SolidWorks od podstaw | RABAT 20% tylko z kodem: SOLIDWORKS20 |

ZOBACZ KURS

Pozycjonowanie i optymalizacja stron

Spraw, aby twoja witryna znalazła się na szczycie wyników wyszukiwania.

Recenzje (121)

Bartosz Ligęza

22-01-2018

Kurs już trochę wiekowy, dlatego też został odświeżony w innym kursie. Tutaj natomiast całkiem przystępnie przedstawione ogólne zasaday. SEO, jak i całe IT, jest bardzo dynamiczne. Prawdopodobnie większość z tych zagadnień może obecnie nie mieć zastosowania, natomiast dobre praktyki zawsze będą na czasie. Polecam.

Sylwia Proszowska

04-11-2017

Świetny kurs, można dowiedzieć się jak działa pozycjonowanie ze strony technicznej. Polecam dla tych, którzy dopiero zaczynają interesować się SEO i optymalizacją.

Oliver Wodziczko

03-11-2017

W internecie znajdziemy wiele różnych informacji na temat pozycjonowania i optymalizacji stron. Ten kurs pomógł odróżnić dobre pozycjonowanie od złego i pokazał, że najważniejszy jest (jak zawsze) człowiek i jego odbiór treści na naszych stronach :-)

Jaki kurs wybrać? Poradnik E-marketingowca

Ten kurs został zastąpiony nowszym Kurs SEO - jak skutecznie pozycjonować stronę Zobacz nowy kurs

Spraw, aby twoja witryna znalazła się na szczycie wyników wyszukiwania.

 • Chcesz dotrzeć ze swoim produktem lub usługą do szerokiego grona osób?
 • Wiesz jakie są korzyści płynące z pozycjonowania i chcesz samodzielnie zająć się promowaniem własnej witryny?
 • Chcesz uniknąć rozczarowań spowodowanych użyciem niesprawdzonych i ryzykownych technik pozycjonowania?
 • Zlecasz pozycjonowanie zewnętrznej firmie i chcesz poznać temat, po to, aby lepiej sformułować swoje oczekiwania i skuteczniej wyegzekwować rezultaty?
Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przeznaczony jest dla każdej osoby, która chce samodzielnie pozycjonować swoje strony internetowe. Jest też doskonałym wyborem dla osób, które zlecają pozycjonowanie komuś innemu, ale jednocześnie chcą być z tematem na bieżąco. Nawet jeśli zajmujesz się pozycjonowaniem od jakiegoś czasu to ten kurs może wciąż być przydatny jako źródło wiedzy na temat bieżących trendów i aktualnych rozwiązań w pozycjonowaniu.

Czego się nauczysz z tym kursem?

Poznasz skuteczne i sprawdzone metody pozycjonowania oraz optymalizacji stron. Zdobędziesz praktyczną wiedzę, która znacznie zwiększy twoje szanse na osiągnięcie dobrej pozycji w wynikach wyszukiwania. Informacje zawarte w kursie bazują na realnych doświadczeniach i pozwolą ci poznać temat w szerszym ujęciu: będziesz wiedzieć jak pozycjonować strony i jednocześnie dowiesz się jakich rozwiązań i technik należy unikać.

Co znajduje się w kursie?

Kurs zawiera 38 filmów instruktażowych, które objaśnią ci kompleksowo tematykę pozycjonowania oraz optymalizacji stron. Na początku omówimy zasadę działania wyszukiwarki Google i najważniejsze czynniki wpływające na pozycję strony. Potem dowiesz się jak prawidłowo dobrać słowa kluczowe i opanujesz kilka ważnych technik optymalizacji strony. W kolejnych częściach szkolenia pokażemy ci jak zdobywać odnośniki, jak radzić sobie z typowymi problemami i jakich rozwiązań należy unikać. Przy okazji poznasz kilka bardzo przydatnych narzędzi, które znacznie ułatwią twoją pracę.

Co warto wiedzieć?

Kurs omawia etyczne metody pozycjonowania, zgodne z wytycznymi firmy Google. Wiedza zawarta w kursie jest aktualna po wprowadzeniu przez Google nowego algorytmu o nazwie „Pingwin”.

Jak korzystać z kursu?

Pobierz z AppStore Pobierz z Google Play

Spis treści

Wprowadzenie
Wstęp 1m 24s Dostęp po zakupie
Wyszukiwarki
Omówienie najpopularniejszych wyszukiwarek 5m 28s Dostęp po zakupie
Statystyki wyszukiwarek 3m 51s Dostęp po zakupie
Na co zwracają uwagę użytkownicy 4m 41s Dostęp po zakupie
Dodatkowe polecenia 5m 03s Dostęp po zakupie
Słowa kluczowe
Dobór słów kluczowych 6m 32s Dostęp po zakupie
Trendy wyszukiwania 3m 51s Dostęp po zakupie
Optymalizacja witryny
Dobór właściwego tytułu 6m 46s Dostęp po zakupie
Opis witryny 4m 12s Dostęp po zakupie
Opis obrazków 4m 25s Dostęp po zakupie
Struktura nagłówków 7m 43s Dostęp po zakupie
Projektowanie nawigacji 6m 31s Dostęp po zakupie
Optymalizacja treści 8m 00s Dostęp po zakupie
Zagadnienia dotyczące adresów 5m 06s Dostęp po zakupie
Znaczenie poszczególnych czynników 5m 04s Zobacz darmową lekcję
Indeksacja witryny
Jak działa robot wyszukiwarki 5m 39s Dostęp po zakupie
Na czym polega indeksowanie 3m 38s Dostęp po zakupie
Narzędzia Google dla webmasterów 4m 30s Dostęp po zakupie
Tworzenie mapy witryny 7m 12s Zobacz darmową lekcję
Znaczenie pliku robots.txt 7m 41s Dostęp po zakupie
Znaczniki META dla robotów 3m 21s Dostęp po zakupie
Czynniki wpływające na pozycję
Ogólne omówienie różnych czynników 7m 34s Dostęp po zakupie
Ocena wpływu danego czynnika 7m 07s Dostęp po zakupie
Odnośniki
Wprowadzenie do odnośników 5m 39s Dostęp po zakupie
Skuteczność odnośników 6m 54s Dostęp po zakupie
Jak zdobywać odnośniki 8m 39s Dostęp po zakupie
Tworzenie własnego zaplecza 6m 11s Dostęp po zakupie
Problem zduplikowanej zawartości
Kanonizacja 6m 03s Dostęp po zakupie
Użycie przekierowań 7m 13s Dostęp po zakupie
Błędy i problemy
Omówienie technik spamerskich 7m 18s Dostęp po zakupie
Konsekwencje złego pozycjonowania 6m 06s Dostęp po zakupie
Czynniki obniżające skuteczność pozycjonowania 7m 20s Dostęp po zakupie
Różne zagadnienia
Jak wybrać właściwą domenę 6m 55s Dostęp po zakupie
Algorytm PageRank 5m 32s Dostęp po zakupie
Przydatne narzędzia
Web Developer i Firebug 8m 28s Dostęp po zakupie
Różne pluginy do SEO 7m 53s Zobacz darmową lekcję
Narzędzia do monitorowania pozycji 7m 37s Dostęp po zakupie
Monitorowanie odnośników 8m 35s Dostęp po zakupie

