Ten kurs jest częścią ścieżki:
Software Developer
formatowania kodu, aby osiągnąć maksymalną czytelność
przekształcania złego kodu w dobry
organizowania funkcji i klas w logiczny sposób
kodowania przejrzystych relacji między elementami kodu
rozsądnego podejścia do wzorców projektowych
podejścia DRY, KISS i YAGNI i radzenia sobie z code review
implementowania obsługi błędów bez zaśmiecania logiki kodu
iteracyjnych sposobów doskonalenia kodu
Czy zdarzyło Ci się, że wróciłeś do własnego kodu po jakimś czasie i okazywało się, że nie pamiętasz go tak dobrze jak myślałeś? A może inny programista przejął kod po Tobie i miał do Ciebie pretensje, bo był on nieczytelny i nie mógł się w nim odnaleźć? Może sam byłeś w takiej sytuacji i pewnie straciłeś sporo czasu, aby zrozumieć, o co w tym wszystkim chodzi i jak działają poszczególne fragmenty kodu.
O tym ile problemów sprawia nieczytelny i niedbale napisany kod, wie dobrze każdy programista. Warto więc już na starcie opanować dobre praktyki pisania czystego i czytelnego kod. Jeżeli więc w Twoim kodzie panuje chaos lub zwyczajnie chcesz programować szybciej i bardziej przejrzyście to ten kurs online będzie świetnym wyborem.
W jego trakcie zdobędziesz uniwersalną wiedzę, która pozwoli Ci pisać czysty i zrozumiały kod bez względu na język, w którym programujesz.
Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym programistą, czy masz już pewne doświadczenie, musisz pamiętać, że kod programistyczny pisze się dla ludzi - komputerowi tłumaczą go kompilatory. Nie ma znaczenia czy musisz przejść code review, czy nauczyć się zostawiać wskazówki i przejrzyste ścieżki dla programistów pracujących nad tym samym projektem. Po tym szkoleniu online Twój kod będzie uporządkowany i łatwy do zrozumienia.
Na początku kursu na praktycznych przykładach pokażę Ci, jakie konsekwencje może mieć dla Ciebie pisanie niedbałego kodu. Wyjaśnię Ci, dlaczego zespół i pracodawcy doceniają ułożonych programistów trzymających się zasad clean code, czyli piszących czytelny i uporządkowany kod. Porozmawiamy również o dostosowywaniu złożoności kodu do ogólnego poziomu zespołu oraz o długu technicznym i jego skutkach. Następnie przejdziemy do omówienia wspólnych elementów języków programowania takich jak np. zmienne i funkcje.
W trakcie kursu pokażę Ci, jaki kierunek należy obrać, aby pisać zrozumiały kod. Poznasz 5 reguł SOLID, pomagających organizować funkcje i klasy w logiczny sposób, zgodny z realiami logiki programowania. Ta jak pewnie nie raz się już przekonałeś, zawiera pułapki i bywa nieintuicyjna dla początkujących. W trakcie szkolenia pokażę, jak wiele możesz zyskać na tak prostych podejściach, jak “Nie powtarzaj się niepotrzebnie” (DRY), “Pisz kod możliwie prosty, nie popisuj się” (KISS) czy “Nie zakładaj, że będziesz tego potrzebować” (YAGNI). Podsunę Ci też kilka sztuczek związanych z problematycznymi code review, tak by nie dać sobie wejść na głowę współpracownikom.
Mówi się, że dobry kod czyta się jak dobrą książkę. To dlatego, że rzeczy są w nim logicznie ułożone, przewidywalne i nie wymagają wyjaśnienia. Na pewno słyszałeś o kodzie spaghetti - to typowe zaprzeczenie czystego, dobrego kodu. Możesz mieć pewność, że po tym kursie online nikt tak Twojego kodu nie nazwie. Dzięki kilku prostym ćwiczeniom, które poznasz, dużo prościej będzie Ci oznaczać składniki kodu, tak by były one zrozumiałe dla innych. Bez problemu wymyślisz to, jak nazwać metodę, gdzie ją umieścić, jakie zmienne powinny jej towarzyszyć, oraz jak je nazwać by od razu było wiadomo, do czego służą i czy w ogóle warto się na nich skupiać.
