SolidWorks od podstaw | RABAT 20% tylko z kodem: SOLIDWORKS20 |

ZOBACZ KURS

Kurs Linux - administracja serwerem

Dowiedz się jak od podstaw skonfigurować w pełni funkcjonalny serwer

Z tym kursem otrzymasz certyfikat!

Recenzje (69)

Tomasz Bochenek

25-02-2018

Dzięki temu kursowi zrobiłem krok po kroku działający serwer na Ubuntu. Kurs jest lepszy od książki bo pokazywana jest aktualna wiedza i widać jak to działa. Polecam nauczycielom, studentom i uczniom. (nauczyciel informatyki)

Tomasz Kamiński

24-05-2018

Jestem w trakcie kursu, ale już znacznie poszerzył moją wiedzę o administrację serwerem Linux. Wszystko tłumaczone spokojnie i dokładnie. Dla mnie itneresujący kurs.

Piotr Trojnar

29-01-2018

Kurs naprawdę bardzo dobrze przygotowany. To jest mój trzeci kurs dotyczący Linuxa i mogę powiedzieć że naprawdę dużo się dzięki niemu nauczyłem. Autor kursu posiada ogromną wiedzę i w bardzo przyjazny sposób ją przekazuje. Jestem BARDZO zadowolony po tym kursie , na pewno ta zdobyta wiedza przyda mi się w mojej obecnej pracy:) POLECAM

Jaki kurs wybrać? Poradnik Administratora Sieci

 • Dysponujesz serwerem dedykowanym i masz problem, aby go poprawnie skonfigurować?

 • Znasz już podstawy pracy z systemem Linux w trybie konsoli i chcesz przejść na wyższy poziom?

 • Zastanawiasz się w jaki sposób najprościej zdalnie administrować swoim serwerem?

 • Szukasz kursu, który w prosty sposób pokaże ci jak uruchomić apache, mysql, ftp, serwer pocztowy, VPN, itp.?

Zobacz w jaki sposób Ci pomożemy

Dla kogo jest ten kurs?

To szkolenie jest przeznaczone dla osób, które chcą poznać w jaki sposób skonfigurować od podstaw w pełni funkcjonalny serwer wyposażony w najpopularniejsze usługi takie jak np Apache, MySQL, FTP, VPN. Jeśli poznałeś Linuksa z innych naszych kursów i chcesz przejść na wyższy poziom to ten kurs jest właśnie dla Ciebie. W trakcie szkolenia poznasz wiele przydatnych rozwiązań, które usprawnią twoją późniejszą administrację własnym serwerem lub siecią.

PHP
PHP
Apache
Apache
MariaDB
MariaDB
MySQL
MySQL

Czym to szkolenie różni się od innych publikacji?

Linux - instalacja i konfiguracja serwera

Czego nauczysz się z kursem?

Konfiguracja serwera

Na początku dowiesz się jak zainstalować serwer zarówno na nowej maszynie, jak również w środowisku wirtualnym. Dzięki temu będziesz mógł uczyć się i bezpiecznie testować wszystkie rzeczy pokazane w kursie, nie ingerując w ustawienia swojego komputera.

Ponad to, dowiesz się jak skonfigurować serwer DNS i DHCP, a także protokół SSH, FTP i SFTP. Nie wiesz jeszcze co oznaczają te skróty? Nie szkodzi! Z kursem przekonasz się, że to jest łatwe, a jednocześnie bardzo istotne w pracy każdego administratora.

Instalacja usług serwerowych

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się jak stworzyć serwer dla aplikacji webowych to w tym rozdziale rozwiejemy wszystkie twoje wątpliwości. Wspólnie z trenerem przejdziesz przez każdy etap konfiguracji takiego serwera: zainstalujesz Apache, skonfigurujesz PHP, a także zobaczysz jak wyposażyć serwer w system baz danych MySQL. Wiedza, którą zdobędziesz pozwoli Ci na bezproblemowe umieszczanie dowolnych aplikacji oraz stron na serwerze. Na przykładzie popularnego systemu jakim jest Wordpress zobaczysz w praktyce całą konfigurację. Niezwykle przydatnym etapem tej części kursu będzie nauka tworzenia wirtualnych hostów, dzięki którym rozbudujesz swój serwer o dowolną ilość domen.

