RABATY DO -90% | PRZECENIAMY PONAD 150 KURSÓW

Kup taniej

Kurs Linux dla każdego

Jak szybko i bezproblemowo rozpocząć pracę z Linuksem

Z tym kursem otrzymasz certyfikat!

Recenzje (88)

Aleksander Turski

06-03-2018

Kurs poprowadzony w przyjazny sposób i zrozumiały dla przeciętnego użytkownika. Przedstawienie procesu instalacji systemu Ubuntu oraz podstaw poruszania się po systemie, instalacji aktualizacji, nowego oprogramowania i tworzenia użytkowników w systemie w prostej formie powinno zdecydowanie spodobać się zwłaszcza "laikom komputerowym". Oczywiście, kurs nie wyczerpuje wszystkich zagadnień, ale jest wystarczającym wprowadzeniem do rozpoczęcia pracy lub "przesiadki" z systemów operacyjnych z rodziny Microsoft Windows. Polecam z czystym sumieniem.

Sebastian Grela

25-04-2018

Materiały jak najbardziej OK! Z logiczny, uporządkowany sposób, krok po kroku wprowadzają zainteresowanego w tematykę Lunixa. Polecam każdemu, kto planuje pracę na Linuxie

Rafał Kozłowski

21-04-2018

Nigdy wcześniej nie mając styczności z OS Linux, teraz już potrafię postawić ten system i dokonać jego konfiguracji. Wszystko efektywnie wytłumaczone. Przyjazne wprowadzenie w podstawy obsługi jednego z najpopularniejszych OS.

Jaki kurs wybrać? Poradnik Administratora Sieci

Czego się nauczysz z kursem?

Zapomnij o problematycznej instalacji

Ciesz się funkcjonalnością za darmo

W odróżnieniu od wielu innych systemów, za które często trzeba słono płacić, Linux jest całkowicie darmowy, a jednocześnie na tyle funkcjonalny, że z powodzeniem będziesz mógł wykorzystać go do tych samych zastosowań co konkurencyjne platformy. To naprawdę w pełni kompletne środowisko pracy, które jest cały czas rozwijane i udoskonalane oraz oferuje bardzo solidne wsparcie techniczne.

Linux Ubuntu
Libre Office
Skype
VirtualBox

Korzystaj w domu i w firmie

Personalizuj i konfiguruj

Zarządzaj

Poczuj się bezpiecznie

Co jeszcze warto wiedzieć?

Jak korzystać z kursu?

