Ten kurs jest częścią ścieżki:
DevOps Engineer
kultury pracy inżyniera DevOps
narzędzi CI/CD
podstaw procesu IaC (Infrastructure as Code)
korzystania z systemu Jenkins
automatyzacji i konfiguracji chmury z wykorzystaniem Terraform i Ansible
konfiguracji buildów w Jenkins
konfiguracji chmury DigitalOcean z Terreform
konfiguracji Docker Swarm z wykorzystaniem Ansible
Myślisz o karierze DevOps Engineera i szukasz materiałów szkoleniowych, które pomogą Ci zdobyć wymagane umiejętności? Chcesz poznać workflow, narzędzia i procesy, które są wykorzystywane w większości firm zajmujących się wytwarzaniem oprogramowania? W takim razie kurs online CI/CD będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę!
CI/CD (ang. Continuous Integration/Continuous Delivery) to proces automatyzacji tworzenia i wydawania oprogramowania, który pozwala na szybszą i bardziej niezawodną produkcję aplikacji. W tym kursie nauczysz się jak wykorzystywać CI/CD w swoich projektach i jak korzystać z narzędzi takich jak Jenkins, Ansible, Docker, Podman, Terraform, Bitbucket i nie tylko.
Efektem końcowym naszego szkolenia online jest konfiguracja, którą będzie można przenieść na swoje środowiska i uruchomić dosłownie jednym kliknięciem!
Opanuj podstawy DevOps Szkolenie zaczniemy od krótkiego wprowadzenia. Wyjaśnię Ci czym jest DevOps, zwracając uwagę na jego kulturę i procesy. Porozmawiamy również o infrastrukturze wykorzystywanej w CI/CD. Pokażę Ci również proces tworzenia CI/CD w Jenkins z konkretnymi przykładami. Zaczniemy od instalacji i konfiguracji Jenkinsa, a następnie przygotujemy konfigurację i projekt, który będzie bazował na zmianach wprowadzonych w Git. Pokażę Ci również jak zainstalować przydatne dodatki (pluginy) w Jenkins. Ich wykorzystanie znacznie przyspieszy Twoją codzienną pracę.
Wszystkie procesy i narzędzia przedstawione w kursie, pokażę Ci na praktycznych przykładach. Zobaczysz jak wykorzystać narzędzia do automatyzacji takie jak Ansible i Terraform. Nauczysz się wykorzystywać je zamiennie lub łączyć w Twoich projektach. Poznasz też platformy takie jak DigitalOcean, Bitbucket i wcześniej wspomniany Jenkins. Pozwolą Ci one stworzyć własną infrastrukturę na maszynach wirtualnych wraz z konfiguracją sieci i zapór (firewall) w sposób automatyczny.
W dalszej części kursu pokażę Ci jak skonfigurować i uruchomić swoje środowisko Jenkins przy pomocy Nginx Proxy Manager. Posłuży on do bezpiecznej komunikacji z Twoją konfiguracją. W środowisku Jenkins (CI/CD) stworzymy automatyczne konfiguracje jobów (zadań), które wspólnie uruchomimy w kursie. Będą one realizowały zadania takie jak:
serwer DNS w kontenerze - pozwoli on zarządzać ustawieniami własnego DNS w swojej infrastrukturze
zarządzanie DNS w OVH - czyli globalnym publicznym rekordem, który niezwykle często jest konfigurowany w środowiskach produkcyjnych
automatyczna konfiguracja z Ansible naszego środowiska w DigitalOcean
konfiguracja infrastruktury, firewall, zasobów i projektów w cloudowej platformie z wykorzystaniem Terraform
Dla osób, które nie będą chciały uruchamiać infrastruktury w DigitalOcean, przygotowałem też specjalny skrypt w bash, do uruchomienia w Jenkins. Tworzy on maszynę wirtualną na lokalnych zasobach. Możesz ją wykorzystać do ćwiczeń i nauki różnych zagadnień DevOps-owych. Jedyne co będzie Ci potrzebne to system operacyjny Linux z dystrybucją Ubuntu, Debian i oprogramowaniem KVM.
W trakcie tego kursu online zajmiemy się stworzeniem i automatyzacją konfiguracji systemów z Ansible i cloud-init w celu dostarczania zawsze spójnego środowiska. Wykorzystamy też Terraform, który pozwoli skonfigurować infrastrukturę w celu uruchomienia aplikacji WWW w środowisku cloud.
Pokażę Ci jak połączyć Ansible i Terraform, tak by ze sobą współpracowały i komunikowały się, dostarczając lepsze i bardziej dopasowane rozwiązania. Zobaczysz też jak z ich pomocą zainstalować silnik do konteneryzacji Docker lub Podman oraz jak uruchamiać w nich swoje kontenery. Wspólnie skonfigurujemy klaster Docker Swarm w celu uruchomienia naszych aplikacji.
Kursy często kupowane razem
Taniej na Black Weeks!
Chętnie pomożemy! Odpowiedz na pytania przygotowane przez naszych specjalistów, a my dopasujemy ścieżkę rozwoju do Twoich preferencji.
Rozpocznij terazDo każdego ukończonego przez Ciebie szkolenia wystawiamy imienny certyfikat. Warunkiem jego otrzymania jest zaliczenie testów dołączonych do kursu. Na certyfikacie znajduje się Twoje imię oraz nazwisko, nazwa ukończonego kursu, data wystawienia i nazwa instytucji certyfikującej. Warto podkreślić, że jesteśmy wpisani do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (nr wpisu 2.12/00119/2017).
Certyfikat możesz wydrukować lub opublikować w Internecie za pośrednictwem specjalnego odnośnika np. na LinkedIn lub innych portalach społecznościowych . Jak również dołączyć do swojego CV.
Tak, do każdego zamówienia mamy obowiązek wystawić fakturę VAT (23%) lub paragon. Rodzaj dokumentu zależy od danych, które podasz w formularzu podczas składania zamówienia. Faktury zwykle wystawiamy do 3 dni roboczych od momentu zaksięgowania wpłaty. Poinformujemy Cię o tym fakcie mailowo, a dokument będzie można pobrać bezpośrednio z poziomu zakładki Historia zamówień na Twoim koncie w strefakursów.pl. Jeśli potrzebujesz dokumentu Proforma lub faktury odroczonej, złóż zamówienie, a w uwagach do zamówienia dodaj komentarz “Proforma” lub "Faktura z odroczonym terminem płatności", lub skontaktuj się z nami telefonicznie bądź mailowo (biuro@strefakursow.pl).
Po opłaceniu zamówienia otrzymujesz nielimitowany dostęp do zakupionych materiałów. Dzięki temu, że szkolenia są dla Ciebie dostępne zarówno online za pośrednictwem naszej platformy szkoleniowej i offline w aplikacji mobilnej strefakursów.pl, możesz w dowolnym czasie i miejscu powracać do obejrzanych lekcji i powtarzać materiał bez ograniczeń. Dodatkowo po ukończeniu całego szkolenia otrzymasz imienny certyfikat poświadczający Twój udział w szkoleniu. Certyfikat możesz opublikować np. na LinkedIn lub innych portalach społecznościowych, jak również dołączyć do swojego CV.
Rozpocznij naukę teraz za darmo, zapłać w ciągu 30 dni z lub – Jak to działa?
Ups! Coś poszło nie tak :(
Google Recaptcha uznał, że jesteś botem i zablokował Twoją ostatnią akcję. Spróbuj ponownie. W razie problemów skontaktuj się z nami.
ZAMKNIJ I SPRÓBUJ PONOWNIE