Virtual Private Network

Chciałbyś dowiedzieć się jak dać dostęp do twojej sieci dowolnemu użytkownikowi z zewnątrz? W tej części kursu poznasz VPN, czyli wirtualne sieci prywatne, które pozwalają na udostępnianie dowolnych zasób serwera użytkownikom nieznajdującym się aktualnie w obrębie twojej sieci.

SquirrelMail

Serwer pocztowy

CentOS

CentOS

Jak to działa?

Administracja serwerem
Ubuntu - logo

Co jeszcze warto wiedzieć?

Jak korzystać z kursu?

Pobierz z AppStore Pobierz z Google Play

Spis treści

Wprowadzenie
Wstęp 0m 14s Dostęp po zakupie
Informacje 8m 07s Dostęp po zakupie
Materiały 3m 11s Dostęp po zakupie
Konfiguracja Linuxa
Instalacja VirtualBoxa 6m 43s Dostęp po zakupie
Ubuntu server instalacja 11m 54s Dostęp po zakupie
Statyczny adres IP 7m 44s Dostęp po zakupie
Linux Client 4m 24s Dostęp po zakupie
Zmiana nazwy serwera 5m 17s Zobacz darmową lekcję
Server DNS 7m 36s Dostęp po zakupie
Zmiana wielkości czcionki ekranu 7m 18s Dostęp po zakupie
Synchronizacja czasu 8m 29s Dostęp po zakupie
Lokalny DNS 12m 12s Dostęp po zakupie
Własny server DHCP 13m 57s Dostęp po zakupie
SSH zdalna administracja 11m 57s Dostęp po zakupie
SFTP - transfer plików 11m 46s Dostęp po zakupie
Zdalna administracja Webmin 10m 01s Dostęp po zakupie
Firewall 14m 51s Dostęp po zakupie
Instalacja usług serwerowych
Apache 2 5m 39s Dostęp po zakupie
VirtualHost - wstęp 5m 12s Zobacz darmową lekcję
VirtualHost - konfiguracja 13m 44s Dostęp po zakupie
Instalacja PHP5 6m 05s Dostęp po zakupie
Instalacja MySQL i phpmyadmin 10m 21s Dostęp po zakupie
Instalacja Wordpress - część 1 6m 22s Dostęp po zakupie
Instalacja Wordpress - część 2 11m 44s Dostęp po zakupie
Instalacja FTP 10m 58s Dostęp po zakupie
Montowanie katalogów użytkownika 9m 21s Dostęp po zakupie
Własny serwer pocztowy
Instalacja poczty postfix 12m 54s Dostęp po zakupie
Instalacja poczty IMAP POP3 11m 21s Dostęp po zakupie
Instalacja poczty SquirrelMail 6m 12s Zobacz darmową lekcję
Virtual Private Network
Instalacja VPN 17m 03s Dostęp po zakupie
Konfiguracja servera VPN 8m 04s Dostęp po zakupie
Konfiguracja klienta VPN 12m 05s Dostęp po zakupie
Szybki start z CentOS
Instalacja CentOS 18m 13s Dostęp po zakupie
Instalacja MariaDB 9m 30s Dostęp po zakupie
Instalacja Apache 2 7m 31s Dostęp po zakupie
Ustawienia Firewall 6m 00s Dostęp po zakupie
Instalacja PHP 8m 59s Dostęp po zakupie
Instalacja phpMyAdmin 10m 46s Dostęp po zakupie
Instalacja SFTP 8m 23s Dostęp po zakupie
Własny serwis WWW 5m 40s Dostęp po zakupie
Zakończenie 0m 14s Dostęp po zakupie

Recenzje (69)

Średnia ocena 4.9 5

Jestem w trakcie kursu, ale już znacznie poszerzył moją wiedzę o administrację serwerem Linux. Wszystko tłumaczone spokojnie i dokładnie. Dla mnie itneresujący kurs.

