotowane przez naszych specjalistów, a my dopasujemy ścieżkę rozwoju do Twoich preferencji.
Rozpocznij terazDo każdego ukończonego przez Ciebie szkolenia wystawiamy imienny certyfikat. Warunkiem jego otrzymania jest zaliczenie testów dołączonych do kursu. Na certyfikacie znajduje się Twoje imię oraz nazwisko, nazwa ukończonego kursu, data wystawienia i nazwa instytucji certyfikującej. Warto podkreślić, że jesteśmy wpisani do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (nr wpisu 2.12/00119/2017).
Certyfikat możesz wydrukować lub opublikować w Internecie za pośrednictwem specjalnego odnośnika np. na LinkedIn lub innych portalach społecznościowych . Jak również dołączyć do swojego CV.
Tak, do każdego zamówienia mamy obowiązek wystawić fakturę VAT (23%) lub paragon. Rodzaj dokumentu zależy od danych, które podasz w formularzu podczas składania zamówienia. Faktury zwykle wystawiamy do 3 dni roboczych od momentu zaksięgowania wpłaty. Poinformujemy Cię o tym fakcie mailowo, a dokument będzie można pobrać bezpośrednio z poziomu zakładki Historia zamówień na Twoim koncie w strefakursów.pl. Jeśli potrzebujesz dokumentu Proforma lub faktury odroczonej, złóż zamówienie, a w uwagach do zamówienia dodaj komentarz “Proforma” lub "Faktura z odroczonym terminem płatności", lub skontaktuj się z nami telefonicznie bądź mailowo (biuro@strefakursow.pl).
Po opłaceniu zamówienia otrzymujesz nielimitowany dostęp do zakupionych materiałów. Dzięki temu, że szkolenia są dla Ciebie dostępne zarówno online za pośrednictwem naszej platformy szkoleniowej i offline w aplikacji mobilnej strefakursów.pl, możesz w dowolnym czasie i miejscu powracać do obejrzanych lekcji i powtarzać materiał bez ograniczeń. Dodatkowo po ukończeniu całego szkolenia otrzymasz imienny certyfikat poświadczający Twój udział w szkoleniu. Certyfikat możesz opublikować np. na LinkedIn lub innych portalach społecznościowych, jak również dołączyć do swojego CV.
🔥 Gorący temat: W tym tygodniu 128 użytkowników obejrzało to szkolenie
Rozpocznij naukę teraz za darmo, zapłać w ciągu 30 dni z lub – Jak to działa?
Ups! Coś poszło nie tak :(
Google Recaptcha uznał, że jesteś botem i zablokował Twoją ostatnią akcję. Spróbuj ponownie. W razie problemów skontaktuj się z nami.
ZAMKNIJ I SPRÓBUJ PONOWNIE