Kurs CorelDRAW - tworzenie ilustracji

Naucz się tworzyć wspaniałe ilustracje w CorelDRAW

Z tym kursem otrzymasz certyfikat!

Jaki kurs wybrać? Poradnik Grafika

Konkurs - Kup, zrecenzuj kurs i wygraj iPad
 • Czy podczas oglądania jakiejś wspaniałej ilustracji nie myślisz czasami, że fajnie by było stworzyć coś takiego samodzielnie?

 • A może zastanawiasz się nieraz, jakich sztuczek i jakich technik używa artysta tworzący zapierające dech w piersiach wektorowe grafiki?

Sprawdź w jaki sposób Ci pomożemy

Czego się nauczysz z kursem?

Jak to działa?

Jakie projekty stworzysz?

Pierwszy projekt, jaki z nami wykonasz to portret kobiety. Jak zwykle poznasz liczne przykłady użycia różnych narzędzi programu oraz różne przydatne techniki pracy.

Kolejny projekt omawiany w kursie to niezwykle ciekawe graffiti, które będziesz mógł wykorzystać w dowolny sposób, np. jako etykieta puszki. Rozpoczniemy od prostego szkicu, który następnie uzupełnimy licznymi ozdobnikami oraz kolorami. To doskonała okazja, aby poznać praktyczne zastosowania licznych narzędzi Corela.

Następny projekt to rozbudowane logo składające się z wielu ciekawych elementów, które z powodzeniem możesz użyć np. w projekcie wizytówki. Dowiesz się m.in. jak tworzyć wstążki, realistyczne odblaski, elementy roślinne i wiele, wiele więcej. To wiedza, która przyda ci się podczas tworzenia praktycznie każdego projektu.

Tym razem będziemy tworzyli fotorealistyczną kompozycję zawierającą płonące świece. Kompozycja doskonale sprawdzi się np. na plakacie czy okładce płyty. Przekonasz się, że czasami za pomocą paru prostych technik można osiągnąć niezwykle interesujące rezultaty.

Ostatni rozdział będzie najbardziej rozbudowany – stworzymy projekt graficzny samochodu, który będzie wygladał jak z katalogu. Na początku narysujemy podstawowe kształty, nastepnie omówimy rysowanie konkretnym elementów samochodu za pamocą krzywych. Zwieńczeniem projektu będzie praca z cieniami oraz detalami.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Jak korzystać z kursu?