Pobierz z AppStore Pobierz z Google Play

Spis treści

Wprowadzenie
Wstęp 0m 30s Dostęp po zakupie
Dlaczego Linux? 5m 57s Dostęp po zakupie
Informacja o Ubuntu 6m 33s Dostęp po zakupie
Instalacja
Pobranie instalki 3m 14s Dostęp po zakupie
Instalacja Virtual Box 2m 22s Dostęp po zakupie
Instalacja Ubuntu na Virtual Box 14m 27s Dostęp po zakupie
Konfiguracja Virtual Box - USB 3m 46s Dostęp po zakupie
Wybór trybu 6m 09s Dostęp po zakupie
Powłoki systemowe 5m 45s Dostęp po zakupie
Dodanie powłoki systemowej 5m 17s Dostęp po zakupie
Instalacja Ubuntu obok systemu Windows 11m 58s Dostęp po zakupie
Ustawienia systemu
Skróty klawiaturowe 3m 19s Dostęp po zakupie
Układ pulpitu 6m 35s Dostęp po zakupie
Ustawienie sieci i połączeń sieciowych 6m 39s Dostęp po zakupie
Konfiguracja na start 2m 52s Dostęp po zakupie
Pobranie dodatków - obsługa Pisklaka 6m 37s Dostęp po zakupie
Dash - ustawienia 5m 10s Dostęp po zakupie
Obszary robocze - wirtualne pulpity 5m 50s Dostęp po zakupie
Launcher 4m 19s Dostęp po zakupie
Heads up Display 3m 04s Dostęp po zakupie
Menadżer plików 9m 34s Dostęp po zakupie
Kopie zapasowe 5m 31s Dostęp po zakupie
Firewall 5m 08s Dostęp po zakupie
Personalizacja
Zmiana motywu 4m 28s Zobacz darmową lekcję
Instalacja dodatkowych motywów i ikon 6m 00s Dostęp po zakupie
Autostart - własny system 3m 20s Dostęp po zakupie
Konta sieciowe 2m 59s Dostęp po zakupie
Empathy - Facebook 5m 25s Dostęp po zakupie
Empathy – Gmail 3m 14s Dostęp po zakupie
GG 4m 34s Dostęp po zakupie
Skype 3m 38s Dostęp po zakupie
Unity tweak tool konfiguracja systemu 7m 15s Dostęp po zakupie
Oprogramowanie użytkowe
Firefox - ustawienia i przeniesienie konta 6m 25s Dostęp po zakupie
Thunderbird - klient poczty 6m 05s Dostęp po zakupie
Edytor tekstu 5m 54s Zobacz darmową lekcję
Arkusz kalkulacyjny 5m 57s Dostęp po zakupie
Prezentacje 3m 26s Dostęp po zakupie
Edytor równań 3m 12s Dostęp po zakupie
Zdjecia Shotwell 9m 19s Dostęp po zakupie
Odtwarzacz muzyki Rhytmobox 4m 25s Dostęp po zakupie
Totem odtwarzacz filmów 4m 53s Dostęp po zakupie
Zarządzanie uprawnieniami
Konto Gościa 4m 28s Dostęp po zakupie
Dodanie konta 7m 14s Dostęp po zakupie
Prawa dostępu 7m 12s Dostęp po zakupie
Udostępnienie plików w sieci lokalnej 4m 29s Dostęp po zakupie
Zarządzanie serwerem SAMBA 5m 11s Dostęp po zakupie
Zarządzanie użytkowe
Nagrywanie płyt DVD/CD 6m 32s Dostęp po zakupie
WINE instalacja programów napisanych pod Windows 6m 26s Dostęp po zakupie
Instalacja dodatkowych sterowników 3m 57s Dostęp po zakupie
Monitor systemu - procesy 4m 29s Dostęp po zakupie
Poruszanie się po strukturze katalogów - Midnight Commander 8m 27s Dostęp po zakupie
Polecenia konsoli 9m 22s Dostęp po zakupie
Skrypty konsoli 8m 39s Zobacz darmową lekcję
Zakończenie 0m 30s Dostęp po zakupie

Recenzje (88)

Średnia ocena 4.9 5

Materiały jak najbardziej OK! Z logiczny, uporządkowany sposób, krok po kroku wprowadzają zainteresowanego w tematykę Lunixa. Polecam każdemu, kto planuje pracę na Linuxie

Sebastian Grela 2 dni temu

Nigdy wcześniej nie mając styczności z OS Linux, teraz już potrafię postawić ten system i dokonać jego konfiguracji. Wszystko efektywnie wytłumaczone. Przyjazne wprowadzenie w podstawy obsługi jednego z najpopularniejszych OS.

Rafał Kozłowski 6 dni temu

Bardzo dobry kurs Linuxa, idealny na początek. Linux był dla mnie czymś trudnym, ale dzięki temu kursowi wszystko stało się jaśniejsze. Kurs został poprowadzony w bardzo dobry sposób, został wyjaśniony każdy aspekt systemu Linux. Polecam każdemu

Kamil Pyrkosz 10 dni temu

Dla kogoś kto całe życie "siedział" w Windows kurs stanowi bardzo dobre wprowadzenie do systemu Linux. Jestem mile zaskoczony przystępną formą szkolenia i końcowym testem. Szkoda, że wcześniej nie poznałem tego systemu.

Marek Grabowski 43 dni temu

Kurs poprowadzony w przyjazny sposób i zrozumiały dla przeciętnego użytkownika. Przedstawienie procesu instalacji systemu Ubuntu oraz podstaw poruszania się po systemie, instalacji aktualizacji, nowego oprogramowania i tworzenia użytkowników w systemie w prostej formie powinno zdecydowanie spodobać się zwłaszcza "laikom komputerowym". Oczywiście, kurs nie wyczerpuje wszystkich zagadnień, ale jest wystarczającym wprowadzeniem do rozpoczęcia pracy lub "przesiadki" z systemów operacyjnych z rodziny Microsoft Windows. Polecam z czystym sumieniem.