Recenzje (121)

Średnia ocena 4.8 5

Kurs już trochę wiekowy, dlatego też został odświeżony w innym kursie. Tutaj natomiast całkiem przystępnie przedstawione ogólne zasaday. SEO, jak i całe IT, jest bardzo dynamiczne. Prawdopodobnie większość z tych zagadnień może obecnie nie mieć zastosowania, natomiast dobre praktyki zawsze będą na czasie. Polecam.

Bartosz Ligęza 206 dni temu

Świetny kurs, można dowiedzieć się jak działa pozycjonowanie ze strony technicznej. Polecam dla tych, którzy dopiero zaczynają interesować się SEO i optymalizacją.

Sylwia Proszowska 285 dni temu

W internecie znajdziemy wiele różnych informacji na temat pozycjonowania i optymalizacji stron. Ten kurs pomógł odróżnić dobre pozycjonowanie od złego i pokazał, że najważniejszy jest (jak zawsze) człowiek i jego odbiór treści na naszych stronach :-)

Oliver Wodziczko 286 dni temu

Dany kurs pod tytułem "Pozycjonowanie i optymalizacja stron" przedstawił podstawowe techniki z zakresu optymalizacji stron www. Polecam daną pozycję wszystkim początkującym.

Dominik Pietruszko 286 dni temu

Kurs zawiera ładnie skondensowaną wiedzę na temat technik pozycjonowania. Jest tam co prawda kilka banałów, ale być może osobie całkowicie zielonej są one potrzebne, więc nie uznaję tego za minus. Lekcje są dobrze pogrupowane, przedstawione rzetelnie. Zwłaszcza na plus działy "Błędy i problemy" i "Przydatne narzędzia"!

Sebastian Stryczek 287 dni temu

Wspaniały kurs pozwalający w samodzielny sposób wypozycjonować i zoptymalizować stronę internetową. Jest dokładnie to co powinno być bez zbędnego gadania. Polecam

Marcin Taraszczuk 290 dni temu

Bardzo fajny kurs, polecam. Na spokojnie, przyjaźnie, przedstawiana duża dawka informacji. Jeżeli ktoś nie ma czasu na czytanie książek to ten kurs jest w sam raz ! Wydaje mi się, że kurs jest zrozumiały dla każdego

Michał Zdziech 293 dni temu

Rewelacyjny kurs. Ogarniesz pozycjonowanie w mig. Zobacz jak! Najlepszy kurs jaki kiedykolwiek powstał z zakresu optymalizacji i pozycjonowania stron. Już po kilku lekcjach zaczynasz łapać o co chodzi a później jest już tylko lepiej. Polecam wszystkim niezdecydowanym! Na prawdę warto!

Maciej Szymański 294 dni temu

Dobra dawka wiedzy z zakresu pozycjonowania, raczej ważna rzecz dla każdego szanującego się web-developera. Roboty googla co prawda mają już inne algorytmy od czasu powstania kursu ale większość materiału nadal aktualna

Wojciech Walicki 298 dni temu

Kurs mimo nie opisania wszystkich metod optymalizacji i pozycjonowania stron jest całkiem w porządku. Posiada on dobrze wytłumaczone podstawowe najważniejsze informacje z tego zakresu tematycznego. Dobre dla początkujących w tej branży.

Patryk Kołomański 300 dni temu

W kursie znalazłam to czego szukałam: informacji co zmienić w kodzie źródłowym strony ale było lepiej oraz co wybierać przy wyborze pozycjonowania. Myślę , że każdy będzie zadowolony z kursu! polecam

Anna Lechowicz 302 dni temu

Kurs bardzo dobry, jedyne co nie za bardzo mi się podobało to film o narzędziach do sprawdzania pozycji w wyszukiwarce. Niestety narzędzie wskazane na początku nie jest w tej chwili już dostępne a google alert, no, raczej słabo służy do takich zadań... Ale cała reszta kursu rewelacyjna :)

Tomasz Burzyński 302 dni temu

Rzeczowy kurs, który wyjaśnia podstawy pozycjonowania stron. Bardzo dobry dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z SEO lub samodzielnie zoptymalizować swoją witrynę w sieci. W kursie mógłby być szerzej rozwinięty temat analizy słów kluczowych, jednak biorąc pod uwagę, że jest on nastawiony na osoby początkujące jest w zupełności wystarczający :)

Norbert Melnik 302 dni temu

Muszę przyznać, że mimo dość wiekowego kursu, stworzonego w 2012 roku, zawarte w nim treści były dla mnie dość pomocne. Wyjaśniły mi sporo zagadnień związanych z pozycjonowaniem strony, które do tej pory nie do końca rozumiałam. Daję cztery gwiazdki tylko temu, iż 2012 rok, to trochę odległy okres jak na tą dziedzinę nauki...:))

Violetta Cieśla 320 dni temu

Posiadając niemal zerową wiedzę na temat pozycjonowania stron internetowych, po obejrzeniu tego kursu wiele spraw się wyjaśniło i na wiele tematów otwierają się oczy. Serdecznie polecam każdemu, kto posiada jakąkolwiek stronę internetową.