W trakcie kursu wykonamy wiele praktycznych ćwiczeń, które pomogą Ci nabrać intuicji programistycznej. Omówimy relacje w kodzie, rozsądne kompozycje, prawidłowe dziedziczenie, ale i tematy bardziej ogólne jak odnajdywanie się w architekturze czy używanie zastosowanych wzorców projektowych. Zdarza się, że gdy zaczynasz pracę nad zadaniem, nie wiesz jeszcze wszystkiego o jego działaniu, dlatego pokażę Ci, co zrobić, aby mimo to na koniec Twój kod był zrozumiały. Dowiesz się, jak należy go uporządkować i zrobić refactor. Poznasz reguły Fail Fast (popełniaj błędy szybko, by szybko się na nich uczyć), TDD (pisz testy automatyczne, by upewnić się, że nic nie psujesz) i reguły pokrewne zasadzie skauta (zostawiaj obozowisko/kod czystszy niż go zastałeś).
Często kupowane w pakiecie
Rabaty tylko do środy!
Chętnie pomożemy! Odpowiedz na pytania przygotowane przez naszych specjalistów, a my dopasujemy ścieżkę rozwoju do Twoich preferencji.
Rozpocznij terazDo każdego ukończonego przez Ciebie szkolenia wystawiamy imienny certyfikat. Warunkiem jego otrzymania jest zaliczenie testów dołączonych do kursu. Na certyfikacie znajduje się Twoje imię oraz nazwisko, nazwa ukończonego kursu, data wystawienia i nazwa instytucji certyfikującej. Warto podkreślić, że jesteśmy wpisani do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (nr wpisu 2.12/00119/2017).
Certyfikat możesz wydrukować lub opublikować w Internecie za pośrednictwem specjalnego odnośnika np. na LinkedIn lub innych portalach społecznościowych . Jak również dołączyć do swojego CV.
Tak, do każdego zamówienia mamy obowiązek wystawić fakturę VAT (23%) lub paragon. Rodzaj dokumentu zależy od danych, które podasz w formularzu podczas składania zamówienia. Faktury zwykle wystawiamy do 3 dni roboczych od momentu zaksięgowania wpłaty. Poinformujemy Cię o tym fakcie mailowo, a dokument będzie można pobrać bezpośrednio z poziomu zakładki Historia zamówień na Twoim koncie w strefakursów.pl. Jeśli potrzebujesz dokumentu Proforma lub faktury odroczonej, złóż zamówienie, a w uwagach do zamówienia dodaj komentarz “Proforma” lub "Faktura z odroczonym terminem płatności", lub skontaktuj się z nami telefonicznie bądź mailowo (biuro@strefakursow.pl).
Gdy dokonujesz zakupu w aplikacji strefakursów.pl na iOS za pośrednictwem Apple Pay sprzedawcą jest Apple. Fakturę lub dokument zakupu znajdziesz zgodnie z poniższą instrukcją:
Możesz również pobrać dokument przez stronę Apple. Przejdź pod ten adres: https://reportaproblem.apple.com/, następnie zaloguj się swoim Apple ID, znajdź zakup na liście i kliknij, aby zobaczyć szczegóły i ewentualnie pobrać dokument. Apple zwykle wystawia fakturę jako dostawca usług cyfrowych. Jeśli potrzebujesz faktury VAT, możesz skontaktować się z pomocą techniczną Apple, aby uzyskać dodatkowe informacje na temat zgodności faktury z przepisami w Twoim kraju.
Gdy dokonujesz zakupu w aplikacji strefakursów.pl na Android za pośrednictwem Google Pay sprzedawcą jest Google. Fakturę lub dokument zakupu znajdziesz zgodnie z poniższą instrukcją:
Możesz również znaleźć fakturę na stronie Google Pay. Przejdź pod ten adres: pay.google.com i zaloguj się na swoje konto Google, z którego dokonano zakupu. W sekcji Aktywność znajdziesz wszystkie transakcje dokonane w Google Play. Kliknij daną transakcję, aby zobaczyć szczegóły i pobrać fakturę.
Po opłaceniu zamówienia otrzymujesz nielimitowany dostęp do zakupionych materiałów. Dzięki temu, że szkolenia są dla Ciebie dostępne zarówno online za pośrednictwem naszej platformy szkoleniowej i offline w aplikacji mobilnej strefakursów.pl, możesz w dowolnym czasie i miejscu powracać do obejrzanych lekcji i powtarzać materiał bez ograniczeń. Dodatkowo po ukończeniu całego szkolenia otrzymasz imienny certyfikat poświadczający Twój udział w szkoleniu. Certyfikat możesz opublikować np. na LinkedIn lub innych portalach społecznościowych, jak również dołączyć do swojego CV.
Rozpocznij naukę teraz za darmo, zapłać w ciągu 30 dni z lub – Jak to działa?
Ups! Coś poszło nie tak :(
Google Recaptcha uznał, że jesteś botem i zablokował Twoją ostatnią akcję. Spróbuj ponownie. W razie problemów skontaktuj się z nami.
ZAMKNIJ I SPRÓBUJ PONOWNIE