Aleksander Turski 52 dni temu

Kurs pozwolił mi na usystematyzowane posiadanej już wiedzy o Linuksie oraz paru kwestiach tę wiedzę poszerzył. Dla mnie trochę za mało było o konsoli bash ale sądzę, że w kolejnym kursie będę mógł poszerzyć wiedzę z tego zakresu.

Mirosław Karp 57 dni temu

Bardzo fajny kurs. W przejrzysty sposób wszystko objaśnione. Dla człowieka, który nie miał styczności z systemem Linux strzał w 10! Autor Kursu w bardzo przystępny sposób pokazuje że Linux jest bardzo dobrym systemem, z którego warto korzystać na co dzień. Polecam !

Piotr Trojnar 95 dni temu

Bardzo przystępna prezentacja systemu Linux Ubuntu, od instalacji w środowisku Windows aż po podstawowe komendy konsoli oraz instalacje dodatkowych sterowników. Szkolenie było na tyle interesujące, że postanowiłem wykupić kolejne kursy z tej serii i bliżej zapoznać się z tym systemem.

Arkadiusz Pytel 98 dni temu

Bardzo polecam kurs Linux dla każdego. Idealne rozwiązanie dla osoby początkującej, która chcę zacząć swoją przygodę jako DevOps. Możesz w bardzo szybki sposób opanować system Linux. Mi się to udało.

Marcin Bogucki 109 dni temu

Dobre wprowadzenie dzięki któremu możemy się oswoić z Linuxem i przekonać że pod wieloma względami jest praktycznym narzędziem. Dzięki usystematyzowanej wiedzy można szybko przyswoić podstawy pracy na Linuxie

Adrian Mulawka 121 dni temu

Pomógł mi w pierwszych krokach z Linuxem.Poznałem lepiej ten system i dzięki temu zobaczyłem jaki ma potencjał.Jest to system który też się liczy i ma ciekawe zastosowania.

Artur Gręziak 127 dni temu

Kurs zdecydowanie dla początkujących bardzo dobrze wprowadza w system Linux począwszy od instalacji całego systemu poprzez użytkowanie. Kurs prowadzony w bardzo przyjemny sposób. Zdecydowanie zachęcający do poszerzania wiedzy.

Sebastian Stępień 148 dni temu

Zostałem miło zaskoczony bo to okazało się dobrym wstępem do systemu Linux, kurs wyraźnie dedykowany jest dla każdego dlatego nie ma co się co bać. Pokazuje chyba wszystkie najważniejsze funkcje które na co dzień mogą być przydatne i można z Linuksa zrobić system dla każdego, a nie tylko dla programistów :) Jedyny minus jaki zauważyłem to wersja systemu omawiana w kursie, jest już trochę wiekowa ale na szczęście różnice z aktualną wersją są niewielkie.

Marcin Galej 173 dni temu

Zdecydowanie najlepszy kurs do nauki linuksa dla początkujących oraz do odswierzenia informacji po przerwie. Przy opisuje sciezkę instalacji na wirtualce co pozwala na łatwiejsze wejscie do tematu. Bywa, że niektóre polecenia instalacyjnie działają inaczej (nowsze wersje pakietów mogą się zachowywać trochę inaczej) ale w porównaniu do konkurencji bezkonkurencyjny.

Krzysztof Zambrzycki 182 dni temu

Chciałem rozpocząć przygodę z Linuxem i szukałem jakiegoś ciekawego tutoriala. Od razu do głowy przyszedł mi pomysł sprawdzenia na Strefie Kursów i kolejny raz się nie zawiodłem! Od instalacji, przez opis podstawowych i najużyteczniejszych funkcji. Wszystko w praktyce.

Paweł Tyl 183 dni temu

Bardzo dobry Kurs Linux dla każdego. Bardzo szybko można się nauczyć instalacji Linux i konfiguracji w systemie Linux Ubuntu 14 wersji. Bardzo dobrze omawiane lekcje do kursu. Linux jest całkowicie darmowy. Mozna zainstalować go na VirtualBox lub na komputerach polecam karzdemu

marcin urbaszewski 187 dni temu

Bardzo dobry poradnik odnośnie zaczęcia zabawy z linuxem :) Kurs pomaga płynnie poruszać się po systemie ubuntu. Wszystko wytłumaczone perfekcyjnie:) Polecam Bardzo

Karol Wrona 188 dni temu

Bardzo dobrze poprowadzony kurs. Prowadzący w ciekawy sposób wprowadza nas w świat Linuxa, pokazując coraz to nowe funkcje tego systemu. Polecam na początek każdemu kto nie miał styczności.