Adrian Giełzak 323 dni temu

To już kolejny kurs związany z pracąprzy stronach internetowych. Prowadzący kurs - Pan Ksawery stopniowo zaraził mnie pasją do tej dziedziny. Zaczęło się od Wordpress'a, potem chciałem zrozumieć więce - HTML'a CSS'a aż po Java Script. To na prawdę wciąga!

Mikołaj Mirski 340 dni temu

Najlepszy kurs jaki poznałem dotychczas! Optymalizacja strony to dla mnie pestka! Z chęcią polecił bym go wszystkim którzy nawet tym którzy nie znają podstaw SEO

Adam Jankowski 349 dni temu

Kurs rewelacyjny, polecam szczególnie tym, którzy nie mają czasu na czytanie książek. Z kursu jestem mega zadowolona, wszystko wytłumaczone od początku do końca, kurs zrozumiały dla każdego. Polecam bardzo ... polecam, polecam, polecam

Ewa Janik 354 dni temu

Osoby, które chcą się dowiedzieć się więcej o pozycjonowaniu stron - z pewnością się nie zawiodą. Musze przyznać, ze autor odwalił kawał dobrej roboty. Dużo konkretów - to się chwali.

Krzysztof Kula 369 dni temu

Praktycznie tylko kilka podstawowych rad, reszta to nudna pogadanka nie wnosząca za dużo do całości, ale to tylko moje zdanie. Ogólnie dałbym 5 gdyby cena była o połowę mniejsza. W tej cenie spodziewałem się czegoś znacznie więcej.

Grzegorz Kubiak 436 dni temu

Dobry kurs dla osób, które chcą poznać podstawy pozycjonowania stron. Starannie omówione tematy, wiedza podana w przystępnej i zrozumiałej formie. Tego typu kurs pozwala oswoić dziedzinę ważną dla każdego, kto prowadzi własną stronę internetową.

Magdalena Książek 442 dni temu

Dobre wprowadzenie do tematu pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych. Kurs przeznaczony raczej dla początkujących osób. Kilka lekcji wymaga aktualizacji.

Piotr Studziński 454 dni temu

Kurs odpowiedni dla każdego Web Developera. Wiedza przydatna, dużo przykładów. Pozycjonowanie strony jest rzeczą ważną, aby nasza strona www była na wysoko w wynikach wyszukiwania. Przydatny kurs.

Dawid Mariankowski 470 dni temu

Kurs idealnie wprowadza w zagadnienie pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych w praktyce. Bardzo przydatny kurs. Polecam szczególnie początkującym.

Maciej Jasnowski 497 dni temu

Dobry kurs wprowadzajacy do tematu pozycjonowania stron. Przekazuje dużo użytecznej wiedzy. Mam do niego tylko jedno zastrzeżenie: jest to stary kurs i niektóre treści można by uaktualnić. Na przykład niektóre narzędzia omawiane w kursie (czy narzędzia Google, czy inne) dzisiaj maja troche inny interfejs/wyglad niż na filmie. Po za tym to dobre wprowadzenie do tematu.

Łukasz Radziszewski 508 dni temu

Polecam jeszcze kurs Social Media Dla Biznesu ze strefy kursów. Bardzo przydatne informacje jak przebijać się skutecznie ze swoją treścią, jak używać słów kluczy w opisach aby tanim kosztem mieć ogromne rezultaty.Polecam

Paweł Mikołajczyk 548 dni temu

Bardzo dobry i ciekawy kurs. Bardzo ciekawe narzędzia SEO. Wiele pokazanych narzędzi zaczęłam stosować w praktyce. Teraz już wiem, że SEO nie takie straszne.

Grażyna Jackowiak 562 dni temu

Polecam wszystkim którzy mają bądź planują stworzyć swoją stronę internetową. Kurs nieco stary ale jeszcze można z niego wycisnąć parę użytecznych technik i zastosować na swojej stronie.

Eryk Osiński 564 dni temu

Bardzo przystępnie przekazana wiedza na temat SEO. Wiele przykładów związanych z działaniem i obsługa programów w internecie do pozycjonowania i optymalizacji stron.

Paweł Bekta 566 dni temu

Całkiem fajny kurs, który pokazał mi czym jest pozycjonowanie stron. Zdecydowanie jednak jest przeznaczony dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w SEO. Lektor często powtarza te same / podobne zdania. Podobał mi się podział na lekcje i kategorie, dzięki czemu łatwiej jest wrócić / przeszukać ponownie dane zagadnienie.

Anna Dobosz 589 dni temu

Dobry kurs ale już delikatnie mówiąc "stary" i nie przedstawia do końca aktualnej problematyki seo, pozycjonowania oraz aktualnych trendów z których korzystają wyszukiwarki internetowe takie jak google i bing.

Piotr Cichocki 596 dni temu

Bardzo dobry kurs, który rozjaśnił mi na czym dokładnie polega pozycjonowanie stron i na jakie elementy zwracać uwagę podczas budowania strony. Polecam ten kurs wszystkim, którzy chcą zajmować się tworzeniem stron.

Daniel Nowak 611 dni temu

Bardzo obszerny kurs przedstawiający zalety płynące z pozycjonowania stron, jak dobierać właściwe słowa i treści oraz poprawnie optymalizować stronę. Techniki i rozwiązania znacznie przyspieszają codzienna pracę z SEO.

Adam Jarosiewicz 629 dni temu

Kurs uświadomił mi parę rzeczy na temat pozycjonowania i optymalizacji stron. Dzięki tej dawce wiedzy wiem na co zwracać uwagę przy projektowaniu witryn internetowych, dlatego polecam ten kurs.

Łukasz Wesołowski 643 dni temu

Bardzo fajny kurs dzięki któremu dowiemy się się jak działają roboty wyszukiwarek, poznamy czynniki które wpływają na pozycję witryny oraz nauczymy jak ją zaindeksować. Dobry materiał, na pewno każdemu web designerowi i nie tylko przyda się wiedza z zakresu SEO.

Patryk Bielewicz 654 dni temu

Mogłabym się godzinami rozpisywać jak rzetelnie i merytorycznie dane zagadnienie jest przedstawione. Jak w kilka godzin można opanować naprawdę dużą dawkę wiedzy. Ale myślę, że najlepsza rekomendacja jest fakt, że jest to mój 13 kurs ze STREFY KURSÓW. Są to doskonale zainwestowane pieniądze i czas. Szczerze polecam wszystkim którzy chcą łatwo, szybko a przede wszystkim niewielkim kosztem zdobyć nowe umiejętności.

