Opinie użytkowników
Zobacz wszystkie
niepopełniania błędów podczas składania i akceptowania ofert
identyfikowania niebezpiecznych zapisów
regulowania zapisów dot. zakazu konkurencji i zachowania poufności
radzenia sobie z sytuacjami kryzysowymi
konstruowania umów zawierających kwestie praw autorskich
unikania błędów podczas tworzenia umów
wyboru odpowiedniej formy umowy dla pracownika
analizy umowy z inwestorem
Założyłeś własną firmę, ale mnogość i zawiłość przepisów sprawia, że nie jesteś pewny czy dobrze zabezpieczasz swoje interesy? Boisz się kruczków prawnych, których możesz nie zauważyć w umowach? A może dopiero rozważasz otworzenie własnej działalności i chciałbyś już teraz dobrze przygotować się do tego od strony prawnej? W takim razie ten kurs jest tym, czego potrzebujesz.
Radca prawny, który udowadnia, że o paragrafach i przepisach można mówić w sposób zrozumiały i ciekawy. Doceniają to jego klienci i uczestnicy konferencji, na których często występuje jako prelegent. Na konferencji I love marketing za swoje wystąpienie zdobył pierwszą nagrodę.
Czy ustne lub mailowe ustalenia można uznać za pełnoprawną umowę? Kiedy umowa w formie pisemnej może okazać się nieważna? Czym różnią się między sobą poszczególne formy umów pisemnych oraz czym są zyskujące na popularności "smart kontrakty". Czy sama treść umowy to wszystko o co musisz zadbać, aby spać spokojnie? Na co zwracać uwagę składając i akceptując oferty? To tylko część pytań na które odpowiem już w początkowych lekcjach tego kursu.
Aby osiągnąć sukces często będziesz musiał podejmować odważne, a nieraz nawet mocno ryzykowne decyzje. Każde ryzyko możesz jednak zminimalizować, dzięki znajomości kruczków prawnych często stosowanych w umowach. Z kursu dowiesz się, gdzie takich niebezpiecznych zapisów szukać i jak się z nimi rozprawić, tak by nie narazić się na niepotrzebny stres i wydatki. W kursie podzielę się z Tobą również 10 sformułowaniami, które powinieneś umieścić w każdej podpisywanej umowie.
Twojemu startupowi przydałby się solidny zastrzyk gotówki, ale boisz się podpisania umowy z inwestorem i utraty kontroli? W kursie podpowiem Ci jak możesz się przed tym zabezpieczyć. Zobaczysz czego może wymagać od ciebie inwestor, na co warto się zgodzić a jakich zapisów pod żadnym pozorem nie akceptować. Poruszymy kwestie związane z zachowaniem poufności, decyzyjnością, poręczeniami i karami umownymi. Dowiesz się również jak odnaleźć się w sytuacji, gdy będziesz musiał zakończyć relacje z inwestorem.
Nawet jeżeli założyłeś startup w pojedynkę, ciężko będzie Ci cały czas działać w ten sposób. To zrozumiałe, że prędzej czy później będziesz potrzebował pracowników. Z tego kursu dowiesz się jak mogą wyglądać relacje umowne z pracownikami oraz na które z nich najlepiej się zdecydować w konkretnym wypadku.
Oprócz oczywiście umowy o pracę, omówimy sobie również umowę zlecenie, umowę o dzieło oraz umowę o współpracy. Nie pominiemy również takich aspektów jak prawa autorskie, zakaz konkurencji czy umowy dotyczące samych założycieli startupu.
Co zrobić kiedy spełni się ten najczarniejszy z możliwych scenariuszy i kolokwialnie mówiąc twój startup “nie wypali.” Nikt nie chciałby tego zakładać, ale lepiej zdobyć tę wiedzę zawczasu i tym razem wyjątkowo w teorii, a nie praktyce. W kursie poruszymy tematy związane z tym kto może wnioskować o upadłość firmy oraz jak będzie się to różnić w zależności od formy naszej działalności. Dowiesz się również jaką osobistą odpowiedzialność możesz ponieść w takim przypadku oraz na co potencjalnie się narażasz.