Tomasz Kamiński 84 dni temu

Bardzo dobry kurs. Autor prowadzi za rękę krok po kroku. Cześć rozwiązań może i się zmieniła ale nie na tyle aby kurs był nieaktualny. Warto jednak przed tym kursem poznać trochę linuxa.

Aleksander Nieważne 110 dni temu

Dzięki temu kursowi zrobiłem krok po kroku działający serwer na Ubuntu. Kurs jest lepszy od książki bo pokazywana jest aktualna wiedza i widać jak to działa. Polecam nauczycielom, studentom i uczniom. (nauczyciel informatyki)

Tomasz Bochenek 172 dni temu

Kurs naprawdę bardzo dobrze przygotowany. To jest mój trzeci kurs dotyczący Linuxa i mogę powiedzieć że naprawdę dużo się dzięki niemu nauczyłem. Autor kursu posiada ogromną wiedzę i w bardzo przyjazny sposób ją przekazuje. Jestem BARDZO zadowolony po tym kursie , na pewno ta zdobyta wiedza przyda mi się w mojej obecnej pracy:) POLECAM

Piotr Trojnar 199 dni temu

Dobry kurs na początek przygody z administracją Linuxem. Pozwala na zapoznanie się z podstawową konfiguracją usług serwerowych. Z chęcią do niego wracam aby odświeżyć sobie wiedzę. Pomocny byłby rozdział dotyczący tworzenia skryptów.

Rafał Kurc 284 dni temu

Kurs fajnie pokazujący podstawy instalacji serwera LAMP na przykładzie nie jednego, a dwóch środowisk linux-a oraz jednego z wiodących CMS-ów -> Wordpess-a. Dla początkujących adminów, na początek, jak znalazł :)

Jacek Sadowski 286 dni temu

Kurs był mi bardzo przydatny. Słuchając prowadzącego wykonywałem te wszystkie czynności nie na VirtualBoxie, a na wykupionym serwerze VPS. Kurs nagrany kilka lat temu, ale praktycznie wszystko aktualne do dnia dzisiejszego, a to co nieaktualne, to bez problemu znalazłem sobie w internecie. Polecam. Kurs przedstawia wszystko to co najważniejsze.

Kamil Czupryński 289 dni temu

Rewelacyjny kurs, bardzo pomógł mi w uzupełnieniu wiedzy koniecznej w mojej pracy. Wiedza podana w bardzo przystępny sposób. Przyjemnie się słuchało. Polecam wszystkim, którzy chcą się rozwijać w branży IT!

Tomasz Gutowski 292 dni temu

Jeśli ktoś myśli o prowadzeniu własnego serwera prywatnego lub małego serwera firmowego, ten kurs jest dla niego strzałem w dziesiątkę. Przystępnie zredagowany, materiał co prawda mocno skompresowany, ale podany w bardzo profesjonalnej i ciekawej formie przez świetnego trenera. Szczerze polecam.

Arkadiusz Barański 294 dni temu

Bardzo dobry kurs przygotowujący do administracji serwerem linux. W kursie dowiemy się wiele rzeczy na temat administracji z poziomu linii poleceń. Omawianych jest wiele ciekawych tematów o których można przeczytać w spisie treści.

MARCIN OPSZALSKI 294 dni temu

Rewelacyjny kurs, dokładnie opisane wszystkie aspekty związane z zarządzaniem serwerem. W zasadzie nie było lekcji która nie nauczyła by mnie czegoś nowego i przydatnego. Byłby już w stu procentach rewelacyjny gdyby umieścić jeszcze z jeden film o najczęściej występujących problemach przy danych operacjach i sposobach ich rozwiązania. Ale nawet bez tego daję pięć gwiazdek :)

Tomasz Burzyński 302 dni temu

To już drugi mój kurs z serii "Kurs Linux...". Po obejrzeniu podstaw Linuxa, nie mogłem doczekać się kolejnej części. Administracja serwerem wyjaśnia krok po kroku omawiane tematy, a praca z czarnym ekranem terminala to już nie jest "czarna magia", a wręcz przyjemność. Mega fajne przykłady podczas szkolenia dają niesamowitą frajdę, kiedy sami je wyklikamy na swoim komputerze...