Agnieszka Bujak 654 dni temu

Świetny Kurs! Zrewolucjonizował moje patrzenie na temat pozycjonowania. Znalazłem w nim wiele porad, które teraz na co dzień wykorzystuję w swojej pracy, ponieważ wiedza przedstawiona była bardzo rzetelnie i można było ją łatwo wdrożyć w praktyce. Dzięki temu kursowi poprawa pozycji stron w przeglądarkach jest widoczna od razu. Dodatkowym atutem było otrzymanie płyty DVD wraz z drobnym upominkiem od firmy.

Łukasz Górnicki 654 dni temu

Koszmarnie męczyłem się ze swoją stroną, która z niewiadomych przyczyn nie była nawet w top 10 stron(!) w Google. Nigdy nie czułem specjalnej fascynacji budową stron, tymi wszystkimi kodami, skryptami itd. No ale trzeba się rozwijać jak chce się coś osiągnąć. Okazało się, że nawet laikowi można wytłumaczyć pozycjonowanie w przystępny sposób. Oczywiście kilka razy włączałem tę samą lekcję jak czegoś nie rozumiałem, ale to kolejny plus, że tak mogę ;) Okazało się, że moja strona składała się w większości z... błędów. Tagi, nagłówki, właściwy podpis zdjęć- abstrakcja. Jeszcze nigdy naprawianie czegoś nie dało mi takiej dzikiej satysfakcji porównywalnej z ułożeniem ostatniego puzzla z liczącej 10 000 elementów układanki. Efekt? Jestem czwarty na pierwszej stronie nie licząc reklam płatnych. Dwa miesiące wcześniej byłem gotowy zapłacić SEOwcom 600 zł / miesiąc za doprowadzenie mnie do takiego wyniku. Kuźwa oszczędziłem dzięki wam mnóstwo kwasy, a dodatkowo posiadłem wiedzę, która pozwala mi to robić samemu. Dzięki!

Łukasz Żuk 654 dni temu

Pomimo faktu, że swoją przygodę ze szkołą zakończyłem już jakiś czas temu, w mojej głowie cały czas przewija się to co pewnego dnia powiedziała mi moja nauczycielka od matematyki. "Wiedzę przyswajamy tylko wtedy, kiedy uczymy się z przyjemnością". Pewnie to było głównym powodem tak słabych wyników, które osiągałem z tego przedmiotu. W myśl tego co powtarzała Pani od matematyki śmiało mogę stwierdzić, że kontakt z kursem "Pozycjonowanie i optymalizacja stron" dostępnym na strefakursow.pl zakończył się dla mnie przyjemnie, a wiedza którą przyswoiłem pozwoliła mi się rozwinąć na kolejnej płaszczyźnie e-marketingu. Wszystkie materiały wideo były prezentowane profesjonalnie i przejrzyście, dzięki czemu po skończeniu kursu nie czułem potrzeby zadawania pytań. Mój głód wiedzy na temat tego zagadnienie został zaspokojony w 100%. Z perspektywy czasu mogę śmiało polecić ten kurs. Pozdrawiam

Krzysztof Nauman 655 dni temu

Kurs jest super ponieważ porusza wiele tematów z technologiami internetowymi na początku dowiadujemy się o rzeczach związanych z przeglądarkami www, następnie przechodzimy przez optymalizację , indeksowanie itp. Cała wiedza jest przekazywana bardzo szczegółowo dzięki czemu w krótkim czasie możemy znacznie poszerzyć naszą wiedzę. Kurs polecam nie tylko dla osób zajmujących się SEo ale także dla freelancerów .

Maciej Płoński 655 dni temu

Krótko: Jeżeli szukasz podstawowej wiedzy na temat pozycjonowania i optymalizacji stron na prawdę warto. Przyda Ci się to, jeżeli chciałbyś zacząć pracę jako młodszy pozycjoner (czytaj więcej w dłuższej wersji recenzji) lub żeby samemu podnieść własną stronę w wynikach pozycjonowania Google. Długo (jeżeli ktoś lubi czytać) Kurs Pozycjonowanie i optymalizacja stron kupiłem z potrzeby, jaką wymusiło na mnie życie. Będąc dokładniejszym to z powodu tego, że zacząłem pracę jako pozycjoner mimo tego, że nie miałem z pozycjonowaniem wcześniej nic do czynienia, znałem jedynie podstawy HTML i CSS. Pozycjonowanie stron było więc dla mnie jedną wielką zagadką. Musiałem jednak szybko zdobyć podstawową wiedzę, żeby moja przygoda w tej branży nie skończyła się zbyt szybko. Najlepiej uczę się, wtedy kiedy ktoś tłumaczy mi coś na przykładach i mogę je przeanalizować. Dlatego czytając na temat pozycjonowania stron w internecie, ciężko było mi sobie wyobrazić jak przełożyć to na praktykę, a stron o tej tematyce jest naprawdę dużo. Nie miałem też żadnego znajomego, który by się tym zajmował i pomógł mi w tym. Postanowiłem więc poszukać innego sposobu wiedzy, by pozyskać potrzebne mi informacje. Wybór padł na kurs StrefyKursów. Dlatego, że zauważyłem, że jednym z lepszych sposobów, w jaki pochłaniam wiedzę, są właśnie filmy wideo. Ktoś w tym momencie mógłby zapytać, czy w takim razie nie mógłbym skorzystać z YouTube, przecież tam też jest mnóstwo informacji przekazywanych w formie wideo i to za darmo. Odpowiadam, więc oczywiście mógłbym, ale ciężko byłoby mi wybrać odpowiednie materiały, ponieważ nie potrafiłbym ocenić ich jakości merytorycznej oraz aktualności. Wybierając StrefęKursów również, nie miałem pewności czy wiedza, która uzyskam dzięki temu kursowi, będzie odpowiednia i aktualna, ale zaryzykowałem i się to płaciło. Musimy zdać sobie jednak sprawę z tego, że aktualnie bardzo ciężko jest stworzyć kurs, który będzie tak samo aktualny przez lata czy nawet miesiące. Tacy wielcy giganci jak np. Facebook czy Google, co chwile zmieniają wygląd swoich stron i aplikacji. Ciężko więc wymagać, że każdy kurs będzie dopasowany do aktualnego stanu. Tak było w przypadku tego kursu i nie chcę tutaj nikomu mydlić oczu. Pokazywane przykłady w narzędziach Google nie wyglądały identycznie w chwili, w których się z niego uczyłem. To jednak nie przeszkadzało, ponieważ mimo nieco innej oprawy wizualnej, sens tych narzędzi, jak i samego pozycjonowania pozostał taki sam. Dlatego mogę z czystym sumieniem polecić kurs Pozycjonowanie i optymalizacja stron, wszystkim, którzy potrzebują podstawowej i UPORZĄDKOWANEJ wiedzy na temat właśnie tych zagadnień.