Pobierz z AppStore Pobierz z Google Play

Spis treści

Portret kobiety
Wstęp 0m 14s Dostęp po zakupie
Metamorfoza - przejście tonalne 13m 22s Dostęp po zakupie
Kadrowanie półcieni 11m 55s Dostęp po zakupie
Oczy - kształty i wypełnienia tonalne 14m 50s Dostęp po zakupie
Środki artystyczne 10m 45s Dostęp po zakupie
Usta - poświata 16m 41s Dostęp po zakupie
Włosy - użycie pędzli 11m 29s Dostęp po zakupie
Kompozycja - kadrowanie 3m 46s Dostęp po zakupie
Projekt Graffiti
Tworzymy napis ze szkicu 21m 58s Dostęp po zakupie
Wypełnienia tonalne i efekt 3D 16m 27s Dostęp po zakupie
Efektowne rozpryski farby 22m 12s Dostęp po zakupie
Efekt topniejącego śniegu 18m 44s Dostęp po zakupie
Kreatywne tło 12m 08s Dostęp po zakupie
Kreatywne logo
Wstęga 3D 22m 54s Dostęp po zakupie
Kolorystyka wstęgi - refleksy świetlne 15m 00s Zobacz darmową lekcję
Kadrowanie cieni i świateł 16m 56s Dostęp po zakupie
Korona - wypełnienia tonalne i efekt 3D 16m 52s Dostęp po zakupie
Środki artystyczne - całość kompozycji 18m 10s Dostęp po zakupie
Napis 3D
Obwiednia i głębia 13m 27s Dostęp po zakupie
Obrys - oświetlenie 3D 12m 47s Dostęp po zakupie
Wypełnienia tonalne i cienie 12m 08s Zobacz darmową lekcję
Abstrakcyjne tło 7m 59s Dostęp po zakupie
Projekt Świece
Wypełnienia siatkowe - ogień 22m 03s Dostęp po zakupie
Świeca - efekt 3D 10m 16s Dostęp po zakupie
Spływający wosk 12m 09s Dostęp po zakupie
Kompozycja 11m 22s Dostęp po zakupie
Dym 9m 32s Dostęp po zakupie
Projekt BMW
Obrys maski 6m 44s Dostęp po zakupie
Lewy bok 7m 30s Dostęp po zakupie
Dach 7m 24s Dostęp po zakupie
Listwa podprogowa 8m 15s Dostęp po zakupie
Kształt szyb 7m 03s Dostęp po zakupie
Wnętrze samochodu 11m 28s Dostęp po zakupie
Przednia szyba 6m 54s Dostęp po zakupie
Szyby boczne 8m 41s Dostęp po zakupie
Uszczelki szyb 7m 18s Dostęp po zakupie
Reflektor lewy kształt 7m 14s Dostęp po zakupie
Wnętrze lewego reflektora 9m 18s Dostęp po zakupie
Szklany klosz reflektora 9m 58s Dostęp po zakupie
Reflektor prawy kształt 7m 32s Dostęp po zakupie
Reflektor prawy kolorystyka 6m 33s Dostęp po zakupie
Grill lewy 8m 52s Dostęp po zakupie
Grill prawy 4m 01s Dostęp po zakupie
Obramowanie grilla 4m 52s Dostęp po zakupie
Halogeny 11m 43s Dostęp po zakupie
Cienie zderzaka przedniego 10m 14s Dostęp po zakupie
Przedni spoiler 3m 17s Dostęp po zakupie
Wypełnienie siatkowe przodu 8m 26s Dostęp po zakupie
Cienie maski 7m 19s Dostęp po zakupie
Kształty blach pod reflektorami 3m 11s Dostęp po zakupie
Lewy bok 6m 01s Dostęp po zakupie
Pokrywa silnika 7m 05s Dostęp po zakupie
Przetłoczenia na pokrywie silnika 4m 27s Dostęp po zakupie
Szyba przednia i dach 5m 32s Dostęp po zakupie
Kolorystyka listwy podprogowej 8m 56s Dostęp po zakupie
Przetłoczenia na nadkolach 5m 13s Dostęp po zakupie
Lusterka 13m 10s Zobacz darmową lekcję
Listwa boczna i tylna lampa 9m 37s Dostęp po zakupie
Kształt przedniego koła 9m 02s Dostęp po zakupie
Bieżnik przedniej opony 10m 19s Dostęp po zakupie
Wypełnienie opony 12m 24s Dostęp po zakupie
Koło tylne 11m 34s Dostęp po zakupie
Emblemat BMW 6m 49s Dostęp po zakupie
Tablica rejestracyjna 6m 00s Dostęp po zakupie
Cienie 8m 37s Dostęp po zakupie
Zakończenie 0m 15s Dostęp po zakupie

Recenzje (30)

Średnia ocena 4.9 5

Kurs przydatny przy tworzeniu nadruków na koszulki jeśli ktoś chce otworzyć sklep on-line np na CupSell.pl, można i w tym programie przygotowywać projekty na tekstylia, dobry kurs i go polecam

Gabriela Róg 79 dni temu

Kurs świetny, bardzo mi się podoba praktyczne podejście autora do rysowania różnych rzeczy. Świetne uzupełnienie kursu podstawowego o CorelDRAW. Najbardziej podobał mi się rysunek kobiety który najbardziej pomógł mi praktycznie ogarnąć rysowanie, mimo że nie miałem z nim wcześniej styczności.

Tomasz Burzyński 220 dni temu

Bardzo fajnie i przyjemnie prowadzenie lekcji. Wszystko wytlumaczone prosto i przejrzyście. Nie sądziłem że nauczę się wykonywać takie realistyczne projekty. Kurs sprostał moim oczekiwaniom. Jestem bardzo zadowolony. Dzięki niemu nauczyłem się wykorzystywać wszystkie narzędzia do różnych projektów. Kiedyś wydawały mi się trudne i skomplikowane, a teraz uważam że każdy temu podoła i jest to miła, przyjemna praca. Kwestia fantazji a efekt końcowy projektów zaskoczy samych ich autorów. Polecam!!!

