Kurs Pinnacle 17 - montaż filmów od A do Z

Opanuj kluczowe etapy tworzenia filmu w Pinnacle Studio: przechwytywanie, montaż oraz eksport

Z tym kursem otrzymasz certyfikat!

Jaki kurs wybrać? Poradnik Eksperta Wideo

Konkurs - Kup, zrecenzuj kurs i wygraj iPad
 • Potrzebujesz programu, w którym szybko zmontujesz każdy film?

 • Interesuje cię stosunkowo niedrogie oprogramowanie do montażu, które jednocześnie jest wyposażone w pełny zestaw narzędzi?

 • Chcesz poznać kompletny proces pracy nad filmem od przechwycenia z kamery, przez montaż do eksportu na dowolny nośnik?

 • Znasz podstawy Pinnacle Studio i chcesz poznać ciekawe funkcje, które mogą być bardzo przydatne w twojej pracy?

Sprawdź co mamy Ci do zaoferowania
Stosowanie efektów

Czego się nauczysz z kursem?

Jak to działa?

Kurs zawiera zestaw filmów instruktażowych z komentarzem lektora, który wyjaśni ci wszystkie kwestie w przejrzysty sposób. Oglądasz filmy, powtarzasz czynności pokazane na ekranie i po krótkim czasie możesz już wszystko wykonać samodzielnie.

Podstawy montażu filmów
Podstawy montażu filmów
Omówienie narzędzi programu
Omówienie narzędzi programu
Użycie niezwykłych efektów
Użycie niezwykłych efektów
Eksport gotowego projektu
Eksport gotowego projektu
Tytuły i przejścia

Tytuły i przejścia

Edytor mediów i efekty

Edytor mediów i efekty

Czym to szkolenie różni się od innych?

Montaż filmów - praca na osi czasu
Zarządzanie materiałami w bibliotece
Zarządzanie materiałami w bibliotece

Biblioteka programu Pinnacle ułatwia zarządzanie duża ilością plików źródłowych. Pokażemy ci jak w pełni wykorzystać jej możliwości. Będziemy mówili o sortowaniu oraz filtrowaniu. Dowiesz się również jak zorganizować zawartość używając tzw. kolekcji.

Edycja na osi czasu
Edycja na osi czasu

Przejdziemy do kluczowego tematu czyli do technik pracy na osi czasu. Omówimy bogaty zestaw narzędzi edycyjnych, bez których nie może się obejść żaden montażysta. Pokażemy różne techniki przycinania, przenoszenia oraz usuwania klipów. Przy okazji poznasz wiele przydatnych skrótów klawiszowych.

Tworzenie menu
Tworzenie menu

Szerokie możliwości w zakresie tworzenia menu to jedna z charakterystycznych cech Pinnacle Studio. Pokażemy ci jak korzystać z bogatej biblioteki menu dołączonej do programu. Będziemy pracowali zarówno z menu głównym jak i menu wyboru scen.

Co jeszcze znajduje się w kursie?

Interfejs programu

Na początku kursu zapoznasz się z głównymi elementami interfejsu Pinnacle Studio. Dowiesz się m.in. jaką rolę pełnią poszczególna okna. Następnie omówimy ważne zagadnienia dotyczące pracy z projektami. Pokażemy ci jak stworzyć nowy projekt, jak go zapisać oraz jak zmodyfikować jego ustawienia.

Import

Pierwszy etap pracy nad jakimkolwiek filmem to import materiału. W tej części szkolenia dowiesz się jak zaimportować filmy, zdjęcia czy muzykę z dowolnego nośnika. Będziemy także mówili o przechwytywaniu materiału wideo z kamery.

Edycja audio

Audio jest równie ważne jak wideo. W tej części kursu opanujesz podstawy pracy z plikami dźwiękowymi, dowiesz się jak płynnie zmieniać poziom dźwięku oraz jak stosować różne efekty audio.

Smart Movie i motywy montażu

Tą część kursu poświęcimy m.in. na omówienia narzędzia Smart Movie, które potrafi automatycznie tworzyć filmy i pokazy slajdów. Kolejny ciekawy temat to motywy montażu. Za ich pomocą możesz do swojego projektu szybko wprowadzić ciekawe przejścia oraz efekty utrzymane w jednolitym, spójnym stylu.