Grzegorz Pawlik 656 dni temu

Mimo, że WeDesignem zajmuję się już od pewnego czasu i zagadnienia optymalizacji są mi znane, to ten kurs pozytywnie mnie zaskoczył i zwrócił uwagę na elementy, do których nie przykładałem wielkiej wagi, a które znacząco mogą wpłynąć na wyniki audytu optymalizacji i tym samym zwiększyć jakość strony w ocenie robotów Googla. Mam tutaj na myśli Uncss czy odchudzanie popularnego frameworka Bootstrapa czy użycie Gulpa. Nie spotkałem się nigdzie indziej z tak obszernym, kompleksowo zebranym zestawem działań związanych z optymalizacją stron uwzględniających najnowsze wykorzystywane standardy. Być może jeżeli nie zajmujesz się zawodowo tworzeniem stron internetowych, to opisy kolejnych rozdziałów i omawianych technologii mogą wydawać Ci się tajemnicze i zawiłe. Jednak to nie znaczy, że nie skorzystasz kupując ten kurs. Na uwagę zasługuje tutaj bardzo dokładnie wytłumaczone działanie darmowego zestawu narzędzi deweloperskich Google Chrome, dzięki któremu samodzielnie będziesz mógł wykonać pomiary szybkości Twojej strony i zidentyfikować elementy, które wymagają optymalizacji. Dowiesz się także jak za pomocą darmowych narzędzi odpowiednio zoptymalizować obrazki na Twoją stronę, dzięki czemu, jeśli będziesz np zlecał wykonanie strony agencji interaktywnej, to przekażesz zdjęcia/obrazki w odpowiednim formacie. Poznasz szereg działań, na które należy zwrócić uwagę aby odpowiednio przygotować stronę pod pozycjonowanie - odpowiednia optymalizacja i czas ładowania strony, to obecnie jedne z kluczowych czynników wpływających na ocenę strony przez roboty Google. Nie zrażaj się tym, że jako osoba nie związana z tworzeniem stron nie poradzisz sobie z materiałem oznaczonym jako najwyższy stopień zaawansowania/trudności. Przerabiając ten kurs, większość podstawowych prac optymalizacyjnych będziesz w stanie wykonać samodzielnie, obniżając tym samym koszty zlecania wykonania tych prac zewnętrznej firmie. Zapewniam Cię, że koszty usług związanych z optymalizacją i SEO są znacznie wyższe niż cena tego kursu. Ta jednorazowa inwestycja zwróci Ci się wielokrotnie. A sama wiedza zawarta w kursie znacznie przekracza wartość 119zł Polecam zarówno osobom zawodowo związanym z tworzeniem serwisów internetowych, jak i właścicielom własnych biznesów posiadających strony internetowe, chcących poprawić ich wydajność i tym samym wpłynąć na wyższe oceny i pozycje w Google oraz osobom, które odpowiadają za marketing w firmie, pośredniczą w rozmowach z agencjami podczas tworzeniu czy modernizacji serwisu. Jednym słowem na wiedzy zawartej w tym kursie zyska każdy.

Remigiusz Danel 656 dni temu

Najważniejszym elementem świadczącym o jakości kursu jest to, że nie jest on zrobiony dla informatyków lecz dla "zwykłych ludzi" czyniąc z niego naprawdę praktyczne narzędzie w pracy. Polecam.

Piotr Kamiński 658 dni temu

Świetny, nowoczesny, inspirujący, merytoryczny, profesjonalnie przygotowany kurs internetowy / wideo przygotowany przez Strefę Kursów. Polecam z całym przekonaniem wszystkim, którzy interesuje ten temat.

Jacek Synowiec 658 dni temu

Bardzo dokładne i zrozumiale wprowadzenie do pozycjonowania stron. Pozycja obowiązkowa dla osób rozpoczynających przygodę z SEO. Sadzę jednak że jest zbyt skromny, przydałaby się aktualizacja porad dla wyszukiwarki Google.

Marcin Nesteruk 662 dni temu

Kurs pozwolił w prosty sposób zmierzyć się z problemem zaistnienia w sieci zarówno na poziomie zawodowym jak i prywatnym . Zapoznałem się z różnymi technikami odnośnie pozycjonowania jak i optymalizacji stron internetowych . Nareszcie wiem o czym rozmawiać i czego wymagać od informatyka Polecam

MAREK RAWSKI 666 dni temu

Kurs w przejrzysty sposób wprowadził mnie w zasady pozycjonowania i optymalizacji strony. Pokazał narzędzia, które wykorzystuję w praktyce. Idealny dla osób, które chcą poprawić pozycję swojej działalności w wyszukiwarce i być krok przed konkurencją. Są to mądrze zainwestowane pieniądze.

Paweł Horbaczewski 666 dni temu

Kurs powstał już jakiś czas temu i niektóre rzeczy się zmieniły np. kryteria indeksowania stron przez roboty. Pomimo to kurs wskazuje narzędzia, które odwiedzając dzisiaj uaktualniamy sobie powyższe. Ponadto wyjątkowo trafne i skuteczne są wskazówki dotyczące słów kluczowych jak i optymalizacji strony. Początkujący w temacie po przebyciu kursu będą mogli stworzyć stronę od początku już zoptymalizowaną i poprawną pod indeksację. Zaawansowani w temacie mogą uzupełnić i ułożyć swoją wiedzę, aby ich praca była wydajniejsza. Polecam.