Bogusław Baczyński 269 dni temu

Prowadzę koło informatyczne. Znam Corela - potrafię tworzyć loga, wizytówki, plakaty, skomplikowane kształty. Chciałam jednak zainteresować uczniów, więc wpadłam na temat rysowania. Kupiłam ten kurs i już po paru lekcjach wiedziałam co i jak. Dzięki temu kursowi koło nabierze barw. A ja poszerzyłam wiedzę i dzięki temu moje koło może być bardziej atrakcyjne.

Magdalena Godlewska-Kosak 317 dni temu

Kolejny rewelacyjny kurs od Strefy Kursów. Bardzo zrozumiale pokazuje techniki i narzędzia pozwalające wykonać proste i zaawansowane ilustracje. Wszystkie przykłady dobrane bardzo trafnie i przekrojowo. Zdobyte w kursie umiejętności wykorzystuję w pracy zawodowej i w rozwijaniu swojej pasji.

Andrzej Worhacz 328 dni temu

Świetny kurs który na przykładach poprowadzi Cię po technikach stosowanych w Corel Draw. To nie podręcznik z instrukcją obsługi z której nie nauczysz się jak narysować zamierzony rysunek.

Piotr Łebek 356 dni temu

Zakupiłam kursy Corel Draw x7 chociaż już od dawna byłam użytkownikiem tego programu. Przygodę c programem Corel rozpoczęłam przy jego drugiej edycji. Zakupiłam z ciekawości, żeby sprawdzić swoje umiejętności lub ew. je poszerzyć. Kursy okazały się strzałem w dziesiątkę. Okazuje się, że pracując na co dzień wpada się w rutynę i stale wykonuje te same czynności. Kursy tworzenie Ilustracji, projekty marketingowe, kompendium wiedzy oraz wizualizacja produktów pozwoliły mi poznać niezbadane przeze mnie wcześniej, możliwości tego potężnego programu. Przejrzysty interfejs, doskonałe prowadzenie przez lektora trafiły do mnie w 100%. Ściągnęłam kursy elektronicznie, wszystko zawsze odbywało się bez zarzutu i szybko, już tego samego dnia po zakupie miałam kurs na swoim komputerze i cieszyłam się nowościami jakie mi oferował. Do teraz stale korzystam z kursów, wracam do nich w każdej wolnej chwili i wypatruje kolejnych kursów tej edycji, zwłaszcza że firma Corel wypuściła już na rynek kolejną odsłonę tego najlepszego programu do grafiki. Trzymam kciuki, aby kurs Corel x10 pokazał się w Państwa sklepie i abym stała się jego posiadaczką. Tyle jest jeszcze do sprawdzenia nowych możliwości. Perfekcyjne prowadzenie przez lektora - nauczyciela - wprost zachęca do oglądania - wolę osobiście formę wideo jak przedzieranie się przez czytanie książek. Corel ma ogromne możliwości i mimo jego sporej rozbudowy nie jest trudnym programem dla początkujących. Zachęcam do zakupu kursów a wkrótce każdy może poznać jego smak jak np. tworzenie własnej wizytówki czy logo, w czym pomoże profesjonalnie stworzony kurs z Państwa oferty. Dlatego jak czegoś potrzebuję, czegoś nie wiem - to zawsze sprawdzam w Państwa ofertach kursowych. Jestem właścicielką już kilku kursów zakupionych w Państwa sklepie i to w dostępnych cenach. Do bólu można oglądać, cofać i znów oglądać. A przecież gdybyśmy poszli na kurs do kogoś zapłacilibyśmy więcej a powtórek byśmy nie mieli :) Państwa kursy są dostępne w każdej porze dnia i to w domu bez wychodzenia i zawsze dają wyczerpujące odpowiedzi. W ten sposób możemy sami decydować kiedy będziemy się uczyć, czy w nocy czy rano - czy raz w tygogniu czy codziennie - to rewelacyjne. Przekaż jest bardzo jasny jeśli chodzi o formę wideo, Kursy oferują zapoznanie się z interfejsem a potem podstawowe ćwiczenia i bardziej zaawansowane. Świetna robota, świetny przekaz, reklamuję po znajomych Państwa profesjonalizm. Oferta jest tak szeroka, że marzy mi się jeszcze kilka kursów z Państwa oferty, ale tak naprawdę wszystkich programów nie da się zgłębić, dlatego akurat Corel Draw to moja perełka i czekam na nowe wydanie, bo wszystkie kursy z Corelx7 przynajmniej mam w swojej szufladzie. Pozdrawiam zespół Strefy Kursów i ich zaangażowanie w tworzenie świetnych kursów. Kiedyś mieliśmy książki i to też był problem, teraz mamy kursy wideo, łatwo dostępne bez wychodzenia z domu. Rewelacja. Pozdrawiam i zachęcam każdego do takiej formy zgłębiania wiedzy, a nikt się nie zawiedzie.