Eksport

Eksport jest ostatnim etapem pracy z filmem i jednocześnie ostatnią częścią naszego kursu. Poznasz najważniejsze formaty wyjściowe i dowiesz się jakie zastosować ustawienia. Nauczysz się także zapisywać filmy na płycie.

Pinnacle Studio - logo

Co jeszcze warto wiedzieć?

Jak korzystać z kursu?

Pobierz z AppStore Pobierz z Google Play

Spis treści

Kurs Pinnacle 17 - montaż filmów od A do Z
Okna programu 3m 59s Dostęp po zakupie
Zarządzanie projektem 5m 20s Dostęp po zakupie
Importowanie plików 6m 44s Dostęp po zakupie
Obserwowane foldery 4m 02s Dostęp po zakupie
Import z urządzeń 4m 25s Dostęp po zakupie
Biblioteka cz.1 5m 33s Dostęp po zakupie
Biblioteka cz.2 6m 52s Dostęp po zakupie
Wprowadzenie do edycji 5m 50s Zobacz darmową lekcję
Techniki pracy na osi czasu 8m 18s Dostęp po zakupie
Zaawansowane techniki edycyjne 8m 04s Dostęp po zakupie
Edycja audio 6m 45s Dostęp po zakupie
Tytuły 5m 33s Dostęp po zakupie
Przejścia 9m 57s Dostęp po zakupie
Edytor mediów 9m 29s Dostęp po zakupie
Efekty 7m 08s Dostęp po zakupie
Smart movie 7m 08s Dostęp po zakupie
Motywy montażu 7m 42s Dostęp po zakupie
Menu płyty 6m 59s Dostęp po zakupie
Własne menu płyty 4m 59s Dostęp po zakupie
Eksport do pliku 3m 30s Zobacz darmową lekcję
Eksport na płytę 2m 24s Dostęp po zakupie
Pozostałe opcje eksportu 2m 31s Dostęp po zakupie

Recenzje (31)

Średnia ocena 4.9 5

Czy Pinnacle jest trudny w obsłudze ? Nie, z tym kursem mogłem dowiedzieć się jak obsługiwać ten cudowny program który wykorzystuje alternatywnie do iMovie. Dzięki dla zespołu SK.

Mateusz Walczak 358 dni temu

Trudno powiedziec co mi sie podobalo bo kurs traktuje bardziej jako kompedium do zglebienia wiedzy jak wykorzystac mozliwosci w edytowaniu moich prywatnych filmow. Wazne dla mnie jest ze mam dostep do lekcji i szybko moge obejrzyc jakis temat gdy stanalem w miejscu. Pinnacle uzywam gdy zrobilem jakis filmik a ze tego nie robie co tydzien to nie zawsze pamietam jak zrobic to i to po dluzszej przerwie. Wtedy zagladam do tych dwoch kursow Pinnale, ktore kupilem. Nie wyobrazem sobie redagowania filmow bez swiadomosci ze mam mozliwosc powtornego obejrzenia jakies lekcji.

Adam Konski 359 dni temu

Witam. Kurs bardzo dobry. Lektor wręcz idealny - prawie jak Knapik. Dzięki obejrzeniu kursu mój pierwszy zmontowany film nabrał kształtów. Merytorycznie - według mnie- bardzo dobrze przedstawione zagadnienia. Prędkość pokazywania funkcji na b.dobrym poziomie. Kurs polecam każdemu, kto tak jak ja, chce sam zmontować swój pierwszy film od podstaw, a oglądanie poradników na YT jakoś mu nie idzie. Pozdrawiam Patryk

Patryk Płachetko 366 dni temu

Używałam Pinnacle 11 i później była kilkuletnia przerwa. Po zakupieniu Pinnacle 18 - 17 pomogła mi wrócić do sprawnej pracy.

Alicja Brzozowska-Szuszlak 420 dni temu

Bardzo przydatny kurs do tworzenia profesjonalnych montaży filmowych. Gorąco polecam...