Artur Kopyciński 666 dni temu

Kurs pozycjonowania i optymalizacji stron jest świetny dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z SEO. Niestety dla osób, które podstawy mają tak naprawdę pozostaje szukanie innego lub jeszcze lepiej - praktykowanie i staranie się być na bieżąco z nowinkami Google et cetera. Ten kurs, moim zdaniem, jest przeznaczony dla świeżaków, których dopiero wprowadza się w temat i tę rolę spełnia w 100%. Wszystko za sprawą tego, że jest on po prostu delikatnie przestarzały. Jak wiemy, Google rozwija się bardzo dynamicznie i co chwila są wprowadzane jakieś poprawki w algorytmach pozycjonujących. Tutaj mamy dane sprzed 4 lat - a to już jest niebo a ziemia w technologii pozycjonowania. Nie mniej podstawy się nie zmieniły, a te w kursie wytłumaczone są świetnie. Ja jako zielony w temacie czuję, że posiadłem wiedzę niezbędną do rozpoczęcia szukania wiedzy dalej na własną rękę. Dla początkujących polecam, dla bardziej zaawansowanych, szukajcie czegoś nowszego.

Kamil Głusińśki 670 dni temu

Ciekawy kurs choć troszkę już nieaktualny, ale mimo wszystko godny polecenia. Ciekawe rozwiązania zawarte w tym kursie powinny pomóc wszystkim, którzy dopiero zaczynają przygodę z SEO w lepszym pozycjonowaniu strony.

Adam Chrząszcz 680 dni temu

To przystępnie i ciekawie poprowadzony kurs, zbierający w jednym miejscu szereg informacji nt. pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych.

Aleksander Kóska 707 dni temu

Przydałaby się nowsza wersja tego kursu, ogólnie dowiedziałem się kilka ciekawych informacji i jestem zadowolony, dzięki!

Damian Kowalski 712 dni temu

Dobry kurs, lecz już nie wszystko w nim jest aktualne. Google coraz częściej wprowadza zmiany i coraz trudniej nad tym nadążyć.

Piotr Zakrzewski 743 dni temu

Nie jest to najgorsza pozycja :), ale na tle innych kursów ten jest dość skromny.

Katarzyna K 744 dni temu

Jest bardzo jasno wytłumaczony, w sposób łatwy do zrozumienia. Bardzo mi pomógł zrozumieć schemat działania Google. Bardzo łatwo było się nauczyć zasad pozycjonowania.

Mateusz Krasuski 765 dni temu

Podstawy które pozwolą rozpocząć pracę z SEO

Adrian Białowąs 801 dni temu

Kurs dobrze opisuje podstawy seo, jest dobry na samym początku przygody z pozycjonowaniem. Podsuwa dobre pomysły i techniki pozycjonowanie które oczywiście trzeba samemu rozwijać i zgłębiać ale potrafi dobrze nakierować na właściwą drogę. Należało by go trochę uaktualnić jeślii chodzi o wskaźniki pr/trust itp. ( PR już pokazywany ani nie aktualizowany od 2013r.)

Łukasz Trzeciakiewicz 823 dni temu

Kurs jest bardzo dobry. Autor jest praktykiem. Pokazuje rozwiązania z praktycznej strony. Prostymi słowami, rzeczowo, na temat. Po kursie rozpoczęcie pracy z SEO nie jest problemem.

Mariusz Szczerbal 828 dni temu

Profesjonalnie przygotowany, jasno przekazywana wiedza. Ogromnym plusem jest podział na kilkuminutowe rozdziały, które pozwalają na rozbicie wiedzy i łatwiejsze przyswojenie.

Sebastian Kóska 835 dni temu

Bardzo dobre wprowadzenie do pozycjonowania stron. Pomógł mi zrozumieć podstawowe kwestie. Dzięki wprowadzeniu opisywanych zmian moja witryna coraz lepiej radzi sobie w google.

Artur Kurczewski 838 dni temu

Bardzo dobry kurs dla początkujących!

Mateusz Kasperek 841 dni temu

Właśnie zakończyłem kurs pozycjonowania. Jestem zadowolony, chociaż na dzień 24.04.2016 kurs wymaga aktualizacji. Zmieniły się wizualnie narzędzia do badania pozycji i optymalizacji strony i należałoby to dostosować do obecnej postaci. Niemniej jednak kurs zwrócił moją uwagę na najważniejsze zagadnienia SEO, dlatego z czystym sercem mogę go polecić każdemu:) Pan Ksawery jak zwykle w formie:)

Tomasz Stankowski 841 dni temu

Bardzo polecam świetny kurs.

Adrian Szlachta 846 dni temu

Bardzo dobry merytoryczny kurs. Sporo się z niego dowiedziałem, mistrzem pozycjonowania może nie będę ale wiem już jak przygotować stronę pod SEO :)

Marcin Kordek 853 dni temu

Bardzo treściwy kurs, uzupełnia wiedze o pozycjonowiu

Paweł Trębacz 856 dni temu

Kurs był taki jaki oczekiwałem. Czekam na drugą część!

Marcin Palicki 858 dni temu

Bardzo dobre wprowadzenie do tematu.

Damian Sowała 870 dni temu

Świetny kurs. Polecam wszystkim. Dzięki niemy znacznie zoptymalizowałem swoje projekty!

Jakub Labudda 895 dni temu

Idealne źródło informacji dla tych, którzy chcą poznać podstawy pozycjonowania. Polecam gorąco.

Tomasz Drobiński 902 dni temu

Kurs jak najbardziej solidnie zrobiony jednak mam pewien niedosyt wiedzy na ten temat po nim, może by tak wydać drugą część dla bardziej zaawansowanych ;) ?

Roman Jaskuła 905 dni temu

Kurs zrobiony w sposób profesjonalny, wiedza wartościowa, przekazana w sposób zrozumiały i merytoryczny. Oczywiście jak najbardziej do wykorzystania w praktyce. Brakowało mi jedynie na samym końcu krótkiego podsumowania całego kursu spinającego poruszane zagadnienia jedną klamrą w całość, ale to tylko taki drobiazg nie mający wpływu na całokształt :)

Piotr Kacała 910 dni temu

Bardzo wyczerpujący kurs! Naprawdę Polecam!

Mirosław Drozd 914 dni temu

Bardzo dobry wartościowy merytorycznie kurs. Polecam!

