konfiguracji routera, aby filtrował nieodpowiednie treści lub blokował dostęp do internetu na konkretnych urządzeniach
konfiguracji przeglądarki na komputerze pod kątem prywatności, bezpieczeństwa i typów treści
ustawianie odpowiednich zabezpieczeń na smartfonie i tablecie
monitorowania aktywność dziecka w Internecie i blokowania możliwości instalowania konkretnych aplikacji
kontrolowania i ograniczania czasu, jakie dziecko spędza przed ekranem w wybranych aplikacjach
lokalizowania zdalnie urządzeń, z których korzysta dziecko
wyrabiania w dziecku dobrych nawyków w korzystaniu z sieci i urządzeń, takich jak smartfon, tablet i komputer
postępowania w sytuacji wykrycia niebezpieczeństwa, czy zagrożenia dziecka w sieci
Jesteś świadom zagrożeń, jakie czyhają na dzieci w internecie, ale nie wiesz, jak skutecznie je przed nimi bronić? Chcesz dowiedzieć się, jak skonfigurować urządzenia i aplikacje, z których korzysta dziecko, tak by uchronić je przed nieodpowiednimi treściami, cyberprzemocą, hejtem, oszustwami i dezinformacją? Szukasz narzędzi, które pozwolą Ci kontrolować, co i kiedy Twoje dziecko przegląda w sieci, z jakich aplikacji korzysta i ile spędza w nich czasu? W tym kursie online znajdziesz odpowiedzi, wskazówki i porady na te i wiele innych pytań!
Współczesny świat, zwłaszcza ten cyfrowy, pełny jest zagrożeń, na które szczególnie narażone są dzieci i młodzież, którym często ciężko odróżnić realia od fikcji. Dlatego to właśnie my, rodzice, opiekunowie, nauczyciele powinniśmy zadbać o ich bezpieczeństwo, edukując je jednocześnie na temat niebezpieczeństw, ich skutków i dobrych nawyków korzystania z sieci. Z tego szkolenia online dowiesz się, jak podejść do tego tematu w sposób kompleksowy.
Pokażę Ci w jego trakcie, jak w odpowiedni sposób skonfigurować nie tylko router, ale też pozostałe urządzenia, z których dziecko ma dostęp do internetu - smartfon, tablet czy komputer. Dowiesz się, jak monitorować jego działania w internecie, kontrolować czas jaki w nim spędza, jakie ogląda treści, a także osoby, z którymi się kontaktuje za pomocą popularnych aplikacji i komunikatorów.
Internet to skarbnica wiedzy, miejsce zabawy i rozrywki, ale również źródło wielu niebezpieczeństw, które mogą zagrażać Twojemu dziecku. Nieodpowiednie treści, hejt i inne formy cyberprzemocy, osoby podszywające się pod rówieśników, wirusy i złośliwe oprogramowanie… To tylko kilka przykładów zagrożeń, na jakie Twoje dziecko jest narażone podczas korzystania z sieci.
Jako rodzic musisz mieć nie tylko świadomość ich istnienia, ale też wiedzę, która pozwoli Ci je w porę dostrzec i zareagować. Właśnie dlatego już na początku kursu zapoznasz się z niebezpieczeństwami, na które dzieci i młodzież są najbardziej podatne. Dowiesz się, co może świadczyć o tym, że dziecko ich doświadcza, a do tego, jak rozpoznawać takie sygnały. Zrozumiesz też swoją rolę, jako rodzica w edukacji dziecka na temat bezpiecznego korzystania z internetu oraz dowiesz się, jak wyrabiać w nim dobre nawyki korzystania z sieci.
Nasze urządzenia i oprogramowanie daje nam olbrzymie możliwości kontroli tego co dziecko może na nich zobaczyć, czy zainstalować. Problem tylko w tym, że większość rodziców nie wie, gdzie w ogóle szukać tych funkcji i jak to wszystko ustawić. A sam ten krok pozwoli skutecznie odfiltrować dużą liczbę potencjalnych niebezpieczeństw. W trakcie tego kursu zaczniemy więc od podstaw, takich jak konfiguracja Twoje domowego routera.
Pokażę Ci najważniejsze ustawienia, które pozwolą Ci ograniczyć dostęp do konkretnych stron na danym urządzeniu lub całkowcie pozbawić je dostęp do internetu, np. w konkretnych godzinach. Zobaczysz również, jak skonfigurować wbudowany w swój system firewall zwiększając odporność urządzenia na zagrożenia, takie jak wirusy, czy dostęp osób trzecich. Pokażę Ci również, jak prawidłowo skonfigurować konta Google oraz Microsoft pod kątem dzieci.
Jako ojciec dwóch córek przez zapewnienie im bezpieczeństwa w sieci rozumiem przede wszystkim dbanie o to, do jakich treści mają dostęp. YouTube, TikoTok, Whatsapp, Messenger, media społecznościowe, fora i inne strony. W każdym z tych miejsc roi się od nieodpowiednich treści do których mają zdecydowanie zbyt łatwy dostęp.