Grzegorz Pastuszko 443 dni temu

Bardzo dobrze przygotowany kurs, jasny, precyzyjny sposób prezentacji. Skorzystałam bardzo. Polecam. Maria

Maria Rys 446 dni temu

Pełny profesjonalizm

Zbigniew Wołek 488 dni temu

Ok

Leszek Obrycki 499 dni temu

Treść zagadnień jasno przedstawiona.

Zbigniew Zep 501 dni temu

REWELACJA. Tak można określić jednym słowem ten kurs. Pracowałem poprzednio na Pinnacle 12 a przesiadka na "17" sprawiała mi trochę problemów. Po tym kursie wiem już prawie wszystko o obróbce filmów ( w moim przypadku - czysto amatorskich ) Kurs wspaniały, wszystko wytłumaczone bardzo przystępnie i "łopatologicznie" Naprawdę jestem bardzo zadowolony z zakupu. To dobrze wydane pieniądze. Szacunek dla lektora za wspaniałą polszczyznę i dykcję. Pozdrawiam Jacek

Jacek PINDARA 596 dni temu

Jak zwykle świetny kurs z Strefy Kursów - Pinnacle 17 podane w przystępnej formie.

Michał Gałka 601 dni temu

Super POLECAM!!!

Piotr Laskowski 610 dni temu

Pomógł mi ruszyć z miejsca, gdy musiałem w krótkim czasie zmontować film. Podoba mi się sposób narracji i układ treści. Poznajemy logikę tego programu, co pozwala łatwiej zapamiętać jak co zrobić, bez wkuwania.Sam nie doszedłbym do wszystkich możliwości ukrytych pod przyciskami tego skomplikowanego edytora wideo.

Edward Łagowski 613 dni temu

Jasność przekazu, właściwe tempo lekcji, przystępny język

Paweł Wojciechowski 631 dni temu

Jasno, czytelnie i wyraźnie.Brawo dla prowadzącego.!!!

Benedykt Gruszka 656 dni temu

Super , polecam ;)

Mariusz Olenkowicz 770 dni temu

No cóż... powiem krótko - po obejrzeniu tej postanowiłem kupić kolejną część kursu Pinnacle Studio. Jest to bardzo dobry kurs dla początkujących, którzy w krótkim czasie muszą opanować sztukę montażu filmów. No i jeszcze jedno - na pochwałę zasługuje świetna moim zdaniem dykcja i poprawna polszczyzna lektora. Słucha się go z przyjemnością. Wiem co piszę, gdyż widziałem wiele kursów choćby na YouTube, których po prostu nie dało się słuchać. W tym przypadku słuchanie zarówno JAK oraz TEGO co lektor ma do przekazania jest czystą przyjemnością. I to właśnie jest powodem mojej decyzji - kupuję kolejny kurs z serii Pinnacle Studio.

Tomasz Skrzydło 821 dni temu

Znakomicie obrazuje podstawy pracy z programem. Kurs idealny na początek całej serii kursów do Pinnacle. Polecam

Szymon Marcol 824 dni temu

Kurs rewelacyjny! Polecam wszystkim entuzjastom!

Bo Brunner 829 dni temu

Wszystko zgodnie z opisem. Polecam

Janusz Krajczok 896 dni temu

Dobry kurs! Dobra narracja i jasny przekaz. Polecam dla wszystkich rozpoczynających przygodę z programem jak równiez tym, którzy zdobywszy juz niezbędne minimum pragną poprawic etetyke i jakość swych nagrań. Pozdrawiwm Henryk Pawłowski

Henryk Pawłowski 950 dni temu

Kurs bardzo dobrze opracowany. Lektor w jasny i zrozumiały sposób opowiada i jednocześnie pokazuje jak poruszać się po programie PINNACLE STUDIO 17. Po przeglądnięciu całego kursu można spokojnie przystąpić do obróbki filmów oraz tworzenia pokazów zdjęć. Polecam zakup tego kursu zwłaszcza, że cena nie jest wygórowana. Tadeusz Korniak

Tadeusz Korniak 1052 dni temu

Bardzo jestem zadowolony z zakupu tego kursu. Jest on bardzo pomocny dla osób które nie miały styczności z programami tego typu. W celu uzupełnienia wiedzy zakupiłem pozostałe kursy Pinnacle Studio 17. Po zapoznaniu się z nimi, nie mam problemów z obsługą tego programu. Gorąco polecam.