Adrian Giełzak 323 dni temu

super kurs polecam prosto i czytelnie omówiony temat można się wiele nauczyć polecam :) trafny wybór jeżeli chcemy się nauczyć podstaw administracji serwerami

tobiasz dabrowski 342 dni temu

Kursy przyjemny dla nowych użytkowników, ludzie którzy nigdy nie mieli styczności z Linuksem od strony użytkownika czy nawet samego administratora z pewnością poradzą sobie z tym kursem jeżeli chodzi o zastosowania dla małych portali. Niestety w kilku kwestiach czuję duży niedosyt informacji, ale i tak duża piona dla autorów.

Piotr Wawrzeń 437 dni temu

Wysokiej jakości kurs dla osób, które chcą mieć dobrze skonfigurowane zaplecze własnego hostingu. W końcu poznałem bardziej profesjonalnie wyglądające rozwiązanie pozwalające umieszczać nazwy użytkowników w subdomenie danej domeny od tego, które oferuje mod_userdir, które traktuje nazwy użytkowników jako podkatalogi poprzedzone tyldą danej domeny. Poza tym najbardziej przed rozpoczęciem kursu byłem ciekaw rozdziału dotyczącego uruchamiania własnego serwera pocztowego na własnym serwerze. Myślę, że znacznie zwiększy mi to szybkość wymiany wiadomości w mojej witrynie internetowej pomiędzy jej użytkownikami, bo wykorzystywanie usługi poczty Gmail powodowało jej znaczne spowolnienie w tym procesie.

Paweł Wilczek 465 dni temu

Bardzo dziękuję za ten kurs! Dzięki temu kursowi nabyłem wiedzę praktyczną z administrowania prostymi serwerami opartymi na systemie Linux. Polecam każdemu, kto od kursu oczekuje sporych efektów w krótkim czasie...

Daniel Paluch 535 dni temu

Kurs bardzo przydatny. Ubuntu Server jest podobny do Debiana. Polecam go innym użytkownikom Strefykursów. Kurs pokazuje wiele rozwiązań i bardzo mi się podobał rozdział VPN.

Cezary Glicz 544 dni temu

Bardzo dobry kurs uczący instalacji oraz konfiguracji serwera www, niestety brakuje podstawowych informacji odnośnie zabezpieczenia serwera, ponieważ po tym kursie serwer nie jest w żaden sposób zabezpieczony. Działa, jest skonfigurowany ale warto doczytać gdzieś o jego zabezpieczeniu, Sam kurs i wiedzę przekazaną oceniam na 5 :)

Paweł Cyrklaf 550 dni temu

Kurs naprawdę wyjaśnia wszystkie aspekty w administrowaniu serwerem. Przydatny dla tych którzy zaczynają przygodę z linuxem jak i dla tych którzy chcą poszerzyć wiedzę. Polecam!

Adam Lipiec 605 dni temu

Świetny kurs! Pan Tomasz w przejrzysty sposób pokazuje jak administrować serwerem Linux. Pokazuje najważniejsze zagadnienia. Spora dawna wiedzy. Jeszcze raz gorąco polecam!

Przemysław Książek 609 dni temu

Dobry, solidny kurs. Omówione są wszystkie istotne aspekty administracji serwerem Linuksa. Osobiście szukałem odpowiedzi na niektóre wybrane zagadnienie i odpowiedzi znalazłem. Polecam!

Paweł Jarocki 618 dni temu

Dzięki zakupieniu szkolenia "Kurs Linux - administracja serwerem" nauczyłem się konfigurować serwer "od a do z". Nie znalazłem nigdzie w internecie bardziej wartościowego szkolenia. Polecam wszystkim!