Artur Rosiek 231 dni temu

Kurs podstaw Linux'a dla użytkownika. Dużo jak dla mnie zbędnych tematów (np odtwarzacz filmów, odtwarzacz muzyki czy przeglądarki zdjęć). Dla osób które nie miały nigdy styczności z systemem Linux kurs jak najbardziej konieczny.

Maciej Olejasz 303 dni temu

Rzeczywiście bardzo dobry kurs dla tych osób, które chcą zacząć przygodę z systemem z rodziny Linux. Jedynie do czego się mogę przyczepić to do pytania o prawa dostępu do danych, bo według moich informacji to powinny być takie same, a nie większe niż w systemie z rodziny Windows. Za to dowiedziałem się o jednej funkcji, o której do tej pory nie wiedziałem, a której nie ma nawet w Windows 10 i zostaje mi się o nią ubiegać w społeczności Windows Inside.

Paweł Wilczek 356 dni temu

Kurs, bardzo dobrze wprowadza w realia pingwinka. Jedynie szkoda że tak mało było mowy o terminalu i realiach poruszania się w nim. Kurs pomaga zainstalować oprogramowanie ale kończy się na wprowadzeniu do bash'a.

Piotr Królak 378 dni temu

Kurs jest naprawde prosty i bardzo przystepny i osoba ktora nie widziala Linuxa jeszcze, nie bedzie sie bac korzystac z Linuxa. Polecam ! Zreszta Pan Kubisztal jest swietny !

Karol Szczepaniak 448 dni temu

Niezły kurs o podstawach Linuxa. Wprawdzie można to wszystko samemu znaleźć i sprawdzić, ale niektóre funkcje łatwiej ćwiczyć po wyjaśnieniu jak działają. Polecam kurs dla zupełnych nowicjuszy i dla takich, którzy nie mieli zbyt wiele praktyki z Linuxem.

Jacek Paszek 490 dni temu

Świetny kurs dla osób , które dopiero zaczynają zabawę z Linux. Autor w rewelacyjny sposób wprowadza od podstaw, aż po trudniejsze rzeczy. Pan Tomasz poruszył ważny temat jakim jest pisanie skryptów w bash. Polecam gorąco!

Przemysław Książek 515 dni temu

Bardzo przyjemne wprowadzenie, do poteżnego systemu jakim jest Linux ! Jeśli liczysz na profesjonalne przedstawienie zagadnienień dotyczących z tym SO to ten kurs jest dla Ciebie

Patryk Sulkowski 528 dni temu

Bardzo przejrzysty kurs - praktycznie od zera wprowadza w temat i nawet nowicjuszowi pomoże zacząć z linuxem. Wszystko dokładnie wyjaśnione i pokazane na przykładzie. Gorąco polecam dla niewtajemniczonych.

Arkadiusz Kozub 543 dni temu

Przyznam, że zaczynając zabawę z sieciami komputerowymi opartymi o system LINUX miałem już nieco informacji na temat usług serwerowych. Zapoznałem się z treścią kilku książek, napisanych na temat usług sieciowych opartych o różne systemy, sucha wiedza ciężko przeżyte długie godziny spędzone przy komputerze, testując wszystko metodą prób i błędów, zaznajomiłem trochę wiedzy IT. Pomimo to, z dużą ciekawością podszedłem do tego kursu, bo nigdy dotąd nie uczyłem się z kursu video. Szukając takiego kursu STREFAKURSÓW zdobyła moje zaufanie przed wydaniem moich pierwszych pieniędzy na taki kurs. I jestem pełen podziwu. Nie żałuję tych pieniędzy, tą wiedzę jaką otrzymałem z tej serii kursów, i w tak krótkim czasie, byłem w szoku, praktyczne przykłady do wykorzystania w firmie w domu itp. Pieniądze, które wydałem na książki, czas spędzony na forach, ślęczenie przed dokumentacją, godziny testów na komputerze, a tu 100% wszystko na tacy w tak krótkim czasie, wszystko krok po kroku interaktywnie, widzę wszystko na VIDEO, rewelacja. Pieniądze wydałem z pełnym zadowoleniem. Wiedzę, którą otrzymałem w tej ścieżce kariery od razu wykorzystałem zawodowo co podniosło moją pozycję w firmie :-). Mało tego myślę już o otworzeniu własnej firmy IT :-).