Tomasz Bogacz 1104 dni temu

Kurs w prosty sposób wyjaśnia jak tworzyć i obrabiać filmy w programie Pinnacle 17. Przy pomocy kursu można bez problemu obrabiać i tworzyć własne filmy. Dodatkowym atutem jest możliwość ściągnięcia kursu -pobrania drogą elektroniczną.

Jan Szelast 1207 dni temu

kurs dobry dla początkujących za długie podstawy (praca na plikach) a za mało konkretnych działań co program może zdziałać i co potrafi. Do wprowadzenia w program jest naprawdę dogry.

Zdzisław Panasiak 1217 dni temu

Kurs w miarę dobrze przedstawiony. Jednakże byłbym za tym aby przedstawić kurs w taki sposób jak to było w edycji Pinnacle 14. Dla osób którzy maja pierwszy raz styczność jest w nim trochę za mało przykładów. Jednakże polecam.

Marek Trybus 1248 dni temu

Bardzo dobrze i ciekawie omówiony kurs.Szybka dostawa.POLECAM

GRZEGORZ TURKOWICZ 1257 dni temu

Kurs godny polecenia. Z instrukcji programu nie dowiesz się tak wiele w tak krótkim czasie. Możliwość zakupu kursu online to świetna sprawa. Pozdrawiam i polecam - Przemek

Przemek Tański 1262 dni temu

Bardzo dobrze zrobiony kurs. Przedstawia podstawowe zagadnienia dotyczące techniki montażu. Polecam

Ireneusz Wita 1269 dni temu

Bardzo dobry ogólny kurs Pinnacla 17. Dobrze znać wcześniejsze wersje, ale i start z tą i tym kursem nie powinien sprawiać kłopotów. Jest to także dobry wstęp do opcji i możliwości bardziej złożonych. Polecam, zwłaszcza, że i cena przyzwoita.

Andrzej Łobaza 1269 dni temu

Dla osób które mają po raz pierwszy styczność z Pinnacle Studio 17 gorąco polecam gdyż, kurs jest dobrze przygotowany oraz w jasny i zrozumiały sposób zostały w nim wyjaśnione podstawowe kwestie związane z obróbką i „produkcją” filmów. Dla zaawansowanych może być łatwym przypomnieniem podstaw o których czasami się zapomina. W moim przypadku 100% satysfakcji za niewygórowaną cenę.

Marcin Dolny 1282 dni temu

40

Szkolenie zawiera

 • Możliwość pobrania pliku
 • Możesz pobrać pliki z kursem i zachować kopie.
 • Nielimitowany dostęp
 • Oglądasz kursy gdzie chcesz i kiedy chcesz.
 • Stałe aktualizacje
 • Szkolenie będzie na bieżąco aktualizowane, a Ty będziesz miał dostęp do wszystkich nowych lekcji.
 • Certyfikat ukończenia
 • Na koniec otrzymasz certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia.
 • Dostęp z urządzeń mobilnych
 • Masz dostęp do szkolenia również z urządzeń mobilnych i możesz uczyć się w dowolnym miejscu.

Informacje o kursie

 • Poziom Podstawowy
 • Poziom Podstawowy
 • Czas trwania 2,5 godziny

Autor

Krzysztof Micielski

Krzysztof Micielski

Krzysztof Micielski w swojej codziennej pracy wykorzystuje możliości takich programów jak After Effects, Photoshop i 3ds Max. W trakcie 14-letniej praktyki tworzył między innymi reklamy, teledyski i filmy krótkometrażowe. Prywatnie pasjonat gier komputerowych i podróżnik. Chętnie poznaje nowe rozwiązania i dzieli się wiedzą z innymi.

Szybka pomoc

FAQ (Najczęściej Zadawane Pytania)

888 223 111