Alicja Zaborowska 368 dni temu

Bardzo dobry kurs dla osób, mających podstawy wiedzy o grafice wektorowej, a które chciały by przekuć je na praktykę. Polecam ten kurs dla początkujących, daje on wiedzę która umożliwia dalszy samorozwój.

mateusz terlecki 371 dni temu

Kurs zawiera kilka ciekawych projektów, wykorzystuje w pełni możliwości ostatniej odsłony CorelDRAW. Jestem posiadaczem wersji 4, przez co nie byłem w stanie wykonać wszystkiego dokładnie jak w kursie i nieźle się nakombinowałem by wyszło podobnie. Niemniej jednak kurs godny polecenie!

Mateusz Matyjasik 649 dni temu

Bardzo ciekawy kurs. Polecam.

Marta Mikulska 653 dni temu

Bardzo fajny kurs dla osób, które chcą zawodowo zając się grafiką komputerową. Dużo wskazówek i porad.

Marek Kwiatkowski 683 dni temu

Polecam!

Damian Wilk 692 dni temu

Jestem zadowolony z zakupu, kurs prowadzony jasno, czytelnie, polecam

Marek Mroncz 693 dni temu

Kurs omawia kilka prostych przykładów, które po opanowaniu pozwolą nam na stworzenie własnych odmiennych, ale prostych projektów. Dobry wstęp by być świadomym jak pracować z Corelem.

Marek Popławski 708 dni temu

Jest to już mój kolejny kurs, bardzo dobry, wszystko jasno i ciekawie przedstawione, polecam wszystkim. Profesjonalna sprzedaż.

Andrzej Kozica 721 dni temu

Bardzo dobry kurs tworzenia ilustracji, znajdują się w nim materiały źródłowe które są bardzo pomocne podczas ćwiczeń. Gorąco poleca!!!

Piotr Kaczmarek 862 dni temu

Warto, warto i jeszcze raz warto Mnóstwo nowych rzeczy dowiedziałem się z tego kursu i teraz już wiem jak wykorzystam zdobyte umiejętności. Lektor bardzo dobry - jasny przekaz

Mariusz Koczara 910 dni temu

Kurs godny polecenia. Wszystko jasno i dokładnie wytłumaczone i pokazane. Dzięki niemu odswierzyłem sobie wiadomości wcześniej nabyte i nauczyłem kilku nowych. batdzo polecam.

Dariusz Kocot 920 dni temu

Dzięki temu kursowi opanowałem techniki, o których do tej pory nie wiedziałem. To już mój nasty kurs i na tym się nie skończy. Wszystko wytłumaczone poprawnie co daje solidne podstawy do dalszej nauki.

Marcin Matusiak 952 dni temu

Zdecydowanie kurs godny polecenia. Wszystko dokładnie, krok po kroku, czyli tak jak to zawsze powinno wyglądać. Prowadzący przykłada uwagę do każdego szczegółu. Naprawdę polecam.

Krzysztof Adrych 971 dni temu

Kolejny bardzo dobry kurs z Corela. Polecam wszystkim, którzy uczą się grafiki w CorelDraw

Stanisław Kaczmarski 987 dni temu

Bardzo dobrze przygotowany kurs i świetnie przeprowadzony. Dobra pedagogika przekazu oraz świetna dykcja lektora sprawiają że odbiorca dostrzeże ogromny intelektualny komfort odbioru. Polecam.