Marcin Trzeciak 545 dni temu

Świetny, nowoczesny, inspirujący, merytoryczny, profesjonalnie przygotowany kurs internetowy / wideo przygotowany przez Strefę Kursów. Polecam z całym przekonaniem wszystkim, którzy interesuje ten temat.

Jacek Synowiec 547 dni temu

Bardzo dobrze prowadzona narracja, prosty zrozumiały język. Materiały w formacie pdf czytelne-dobry pomysł dzięki nim nie ma potrzeby wkuwać wszystkiego - zawsze można odświeżyć temat zaglądając do materiałów.

Piotr Stańczuk 547 dni temu

Kurs przeznaczony dla osób rozpoczynających przygodę z Linuxem. Przedstawione wszystko od instalacji po konfigurację aplikacji. Wszystko krok po kroku. Jeśli jesteś osobą nie mająca pojęcia o Linuxie to ten kurs na pewno Ci pomoże.

Cezary Chwalisz 559 dni temu

przyjemny i lekki kurs wprowadzający do linuksa

Jakub Borowiak 568 dni temu

Bardzo doby kurs na początek. Dzięki temu kursowi można wystartować. Z książką to nie bardzo. Jak ktoś pozna podstawy to może uczyć się z książki, wideo kursu, to już se poradzi.

Rafał Białach 587 dni temu

Dzięki temu kursowi rozpocząłem swoją przygodę z Linuxem i bardzo się z tego cieszę. Mam nadzieję, że pozostałe kursy o Linuxie zaspokoją mój głód, który wyzwolił pierwszy z nich...

Daniel Paluch 603 dni temu

Szybkie i proste wprowadzenie do Linux Ubuntu.

Hubert Wróblewski 633 dni temu

Świetny kurs dla osób które chcą rozpocząć pracę z Linuxem :) Kurs bardzo dobrze wprowadza w świat pingwina na wersji z interfejsem graficznym :)

Jacek Papiniak 637 dni temu

Generalnie kurs przeznaczony jest dla osób, które nigdy nie miały styczności z Ubuntu. Spędziłem już trochę czasu na instalowaniu, ustawianiu i naprawdę niewiele informacji było dla mnie nowych. Kurs jest godny polecenia dla zupełnie zielonych w temacie.

Krzysztof Żurawski 658 dni temu

Kurs porusza trochę banalne kwestie ale każdemu kto przesiada się na linuxa lub planuje taką przesiadkę serdecznie polecam

Przemysław Bochna 660 dni temu

rewelacja !

Maciej Polaszek 673 dni temu

Polecam. Kurs prosty i intuicyjny.

Mateusz Bodzioch 673 dni temu

Dobry kurs dla osób które chcą się nauczyć obsługi systemu Linux dla potrzeb domowych. Solidne podstawy aby dalej zgłębiać tajniki tego systemu

Mateusz Majewski 673 dni temu

Kurs Linux, czyli wszystko to co jest potrzebne aby zapoznać i ruszyć z instalacją. Polecam instalację, ja powoli przerzucam się z Windy.

Jan Kubiak 675 dni temu

kuirs przejrzysty to już mój trzeci kurs w tym serwisie i nie ma powodów do narzekań wszystko omówione czytelnie i bardzo rzetelnie ogólnie jestem zadowolony z tego kursu polecam.

Piotr Piórkowski 708 dni temu

Jeżeli zaczynasz zabawę z Linuxem, ten kurs jest dla Ciebie. Rzeczowo, od podstaw.

Aleksandra Ćwiklińska 710 dni temu

Bardzo dobrze przygotowany kurs, naprawdę można dowiedzieć się bardzo ciekawych i użytecznych informacji.

Farhat Berrahal 712 dni temu

Autor prowadzi kurs jak dla kogoś kto nie ma pojęcia o komputerze :) Trochę za bardzo jak dla dziecka albo dziadka. Po za tym jest bardzo sympatyczny.