Bartosz Zajdel 945 dni temu

Ciekawy kurs który pozwala wejść w tajniki SEO - gdy planujemy karierę w tym kierunku lub gdy chcemy pomóc naszemu biznesowi :)

Artur Adamiec 951 dni temu

Bardzo jasno wytłumaczone zasady pozycjonowania i optymalizacji stron . Wiedza wyniesiona z kursu pozwoliła mi poprawić optymalizację mojej strony co wpłynęło na jej lepsze pozycjonowanie.

Bartosz Wyziński 987 dni temu

Wszystko dokładnie opisane

Paweł Jakimowicz 1006 dni temu

OK

Bartłomiej Łopieński 1014 dni temu

Prawdziwa kwintesencja wiedzy. Dużo więcej dowiedziałam się z kursu, niż ze stosu książek, na które wcześniej wydałam masę pieniędzy. Cóż więcej mogę powiedzieć? WARTO. Polecam

Marta Pocztańska 1018 dni temu

Wszystko co potrzebne do szybkiego i sprawnego opanowania wiedzy. Krok po kroku na przykładach prosto do celu.

Damian Knapczyk 1043 dni temu

Bardzo pomocny kurs dla osób mających potrzebę zgłębienia pojęcia SEO

Piotr Zarzycki 1051 dni temu

Elementarz SEO. POLECAM

Damian Jakubowski 1057 dni temu

Świetne wprowadzenie do SEO. Każdy kto ma własną stronę powienien się zapoznać z tym materiałem!

Andrzej Kierski 1086 dni temu

Kurs porusza podstawowe informację, ale wszystko w jasny i zrozumiały sposób. Dla osoby, która nie pozycjonowała nigdy strony pozycja obowiązkowa.

Mateusz Gwóźdź 1101 dni temu

en kurs otworzył mi oczy na coś, o czym nie wiedziałem do tej pory. Obowiązkowa lektura dla Wszystkich, który chcą dobrze zarządzać swoją stroną. Polecam

Marcin Matusiak 1122 dni temu

Polecam wszystkim którzy chcą poznać podstawy SEO. Mimo, że od czasu powstanie kursu upłynęło już trochę czasu i wiele zagadnień wymagałoby uzupełnienia, to jednak podstawy są niezmienne i nadal aktualne, dlatego warto je poznać lub odświeżyć wiedzę.

Adam Mikołajczyk 1124 dni temu

Kurs troszke niaktualny jednak zawiera wiele ponadczasowych informacji, niezbednych w właściwej optymalizacji stron. Obowiązkowa pozycja dla ludzi zajmujących sie stronami www.

Marcin Kozikowski 1128 dni temu

Naprawdę dobrze przygotowany kurs, jeżeli ktoś szuka informacji na temat pozycjonowania i chce je wprowadzić w życie to polecam dla mnie był bezcenny a zdobyta wiedza juz zaprocentowała.

iza szczepanska 1139 dni temu

Kurs obowiązkowy dla osób które tworzą strony www. Z tym kursem dowiesz się jak od razu można zoptymalizować swoją stronę za pomocą SEO. Polecam ten kurs, bardzo jasno wszystko wyjaśnione.

Marcin Błochowiak 1141 dni temu

Kurs dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z SEO. Jeżeli chcesz zacząć pozycjonować swoje strony we własnym zakresie zdobyta wiedza wprowadza w tajniki optymalizacji stron.

Piotr Horemski 1149 dni temu

kurs przedstawiony w bardzo rzetelny i czytelny sposób, przedstawiający najważniejsze zagadnienia z danej dziedziny..polecam ten kurs.

Krzysztof Prusaczyk 1151 dni temu

Kurs bardzo przejrzysty i zrozumiale wszystko padne na tacy co najważniejsze

Piotr Poraj -Gruszczyński 1156 dni temu

Bardzo dobrze wytłumaczone podstawy pozycjonowanie, chodź często lektor się powtarza.

Bartosz Bętkowski 1170 dni temu

Bardzo fajny i konkretny kurs. Polecam :)

Artur Zdanowicz 1172 dni temu

Jak najbardziej polecam :)

Mateusz Apacki 1178 dni temu

Dobry start döa kogos kto chce zrozumiec podstawowe zasady pozycjonowania

Alan Gliszczynski 1178 dni temu

Kurs bardzo pomocny.Polecam.

Violetta Klimczuk 1179 dni temu

Kurs ciekawy godny polecenia.

Jacek Surówka 1241 dni temu

Polecam kurs. Wiedza podana krok po kroku w zrozumiały sposób.

Radosław Tokarski 1268 dni temu

Po przerobieniu kursu czuję się dużo pewniej w tematyce pozycjonowania. Zdaję sobie jednak sprawę z tego, że temat wymaga dalszych studiów.

Janusz Słyk 1285 dni temu

Świetny kurs - zrozumiały język, treść podana w sposób bardzo przystępny - szczerze polecam - jak każdy kurs na strefakursów.pl

Krzysztof Kamieński 1297 dni temu

Świetny kurs, polecam!

Maciej Judka 1378 dni temu

Profesjonalne podejście do tematu. Polecam. moja ocena 5/5 :)

Antoni Matusz 1462 dni temu

ciekawa opcja fajne pojecia na pewno się przyda podczas projekcji własnych sklepów internetowych .

Łukasz Marciniak 1532 dni temu

Bardzo przydatny kurs. Polecam

Michał Pietraszek 1536 dni temu

Zdecydowanie polecam. Podstawowe informacje podane w pigułce. Z tak zdobytą wiedzą na pewno nie utoniemy w "morzu zwanym SEO".

Krzysztof Born 1549 dni temu

Bardzo dobry kurs dla początkujących, zawiera kwintesencję informacji potrzebnych aby skutecznie wypozycionować stronę. Polecam...

Mariusz Francuz 1564 dni temu

Ciekawy i pomocny kurs dla każdego zainteresowanego w tematyce wypozycjonowania swojej strony. Polecam.

Wojciech Brzeziński 1566 dni temu

Kurs dobrze przygotowany. Dzięki niemu zyskałem sporo cennego czasu na pozycjonowanie swojej strony. Ocena: 5

Grzegorz Topolewski 1591 dni temu

Dzięki temu kursowi,mogłem wytłumaczyć początkującym administratorom w jaki sposób mogą pozycjonować swoją stronę, dzięki czemu nie musieli tracić czasu na szukanie niepotrzebnych poradników. Polecam !