Artur Sępka 625 dni temu

Kurs świetnie przygotowany i świetnie prowadzony. jedynym mankamentem jest fakt, że jest trochę out-of-date. Wiele komponentów jest już nieosiągalnych lub w innej wersji. prowadzący trochę też "czaruje" przy redagowaniu plików konfiguracyjnych (trzeba bardzo dokładnie śledzić co i gdzie modyfikuje i wielokrotnie przewijać te same momenty bo czasami gwałtownie przyśpiesza). Nie zawsze wspomina o konieczności doinstalowania dodatkowego oprogramowania.

Krzysztof Zambrzycki 626 dni temu

Zwieńczenie całej ścieżki, dla mnie jako laika w temacie administracji serwerem na linuxie, coś do tej pory zupełnie niezrozumiałego. Po tym kursie wszystko się zmieniło. Polecam !

Patryk Sulkowski 639 dni temu

Bardzo mi się przydał w pracy - w sposób łatwy i przyjemny wprowadza w administrację serwerami. Potrzebowałem prostego serwera na potrzeby firmy, w której pracuję. Dzięki temu kursowi, wszystko udało się ustawić.

Arkadiusz Kozub 654 dni temu

Zawsze po drodze nie było mi z linuksem. Zaczynałem od Red Hata przez Corel Linux, Fedorę i inne. Az do czasu, gdy od poznania go zależała moja praca. Tak więc w dwa tygodnie kursy "Kurs Linux - administracja serwerem" oraz "Kurs Linux - zaawansowana administracja" i ... dziś pracuję jako administrator. Tak, tak mozna od pewnych rzeczy uciekać, ale i tak Cie to dopadnie :) Oczywiście dzięki tym kursom nie dojdziecie od zera do milionera, ale zapewnia Wam dobry start.

Wojciech Płotka 656 dni temu

Przyznam, że zaczynając zabawę z sieciami komputerowymi opartymi o system LINUX miałem już nieco informacji na temat usług serwerowych. Zapoznałem się z treścią kilku książek, napisanych na temat usług sieciowych opartych o różne systemy, sucha wiedza ciężko przeżyte długie godziny spędzone przy komputerze, testując wszystko metodą prób i błędów, zaznajomiłem trochę wiedzy IT. Pomimo to, z dużą ciekawością podszedłem do tego kursu, bo nigdy dotąd nie uczyłem się z kursu video. Szukając takiego kursu STREFAKURSÓW zdobyła moje zaufanie przed wydaniem moich pierwszych pieniędzy na taki kurs. I jestem pełen podziwu. Nie żałuję tych pieniędzy, tą wiedzę jaką otrzymałem z tej serii kursów, i w tak krótkim czasie, byłem w szoku, praktyczne przykłady do wykorzystania w firmie w domu itp. Pieniądze, które wydałem na książki, czas spędzony na forach, ślęczenie przed dokumentacją, godziny testów na komputerze, a tu 100% wszystko na tacy w tak krótkim czasie, wszystko krok po kroku interaktywnie, widzę wszystko na VIDEO, rewelacja. Pieniądze wydałem z pełnym zadowoleniem. Wiedzę, którą otrzymałem w tej ścieżce kariery od razu wykorzystałem zawodowo co podniosło moją pozycję w firmie :-). Mało tego myślę już o otworzeniu własnej firmy IT :-).

Marcin Trzeciak 656 dni temu

Świetny, nowoczesny, inspirujący, merytoryczny, profesjonalnie przygotowany kurs internetowy / wideo przygotowany przez Strefę Kursów. Polecam z całym przekonaniem wszystkim, którzy interesuje ten temat.

Jacek Synowiec 658 dni temu

Totalne podstawy. Polecam kurs dla osób, które nigdy nie miały do czynienia z linuxem i jest to dla nich totalna nowość. Nie oczekujcie zbyt wiele. Po ukoińczeniu tego kursu nie postawicie własnego serwera.. "bezpiecznego serwera" :)

Maciej Cysewski 664 dni temu

Fajny i przejrzysty przekaz informacji. Bez względu na poziom posiadanej wiedzy każdy czegoś się w tym kursie nauczy. Polecam wszystkim, których interesuje tematyka zarządzania usługami opartymi o system Linux w tym przypadku Ubuntu.