Piotr Chwil 719 dni temu

Kurs zrobiony w bardzo przystepny sposób, dla kazdego, polecam

Jarosław Bartnicki 719 dni temu

Kurs przejrzysty, umożliwił mi łatwy powrót do systemów Linux po kilkuletnim braku styczności z tą rodziną systemów. Prowadzony przejrzyście, a przy okazji dowiedziałem się przynajmniej kilku nowych rzeczy. Idealny dla osób początkujących, gdyż kurs niejako "prowadzi za rączkę", choć myślę, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

Łukasz Kozicki 727 dni temu

Kurs pokazuje szczegółowo zagadnienia z graficznego interfejsu. Bez kursu nie nauczyłbym się takiego wykorzystywania programów użytkowych. Minusem jest omówienie komunikatorów bo nie udało mi się dzięki kursowi zintegrować komunikatory ze sobą i cieszyć się nimi. Jestem zadowolony na 90%. To o wiele więcej niż z jakiejkolwiek książki mówiącej o Linuxie. Uważam że ten kurs jest "100 razy " lepszy niż podręczniki bo nie zawsze co pisze w podręczniku jest faktycznie w systemie bo rzeczywistość opisana w książce być może uległa zmianie.

Tomasz Bochenek 741 dni temu

Kurs przygotowany dla początkujących użytkowników, lecz moim zdaniem nawet ktoś korzystający już z Linuxa znajdzie w nim coś dla siebie. Usystematyzowanie wiedzy oraz ciekawostki o których nie wiedziałem korzystając już jakiś czas z Linuxa. Polecam i sięgam po bardziej zaawansowany kurs Linuxa.

Łukasz Kiełbasa 751 dni temu

Swietny kurs! Polecam wszystkim zaczynajacym przygode z Linuxem!

Michal Koczwara 760 dni temu

Super kurs. Polecam :]

Damian Sobczak 761 dni temu

Kurs pomógł mi zrozumieć Linuxa. Tak naprawdę nie mając zbyt dużego doświadczenia w obsłudze tego systemu zyskałem bogatą wiedzę. Ukończywszy kurs przesiadłem się z Windowsa na Linuxa.

Grzegorz Topolewski 765 dni temu

Doskonały plan na poznanie różnic między Windowsem a Linuxem

Łukasz Zgódka 767 dni temu

jest ok

Andrzej Ćwikliński 769 dni temu

Muszę przyznać, że trochę się zawiodłem. Absolutne podstawy podstaw. Jeśli ktoś jest choć trochę obyty z komputerem, z linuxem na poziomi tego kursu poradzi sobie w zupełności sam. Polecam dla całkowicie zielonych

Mariusz Szymański 774 dni temu

Szkolenie prezentowane przez Pana Tomka bardzo fajnie i solidnie ukazuje system linux. Bardzo mi się podobało podejście do prezentacji systemu. Pokazanie go jako alternatywy dla systemu Windows. Ale jako alternatywy prostej i bardzo podobnej do Windows a miejscami nawet lepszą. Polecam szkolenie dla każdego kto che mieć wybór w doborze systemu operacyjnego.

Piotr Koska 792 dni temu

Bardzo fajny kurs dla tych co chcą zamienić swój Windows na Linux, albo przynajmniej mieć dwa systemy - Windows do grania, a Linux jako stabilny i niezawodny system do pracy :). W kursie wszystkie podstawy zostały szczegółowo opisane - polecam :)

Roman Jaskuła 794 dni temu

Polecam każdemu, bardzo łatwo przekonać się do systemu linux z tym kursem. Po tym kursie korzystam już tylko z Ubuntu.

Damian Rechul 796 dni temu

Wszystko świetnie przygotowane i wytłumaczone. Każdy, który szuka informacji jak sobie poradzić w świecie Ubuntu powinien zaopatrzyć się w ten kurs. Chciałem uzupełnić swoją wiedzę o Ubuntu i z tym kursem świetnie się to udało. Teraz czas sięgnąć po Kurs Linux - zaawansowana administracja.

Dariusz Budziszewski 817 dni temu

Bardzo ciekawy kurs, polecam w szczegolnosci dla ludzi ktorzy chca poznac ubuntu od podstaw. Rzetelne tlumaczenie krok po kroku, bardzo pomogl mi w poznaniu podstaw Linuxa.