Sławomir Kozłowski 995 dni temu

Doskonały kurs. Dobry lektor. Wszystko jasno i dokładnie wytłumaczone i pokazane. Polecam

Stanisław Kaczmarski 997 dni temu

Bardzo ciekawy kurs. Autor w sposób bardzo interesujący podaje i objaśnia zastosowanie poszczególnych narzędzi. Szkoda, że pliki nie otwierają się w starszych wersjach, co jest zrozumiałe, bo przykłady omawiane w kursie są tylko w wersji X7. Można by przynajmniej szkice zapisać w JPEG. Kurs polecam.

Janusz Urynek 1042 dni temu

Kurs dobry, brak jednak szkiców oka, które powinny być w materiałach źródłowych, bo inaczej rysujecie z kapelusza.... :( Po kilku mailach do strefykursów otrzymałem szkice oka jednak w baaardzo słabej jakości... lepsze to nic nic.

Krzysztof Tyski 1044 dni temu

Kurs rzeczywiście wiernie oddaje zagadnienia związane z tworzeniem ilustracji w Corelu. Profesjonalizm autora widać na każdym kroku. Przedstawiane tematy przekazywane są po mistrzowsku. Jacek Marczak

Jacek Marczak 1045 dni temu

Bardzo dobry kurs, zreszta jak wszystkie na tej stronie, pieniadze za ten kurs na pewno nie sa wyrzucone w bloto, polecam.

miroslaw kocol 1054 dni temu

Jest to już kolejny kurs zakupiony w Waszej firmie. Jak zwykle zakup przebiegł bez problemów - szybko i sprawnie, a kurs jest znakomity - wysokich lotów. Polecam Was i Wasze produkty każdemu kto ineresuje się tą tematyką - nie będzie żałował

Tadeusz Figurski 1058 dni temu

Kurs okazał się bardzo pomocny i dzięki niemu zdobyłem dodatkową wiedzę. Jan

Jan Łaciak 1072 dni temu

Kurs bardzo doby ,przynajmniej dla mnie ,jedynie co sprawiło mi kłopot to to że nie było szkiców ołówkiem.Warto też żeby pliki do kursu można było by otworzyć starszymi wersjami Corela. No i przydało by się żeby zrobić kurs jak zaprojektować stronę internetową w Photopaint.

Artur Gręziak 1072 dni temu

99

Szkolenie zawiera

 • Możliwość pobrania pliku
 • Możesz pobrać pliki z kursem i zachować kopie.
 • Nielimitowany dostęp
 • Oglądasz kursy gdzie chcesz i kiedy chcesz.
 • Stałe aktualizacje
 • Szkolenie będzie na bieżąco aktualizowane, a Ty będziesz miał dostęp do wszystkich nowych lekcji.
 • Dodatkowe materiały
 • Wraz ze szkoleniem otrzymasz wszystkie pliki użyte w kursie.
 • Certyfikat ukończenia
 • Na koniec otrzymasz certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia.
 • Dostęp z urządzeń mobilnych
 • Masz dostęp do szkolenia również z urządzeń mobilnych i możesz uczyć się w dowolnym miejscu.

Informacje o kursie

 • Poziom Średniozaawansowany
 • Poziom Średniozaawansowany
 • Czas trwania 11 godzin
Ścieżka kariery - Grafik

Czy wiesz, że ten kurs możesz nabyć, aż 20% taniej w ścieżce Grafik

Sprawdź szczegóły

Autor

Tomasz Kubisztal

Tomasz Kubisztal

Projektant elementów reklamowych i programista

Tomasz Kubisztal posiada ponad 20-letnie doświadczenie w programowaniu, a także w grafice wektorowej. Przez wiele lat zajmował się opracowywaniem i przygotowaniem materiałów w drukarni. Tomasz twierdzi, że grafika wektorowa nie ma przed nim tajemnic co regularnie udowadnia swoimi kursami. Hobbistycznie zajmuje się też programowaniem w BASCOM i C(Arduino). Autor licznych publikacji branżowych na portalach takich jak elektroda oraz forbot.

Szybka pomoc

FAQ (Najczęściej Zadawane Pytania)

888 223 111