Wojciech Kościk 667 dni temu

Bardzo dobry kurs pomaga w zdobyciu niezbędnych umiejętnośi zarządzania serwerem w oparciu o system Ubuntu, Centos. Bardzo dobrze wyjaśnia kwestie konfiguracji usług niezbędnych do uruchomienia serwera www.

Łukasz Lubasiński 685 dni temu

Kurs bardzo rzetelnie wytlumaczony. Wedlug mnie poradza sobie osoby ktore nie mialy stycznosci nawet z Linuksem ! Pan Tomek nie pozwoli nam sie zgubic :)

Karol Szczepaniak 712 dni temu

Kurs bardzo przejrzyście tłumaczy często skomplikowane kwestie. Thx

ireneusz kaliszkowski 713 dni temu

Niezbędna, elementarna wiedza na temat administracji serwerem linux-a. Przykłady działające. Na potrzeby kursu najlepiej używać putty, winscp, vi.

Piotr Krzenciessa 748 dni temu

Jeżeli interesowałeś się tematyką serwerów, hostingiem itp ten kurs jest dla Ciebie. Tematyka przedstawiona w kursie pomogła mi znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących mnie pytań.

Jacek Papiniak 748 dni temu

Warte obejrzenia. Proste tłumaczenie. Praktyczne rozwiązania.

Aleksandra Ćwiklińska 768 dni temu

Idealny szczególnie dla uczniów technikum informatycznego który właśnie z zagadnieniami z tego kursu będą się zmagać na przedmiocie "pracownia sieciowych systemów operacyjnych". Kurs prowadzony wyjątkowo profesjonalnie

Przemysław Bochna 771 dni temu

Kurs bardzo fajnie przedstawiony. Polecam

Sebastian Wujkowski 794 dni temu

Fantastyczny kurs. Na początku przygody z Linuxem pozwala na nauczenie lub przypomnienie sobie wszystkich zagadnień administracyjnych. Kurs polecam każdemu administratorowi!

Dariusz Budziszewski 798 dni temu

Super, wszystko wyjasnione, dobry poziom !

Michał Bryniarski 798 dni temu

Kurs znakomicie prowadzi krok po kroku, jak właściwie zarządzać systemem Linux. Bardzo trafne komentarze i objaśnienia. Polecam ten kurs!

Bogdan Skotnicki 807 dni temu

Polecam, super kurs

Jarosław Bartnicki 830 dni temu

Sporo wiedzy.. aczkolwiek łatwo przyswajalnej gdyż kurs prowadzony jest jasno, większość aspektów jest wyjaśnionych resztę można bez większych problemów znaleźć w man'ie bądź w zasobach sieci Internet.

Łukasz Kozicki 838 dni temu

Kurs naprawdę świetny, pomaga w zdobyciu niezbędnych umiejętność w jakże potrzebnej w dzisiejszych czasach dziedzinie informatyki jaką jest administracja sieciowymi systemami operacyjnymi, szczerze polecam ! :)

Michał Firszt 872 dni temu

Bardzo dobry kurs

Przemysław Chudziński 896 dni temu

Kurs rewelacja, pomógł mi w uzupełnieniu i ułożeniu mojej widzy na temat serwerów. Największym atutem kursu było to ze w końcu zrozumiałem jak skonfogurowac poprawnie bind9. Pomógł mi rownież w napisaniu pracy dyplomowej. Polecam!

Sebastian Dydo 912 dni temu

Super kurs! Jeszcze jestem w trakcie nauki

Rafał Wilamowski 946 dni temu

Kurs świetnie przygotowany i zrealizowany na mądrych przykładach. Do wykorzystania na co dzień w wielu projektach. Polecam

Sławomir Sowiński 967 dni temu

Świetna pozycja dla kursantów znających linuxa.

Piotr M 1037 dni temu

Bardzo dobry kurs, można się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy Polecam

Piotr Rejczak 1041 dni temu

Lektor bardzo dobrze wszystko tlumaczy

Dymek Przemysław 1072 dni temu

Ok!