Mateusz Kruczyk 822 dni temu

Tym razem też się nie zawiodłam! Chciałam uzupełnić swoją wiedzę i udało się:) Teraz czas sięgnąć po kolejną część kursu Linux'a.

Sabina Kalczyńska 855 dni temu

To mój kolejny kurs z StrefaKursów i po raz kolejny jestem zadowolony z zakupu oraz wiedzy, która jest zawarta w kursie. Każdy, który szuka odpowiedzi na to jak sobie poradzić w świecie Linux musi zaopatrzyć się w ten kurs. Polecam

Sławomir Sowiński 856 dni temu

Bardzo dobry kurs, zwłaszcza dla początkujących użytkowników systemu Linux. Każdy bez problemu poradzi sobie z instalację, konfiguracją systemu czy z programami i korzystaniem z nich. Polecam każdemu zainteresowanemu tym systemem.

Piotr Kaczmarek 874 dni temu

Polecam dla każdego kto nie widział na oczy Linuxa i ma obawy. Po kursie i pierwszej instalacji obawy znikają:)

łukasz czyżewski 889 dni temu

Kurs spełnił moje oczekiwania. Gorąco polecam

Piotr M 926 dni temu

Bardzo dobrze opracowany kurs, jasno, zrozumiale.

Bogusław Imioło 930 dni temu

Jak ktoś używał tylko Windy to na początek polecam

Mateusz Jazowy 969 dni temu

Ok

Stanisław Samoraj 973 dni temu

Kurs przydatny dla osób, które nigdy nie korzystały z Linuxa, są to totalne podstawy dla użytkownika końcowego. Bardziej polecałabym Kurs Linux-zaawansowana administracja dla osób, które chcą sobie Linuxa przypomnieć, bo muszą do niego wrócic w pracy zawodowej.

Agata Marchewka 979 dni temu

Kurs bardzo dobrze przygotowany, ciekawy i bardzo dobrze wprowadza każdego niewtajemniczonego do świata linux-a. W moim przypadku była duża przerwa, a dzięki temu kursowi poznałem nowe funkcjonalności i oprogramowanie, triki a dzięki temu odświeżyłem moją nieaktualną wiedzę o Ubuntu.

Jacek Stomski 1001 dni temu

Zaczynając kurs, nie miałem żadnej wiedzy na temat Linuxa. Po tym kursie bez większych problemów posługuje się większością popularnych dystrybucji. Kolejny zakup w Strefie Kursów i kolejny raz piątka z plusem ;-).

Adrian Giełzak 1004 dni temu

SUPER kurs!!! Pomógł mi rozpocząć pracę z system Linux.

Piotr Zakrzewski 1009 dni temu

Kurs przygotowany przez Profesjonalistów. Wszystko świetnie przygotowane i wytłumaczone. Mega plus dla wideo przekazywania wiedzy. Jest to o wiele skuteczniejsza forma przekazu wiedzy niż czytanie grubej książki. Fakt książka opisuje zagadnienie dogłębnie, ale to co wykorzystuje się w codziennej pracy spokojnie można przyswoić oglądając kursy. Pozdrawiam Ekipe StrefaKursow.pl

Antoni Matusz 1012 dni temu

Bardzo dobry kurs, w bardzo przystępny sposób opowiedziane aspekty Ubuntu

Krzysztof Sierzputowski 1018 dni temu

Bardzo dobry kurs. Polecam.

Agnieszka Dra 1035 dni temu

Dobry kurs. Jedynia uwaga to to że nie było nic o instalacji sterowników do wirtualizacji z poziomu konsoli. Uważam że to jest podstawą jak ktoś testuje system a wirtualne. Poza tym wszystko jest ok.

Piotr Poraj -Gruszczyński 1037 dni temu

Mam wszystkie dostępne kursy o linuxie z SK. Dzięki nim nauczyłem się administrować oraz skonfigurowałem w pracy serwer VPS oparty o ubuntu.

Piotr Horemski 1038 dni temu

Świetny kurs. Uwielbiam stefe kursów ponieważ obią dobrą robotę. Zawsze bałem się linuksa, a dzięki temu kursowi, mój strach zniknął. Pełen pofesjonalizm i świetne komentarze! POLECAM!!!

