Ten kurs jest częścią ścieżki:
Graphic Designer
Opinie użytkowników
Zobacz wszystkie
tworzenia hierarchii wizualnej projektu
przekazywania informacji za pomocą języka designu
korzystania ze schematów kolorystycznych
budowy poprawnej kompozycji projektu
wykorzystywania psychologii koloru
łączenia, doboru krojów pisma i zasad typografii
pracy z siatkami pomocniczymi
analizy elementów projektu graficznego
Dla większości osób praca grafika to umiejętność posługiwania się Photoshopem lub innym programem graficznym. Owszem, znajomość narzędzi to istotny element tej pracy, ale są rzeczy znacznie ważniejsze. I o nich właśnie będziemy rozmawiać w tym kursie. Poznasz w jego trakcie zasady projektowania, które każdy nie tylko początkujący grafik, po prostu musi znać. W trakcie kursu omówimy szczegółowo tematy związane z kompozycją, kolorem czy tekstem. Szkolenie skierowane jest przede wszystkim do początkujących grafików, którzy chcą skupić się na projektach tworzonych z myślą o druku, branży reklamowej lub wykorzystaniu ich w internecie.
Jeśli pierwsze projekty masz już za sobą, to zapewne podczas tworzenia kierujesz się głównie intuicją. W takiej sytuacji efekt może być różny. Dzięki temu szkoleniu zaczniesz tworzyć świadomie i przekonasz się, że projekt graficzny to nie tylko to, co widać, ale też to, co kryje się głębiej. Zobaczysz, że każdy element projektu powinien mieć swoje znaczenie. Jego kształt, kolor czy położenie muszą być poparte konkretnymi, przemyślanymi decyzjami. Z kursu dowiesz się, jak podejmować te decyzje, by osiągać lepsze efekty w programie graficznym, z którego korzystasz.
Kompozycja jest niczym szkielet projektu. Decyduje o sposobie rozmieszczania elementów, o ich wzajemnych relacjach. W dużej mierze to właśnie ona decyduje o odbiorze twojego projektu. Z kursu dowiesz się, jak uważnie analizować każdy element projektu pod kątem położenia czy też równowagi plastycznej. Poznasz też schematy kompozycyjne, które ułatwią Ci rozmieszczanie obiektów w projekcie. Dowiesz się czym jest hierarchia wizualna oraz jak za pomocą kompozycji umiejętnie przekazywać informacje.
Jak dobierać kolory korzystając z określonych zasad i schematów kolorystycznych? Jakie jest głębsze znaczenie głównych kolorów? Te informacje pomogą Ci tworzyć projekty harmonijne i atrakcyjne kolorystycznie. Omówimy psychologię koloru i to, jak w bardziej umiejętny sposób przekazywać emocje związane z tworzoną grafiką. Dowiesz się czym są kolory dopełniające oraz uzyskasz wiele cennych rad przydatnych podczas ich doboru.
Ciężko wyobrazić sobie projekt graficzny, w którym nie ma w ogóle tekstu. To właśnie dlatego znajomość zasady typografii to dla każdego grafika wręcz konieczność. Z kursu dowiesz się, na co zwracać uwagę, by jak najlepiej rozpoznawać charakter krojów. Zobaczysz jak dobierać krój pisma do charakteru tworzonych projektów oraz poznasz reguły związane z łączeniem krojów pisma.
Aby rozpocząć naukę z tym kursem nie musisz posiadać żadnej wiedzy związanej z grafiką komputerową czy projektowaniem. Nie jest również wymagana znajomość programów graficznych takich jak Photoshop czy Corel Draw. Jeżeli chciałbyś jednak rozwinąć swoje umiejętności z tego zakresu, możesz to zrobić dzięki naszym szkoleniom.