Stanisław Samoraj 1084 dni temu

Dzięki temu kursowi udało mi się zgłębić linuxa będąc zupełnym laikiem i dlatego postanowiłem, że moim systemem operacyjnym będzie linux z windowsa mam zamiar zrezygnować tu wszystko jest czego potrzebuje i za darmo. Dzięki temu kursowi bardzo dużo się nauczyłem jak i w poprzednim kursie daje 5 wszystko jest rzetelnie i jasno wyjaśnione.

Piotr Piórkowski 1089 dni temu

Kurs jest ok, ale wystarczy zakupić Kurs Linux-administrację zaawansowaną by opanować niezbędne podstawy.

Agata Marchewka 1090 dni temu

Kurs dla początkujących administratorów. Wiedza przyda się zarówno w zastosowaniach firmowych jak i domowych. Tym, którzy chcą "postawić" swój serwer fizyczny, jak również tym, którzy chcą administrować instancjami serwerów wirtualnych w chmurze. Pan Tomasz przedstawia w sposób przystępny najważniejsze aspekty zarządzania serwerem opartym o system operacyjny Linux. Poszczególne tematy przedstawia rzeczowo i konkretnie. Początkujący nie powinni być zagubieni. By w pełni wykorzystać kurs zachęcam, za Panem Tomkiem, do samodzielnego wykonywania ćwiczeń, by utrwalić wiedzę. Jako kontynuację warto skorzystać z kolejnego kursu dot. zaawansowanej administracji.

Mariusz Rajda 1094 dni temu

SUPER kurs! Idealne rozszerzenie wiedzy które zdobyłem w innych kursach z tej serii. Dziś administruję siecią w mojej firmie.

Piotr Zakrzewski 1120 dni temu

Mam wszystkie dostępne kursy o linuxie z SK. Dzięki nim nauczyłem się administrować oraz skonfigurowałem w pracy serwer VPS oparty o ubuntu.

Piotr Horemski 1149 dni temu

W/w kurs w sposób przejrzysty prezentuje treści w nim zawarte. Dzięki kursowi nabyłem praktycznych umiejętności (począwszy od instalacji serwera poprzez konfigurację usług serwerowych). Dzięki tej pozycji dowiedziałem się także, w jaki sposób zarządzać zdalnie systemem opartym na serwerach Linuksowych oraz w jaki sposób tworzyć sieci oparte na VPN. Bardzo dobra pozycja (nie tylko dla osób zaawansowanych) ale także zaczynających swoją "przygodę" z alternatywnymi systemami operacyjnymi (do jakich niewątpliwie zaliczyć można Linuksa).

MARCIN SZCZAP 1187 dni temu

Kurs oceniam bardzo pozytywnie. Wiedza praktyczna i zrozumiały przekaz spowodowało iż całą wiedzę spożytkowałem w prawdziwym projekcie i sprawdza się w stu procentach :)

Hubert Pasierb 1193 dni temu

Jak najbardziej kurs godny polecenia. Wszystko jasno , logicznie wytłumaczone krok po kroku. Trzeba się starać aby tego nie zrozumieć.

Dariusz Kiraga 1198 dni temu

Kurs zrealizowany bardzo profesjobalnie. Zagadnienia poruszane na łamach kursu wyjaśniono w sposób wyczerpujący i klarowny. Kurs został przygotowany niewątpliwie przez specjalistę.

Marcin Lipiec 1229 dni temu

Świetny i bardzo przydatny kurs, który pokazuje jak optymalnie zarządzać serwerem. Uwielbiam kursy które są tak dobrze prowadzone i tłumaczą wszystko, nawet naj trudniejsze przypadki

Mariusz Koczara 1231 dni temu

Fajnie poprowadzony kurs. Mógłby być trochę bardziej zaawansowany ale i tak daje 5. Pozdrawiam!