Mariusz Koczara 1120 dni temu

Kurs spełnił moje oczekiwania w 100%

Tomasz Kazimierski 1123 dni temu

Polecam serdecznie kurs "Linuks dla każdego". Dla mnie to świetne odkrycie czegoś innego niż Windows, możliwość spróbowania swoich sił w instalacji, konfiguracji i prostych operacjach na systemie operacyjnym opartym na UNIX. Kurs poprowadzony wzorowo przez Pana Tomka, dużo przykładów, tempo tłumaczenia ok. Polecam! MK.

Marcin Kozłowski 1152 dni temu

Kurs Linux dla każdego. Nie zawiodłam się na tym kursie, tak jak i na wielu poprzednich. Bardzo fachowo i konkretnie, bez zbędnych słów, za to z przykładami wprost "przed nos". Na pewno skorzystam z kolejnych kursów, wiem że o Linuksie pojawił się bardziej zaawansowany poziom i na pewno skorzystam, jak poczuję się już mocniejsza na niższych poziomach ;)

Laryssa Wach 1167 dni temu

Świetny kurs

Zbigniew Kukla 1189 dni temu

Polecam. Na początek pracy z Linuxem bardzo dobrze nakreśla ważne funkcjonalności.

Lukas Andraszyk 1194 dni temu

Witam, jak zawsze kurs bardzo rzeczowy, podany w odpowiedniej formie. Jestem zadowolona z zakupu. Obsługa sklepu bardzo kontaktowa (problem w trakcie opłacania kursu), miła i skuteczna. Polecam i pozdrawiam :)

LARYSSA WACH 1210 dni temu

Witam, Polecam w 100 %.

DANUTA PORC 1211 dni temu

Kurs bardzo profesjonalnie przygotowany. W przystępny sposób pozwala na zapoznanie się z podstawami tego systemu. Polecam!

Wanda Langiewicz 1211 dni temu

Polecam dla użytkowników, którzy rozpoczynają przygodę z Linuxem. Na start wystarczy :)

Arkadiusz Mynarski 1211 dni temu

Kurs ten to znakomite wprowadzenie do przygody z systemami operacyjnymi Linux. Kurs przeznaczony jest przede wszystkim dla podstawowych użytkowników tego systemu. Dużym plusem jest lektor, który wszystko dobrze tłumaczy. POLECAM.

Piotr Ciaputa 1226 dni temu

60

Szkolenie zawiera

 • Możliwość pobrania pliku
 • Możesz pobrać pliki z kursem i zachować kopie.
 • Nielimitowany dostęp
 • Oglądasz kursy gdzie chcesz i kiedy chcesz.
 • Darmowe aktualizacje
 • Szkolenie będzie na bieżąco aktualizowane, a Ty będziesz miał dostęp do wszystkich nowych lekcji.
 • Testy, ćwiczenia
 • Szkolenie zawiera również testy i ćwiczenia, które pomogą ci utrwalić wiedzę.
 • Certyfikat ukończenia
 • Na koniec otrzymasz certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia.
 • Dostęp z urządzeń mobilnych
 • Masz dostęp do szkolenia również z urządzeń mobilnych i możesz uczyć się w dowolnym miejscu.

Informacje o kursie

 • Poziom Podstawowy
 • Poziom Podstawowy
 • Czas trwania 5 godzin
Ścieżka kariery - DevOps

Czy wiesz, że ten kurs należy do ścieżki DevOps

Sprawdź szczegóły

Autor

Tomasz Kubisztal

Tomasz Kubisztal

Projektant elementów reklamowych i programista

Tomasz Kubisztal posiada ponad 20-letnie doświadczenie w programowaniu, a także w grafice wektorowej. Przez wiele lat zajmował się opracowywaniem i przygotowaniem materiałów w drukarni. Tomasz twierdzi, że grafika wektorowa nie ma przed nim tajemnic co regularnie udowadnia swoimi kursami. Hobbistycznie zajmuje się też programowaniem w BASCOM i C(Arduino). Autor licznych publikacji branżowych na portalach takich jak elektroda oraz forbot.

Szybka pomoc

FAQ (Najczęściej Zadawane Pytania)

888 223 111