Adrian Dudek 1620 dni temu

Doskonały kurs, przedstawia najnowsze trędy dot. pozycjonowania stron. Wszystko przedstawione w sposób zrozumiały nawet dla osób nie znających podstaw budowy WWW. Polecam wszystkim.

Marek Nowak 1666 dni temu

Kurs ok

Maciej Pilitowski 1695 dni temu

To mój kolejny kurs zakupiony w "Strefie kursów" dotychczasowe były dla mnie bardzo pomocne, niestety ten "Pozycjonowanie i optymalizacja" okazał się nieaktualny o czym poinformowałem sprzedawcę. Po niedługim czasie otrzymałem informację o zaktualizowaniu kursu i możliwości ponownego jego ściągnięcia. Było to dla mnie duże zaskoczenie, nie spodziewałem się zainteresowania moim jakby nie było problemem. Widać że w "Strefie kursów" dbają o klienta. Szczerze polecam. 22 listopad 2013

Zbigniew Mleczko 1728 dni temu

Jest to kolejny mój kurs zakupiony w tym sklepie i jak zawsze nie mam się do czego przyczepić. Polecam ten kurs wszystkim, którzy chcą się nauczyć pozycjonowania stron internetowych.

Michal Lukomski 1751 dni temu

Pierwszy raz z kursem pozycjonowania zetknąłem się w dodatku "Rzeczpospolita", właśnie tam trafiłem na płytę "Pozycjonowanie stron w internecie - kurs" Po oglądnięciu filmu i zastosowaniu zmian na moich stronach internetowych oglądalność tylko rosła. Teraz zakupiłem nowe wydanie i nie zawiodłem się. Wszystko jasno i bardzo przejrzyście wytłumaczone, a głos lektora jest miły dla ucha. Polecam wszystkim ten kurs którzy zamierzają lub mają stronę w internecie. Jest to wydatek niewielki w porównaniu z korzyściami jakie przynosi.

Piotr Eliasz 1772 dni temu

Przydatny kurs dla każdego webmastera. Wiedza na czasie, dużo przykładów, można od razu próbować na swojej stronie www. Pozycjonowanie strony jest rzeczą ważną i zabieg ten musi być wykonywany od czasu do czasu tak aby nasza strona www była nieustannie na topie w wynikach wyszukiwania. Dobra robota, tak trzymać!

Marcin Kozłowski 1801 dni temu

Bardzo dobry kurs, aktualny i na czasie. Pamiętam jak jeszcze 10 lat temu wystarczyło dodać linka do Google, żeby z nową treścią swojej strony www móc się pojawić na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Dziś to nie jest już takie proste, ani oczywiste i wymaga wielu zabiegów. Pozycjonowanie stało się odrębną dziedziną wiedzy, którą każdy webmaster któremu zależy na wysokiej pozycji w Google, musi poznać i stosować systematycznie. Kurs posiada wiele użytecznych informacji, powiem więcej, informacji niezbędnych bez których nie można się obyć chcąc zrobić skuteczne pozycjonowanie. Informacje w tym kursie są bardzo skuteczne. Polecam.

Mariusz Ściseł 1818 dni temu

Kurs obejrzałem i dowiedziałem się sporo ciekawych informacji. Właśnie jestem na etapie kończenia strony mojej firmy i tworzę też dla firmy Kolegi stosując zawarte w kursie informacje. Najważniejsze by zdobyte z kursu materiały stosować od samego początku to i pisanie strony przychodzi łatwiej a każda następna jest już generowana w sposób prawidłowy. Teraz czekam na kurs Google AdWords, bo to też świetny materiał na kurs.

Krzysztof Kwiatkowski 1820 dni temu

Obowiązkowy kurs dla każdego komu zależy na wypozycjonowaniu swojej strony. Wiadomości zawarte w kursie są ponadczasowe i nigdy się nie przeterminują ponieważ zawsze jakieś elementy tego co jest tu powiedziane będzie w jakiś sposób wykorzystywane przez roboty sledzące

Dariusz Szpakowski 1833 dni temu

Bardzo ciekawe i bardzo pomocne. Oto dowód: po wpisaniu frazy "dobry logopeda" strona pozycjonowana przeze mnie po zastosowaniu wskazówek w kursie pojawia się w top5! A na pierwszym miejscu bywa bardzo często! Strona www.demostenes.org.pl

Mariusz Koczara 1892 dni temu

W porównaniu do poprzedniej wersji kursu oferowanej na tej stronie, obecna zawiera wiele ciekawych wiadomoćci, które (co najważniejsze) są informacjami na dziś. Akurat w przypadku pozycjonowania stron bardzo ważne jest, aby posługiwać się wiedzą aktualną a nie obowiązującą kilka lat temu. Dlatego z zakupu jestem zadowolona i polecam go innym.

Ewa Cudowska 2141 dni temu

Kurs przekazuje nam dosyć sporo informacji dzięki, którym można bardzo dobrze wypozycjonować stronę. Polecam ten kurs!

Łukasz Szczygieł 2177 dni temu


Wycofany ze sprzedaży

Szkolenie zawiera

 • Możliwość pobrania pliku
 • Możesz pobrać pliki z kursem i zachować kopie.
 • Nielimitowany dostęp
 • Oglądasz kursy gdzie chcesz i kiedy chcesz.
 • Darmowe aktualizacje
 • Szkolenie będzie na bieżąco aktualizowane, a Ty będziesz miał dostęp do wszystkich nowych lekcji.
 • Certyfikat ukończenia
 • Na koniec otrzymasz certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia.
 • Dostęp z urządzeń mobilnych
 • Masz dostęp do szkolenia również z urządzeń mobilnych i możesz uczyć się w dowolnym miejscu.

Informacje o kursie

 • Poziom Podstawowy
 • Poziom Podstawowy
 • Czas trwania 4 godziny

Autor

Ksawery Kargól

Ksawery Kargól

Certyfikowany ekspert Adobe®

Ksawery Kargól to doświadczony designer i web developer. Jest certyfikowanym ekspertem Adobe®. Tworzenie stron to jego życiowa pasja. Od początku związany z strefakursow.pl. Twórca kilkudziesięciu publikacji cieszących się uznaniem na całym świecie.

Szybka pomoc

FAQ (Najczęściej Zadawane Pytania)

888 223 111