Tomasz Malinowski 1251 dni temu

Kurs przygotowany przez profesjonalistów. Wszystko świetnie przygotowane i wytłumaczone. Mega plus dla video przekazywania wiedzy. Jak dla mnie o wiele skutezniejsza niż czytanie kilkuset strona książek. Fakt książka opisuje zagadnienie dogłębnie, ale to co wykorzystuje się w codziennej pracy spokojnie można wyciągnąć oglądając kursy. Pozdrawiam Ekipe StrefaKursow.pl

Antoni Matusz 1264 dni temu

Kurs jest na wysokim poziomie, przystępny i dobrze prowadzony.

Roman Kowalski 1266 dni temu

Kurs spełnił moje oczekiwania, prowadzony jest w sposób profesjonalny. Zakup i realizacja zamówienia jak zwykle na wysokim poziomie.

Krzysztof Łopocki 1266 dni temu

Daję "5" choć jak napisał w komentarzu Daniel, kurs trochę pobieżnie opisuje pewne zagadnienia. Czuję drobny niedosyt jak na kurs co ma w nazwie "administracja serwerem". Ja akurat lubię wiedzieć jeszcze dlaczego a nie tylko jak. Brakowało mi konfigurowania i ustawiania Samby, opisu narzędzi np. sieciowych przydatnych w codziennej pracy admina, troszkę więcej info o DNS i prę pierdułek ;) Ogólnie jednak, kurs mogę polecić każdemu, kto chce postawić serwer na linuxie, zestawić potrzebne usługi i koniec.

Krzysztof Wiśniewski 1266 dni temu

Ogólnie kurs bardzo dobry, minus za pobieżne omówienie serwera pocztowego brak takich zagadnień jak: autoryzacja, szyfrowanie, brak zmianki o nie systemowych użytkownikach poczty i ich autoryzacji (mysql, ldap) , zabezpieczenie przed spamem te już na samym początku sesji SMTP jak i bardziej rozbudowane. Może autor w następnej części wróci do tego tematu ? Polecam kurs i czekam na następne.

daniel mrozowski 1279 dni temu

Kurs przygotowany bardzo profesjonalnie. Każde zagadnienie zostało wyjaśnione w sposób przystępny i zrozumiały. Polecam.

Piotr Ciaputa 1281 dni temu

90

Szkolenie zawiera

 • Nielimitowany dostęp
 • Oglądasz kursy gdzie chcesz i kiedy chcesz.
 • Możliwość pobrania pliku
 • Możesz pobrać pliki z kursem i zachować kopie.
 • Darmowe aktualizacje
 • Szkolenie będzie na bieżąco aktualizowane, a Ty będziesz miał dostęp do wszystkich nowych lekcji.
 • Dodatkowe materiały
 • Wraz ze szkoleniem otrzymasz wszystkie pliki użyte w kursie.
 • Testy, ćwiczenia
 • Szkolenie zawiera również testy i ćwiczenia, które pomogą ci utrwalić wiedzę.
 • Certyfikat ukończenia
 • Na koniec otrzymasz certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia.
 • Dostęp z urządzeń mobilnych
 • Masz dostęp do szkolenia również z urządzeń mobilnych i możesz uczyć się w dowolnym miejscu.

Informacje o kursie

 • Poziom Zaawansowany
 • Poziom Zaawansowany
 • Czas trwania 6 godzin
Ścieżka kariery - DevOps

Czy wiesz, że ten kurs możesz nabyć, aż 20% taniej w ścieżce DevOps

Sprawdź szczegóły

Autor

Tomasz Kubisztal

Tomasz Kubisztal

Projektant elementów reklamowych i programista

Tomasz Kubisztal posiada ponad 20-letnie doświadczenie w programowaniu, a także w grafice wektorowej. Przez wiele lat zajmował się opracowywaniem i przygotowaniem materiałów w drukarni. Tomasz twierdzi, że grafika wektorowa nie ma przed nim tajemnic co regularnie udowadnia swoimi kursami. Hobbistycznie zajmuje się też programowaniem w BASCOM i C(Arduino). Autor licznych publikacji branżowych na portalach takich jak elektroda oraz forbot.

Szybka pomoc

FAQ (Najczęściej Zadawane Pytania)

888 223 111