Podczas kursu dowiesz się więc, jak za pomocą darmowych narzędzi takich Google Family Link i Microsoft Family Safety skutecznie zablokować zarówno na komputerze, jak i smartfonie lub tablecie dostęp do konkretnych stron internetowych, typów treści i aplikacji. Będziesz mieć pełną kontrolę nad tym, co w internecie przegląda Twoje dziecko i jak dużo czasu spędza w konkretnych miejscach w sieci
Dzieci spędzają dzisiaj zdecydowanie zbyt dużo czasu przyklejone do ekranów różnych urządzeń. To fakt! Co gorsze rodzice często nie wiedzą, co dzieci na nich instalują i co robią. Z tego kursu dowiesz się, jak to zmienić, zyskać więcej wiedzy i kontroli nad tym do czego dziecko, tak naprawdę wykorzystuje smartfon, czy tablet i ile spędza na tym czasu.
Pokażę Ci, jak ustawiać czasowe limity korzystania z konkretnych aplikacji, a w razie potrzeby całkowicie zablokować do nich dostęp. Dowiesz się też, jak uniemożliwić dziecku instalację konkretnych aplikacji i gier, które mogą wyłudzać dane lub wystawić je na ryzyko kontaktu z niebezpiecznymi osobami. Pokażę Ci też, jak to wszystko skonfigurować w taki sposób, aby otrzymywać regularne raporty związane z aktywnością dziecka w konkretnych aplikacjach, tak abyś mógł odpowiednio wcześnie zareagować.
Ile razy martwiłeś się, bo Twoje dziecko nie odbierało telefonu, a Ty nie wiedziałeś gdzie jest? W większości przypadków nic strasznego się nie działo, ale sama niewiedza i tak kosztowała Cię sporo stresu. W tym kursie, dam Ci w pełni darmowe narzędzia, które pozwolą Ci z dużą dokładnością monitorować lokalizację Twojego dziecka.
Będziesz nawet wiedzieć, jaki procent baterii ma jego urządzenie. W sytuacji kryzysowej, np. zagubienie dziecka na jakiejś wycieczce, w galerii handlowej, większej imprezie będziesz więc wiedzieć, gdzie dokładnie się ono znajduje. Nawet jeżeli nie będzie odbierać od Ciebie telefonu, zawsze będziesz mógł je szybko odnaleźć i upewnić się, czy jest bezpieczne.
Kursy często kupowane razem
Taniej na Black Weeks!
Chętnie pomożemy! Odpowiedz na pytania przygotowane przez naszych specjalistów, a my dopasujemy ścieżkę rozwoju do Twoich preferencji.
Rozpocznij terazDo każdego ukończonego przez Ciebie szkolenia wystawiamy imienny certyfikat. Warunkiem jego otrzymania jest zaliczenie testów dołączonych do kursu. Na certyfikacie znajduje się Twoje imię oraz nazwisko, nazwa ukończonego kursu, data wystawienia i nazwa instytucji certyfikującej. Warto podkreślić, że jesteśmy wpisani do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (nr wpisu 2.12/00119/2017).
Certyfikat możesz wydrukować lub opublikować w Internecie za pośrednictwem specjalnego odnośnika np. na LinkedIn lub innych portalach społecznościowych . Jak również dołączyć do swojego CV.
Tak, do każdego zamówienia mamy obowiązek wystawić fakturę VAT (23%) lub paragon. Rodzaj dokumentu zależy od danych, które podasz w formularzu podczas składania zamówienia. Faktury zwykle wystawiamy do 3 dni roboczych od momentu zaksięgowania wpłaty. Poinformujemy Cię o tym fakcie mailowo, a dokument będzie można pobrać bezpośrednio z poziomu zakładki Historia zamówień na Twoim koncie w strefakursów.pl. Jeśli potrzebujesz dokumentu Proforma lub faktury odroczonej, złóż zamówienie, a w uwagach do zamówienia dodaj komentarz “Proforma” lub "Faktura z odroczonym terminem płatności", lub skontaktuj się z nami telefonicznie bądź mailowo (biuro@strefakursow.pl).
Po opłaceniu zamówienia otrzymujesz nielimitowany dostęp do zakupionych materiałów. Dzięki temu, że szkolenia są dla Ciebie dostępne zarówno online za pośrednictwem naszej platformy szkoleniowej i offline w aplikacji mobilnej strefakursów.pl, możesz w dowolnym czasie i miejscu powracać do obejrzanych lekcji i powtarzać materiał bez ograniczeń. Dodatkowo po ukończeniu całego szkolenia otrzymasz imienny certyfikat poświadczający Twój udział w szkoleniu. Certyfikat możesz opublikować np. na LinkedIn lub innych portalach społecznościowych, jak również dołączyć do swojego CV.
Rozpocznij naukę teraz za darmo, zapłać w ciągu 30 dni z lub – Jak to działa?
Ups! Coś poszło nie tak :(
Google Recaptcha uznał, że jesteś botem i zablokował Twoją ostatnią akcję. Spróbuj ponownie. W razie problemów skontaktuj się z nami.
ZAMKNIJ I SPRÓBUJ PONOWNIE