FAQ Program Partnerski

Jak działa Program Partnerski?

Działanie naszego programu jest bardzo proste. Każdy z partnerów poleca na swojej stronie internetowej kursy z naszej oferty i otrzymuje prowizję od każdej sprzedaży. Jeśli klient dokona zakupu z Twojego polecenia tzn. przejdzie do naszego sklepu z Twojej strony to otrzymasz prowizję w wysokości 20% wartości netto danej sprzedaży.

Dla kogo przeznaczony jest program partnerski?

Nasz Program Partnerski jest przeznaczony dla każdego, kto chce wykorzystać potencjał swojej strony internetowej i zarabiać na jej prowadzeniu – firmy i osoby prowadzące działalność gospodarczą, jak również osoby nie prowadzące działalności gospodarczej. My dostarczamy atrakcyjny dla klientów produkt, a Ty zarabiasz na jego promowaniu w Internecie. Rejestracja oraz uczestnictwo w Programie są bezpłatne.

Ile można zarobić w programie partnerskim?

Polecając nasze kursy osobom, które odwiedzają Twoją stronę Twój zysk wyniesie 20% wartości netto, każdej dokonanej sprzedaży. Zgromadzoną prowizję możesz wypłacić w każdej chwili - nie ma progu kwoty minimalnej do wypłaty.

Jak dołączyć do Programu Partnerskiego?

Po zapoznaniu się z umową o współpracy, wypełnij formularz rejestracyjny. Po pozytywnej weryfikacji założonego konta, otrzymasz dostęp do panelu administracyjnego, dzięki któremu w łatwy i szybki sposób możesz przystąpić do promowania naszych produktów na swojej stronie. Jeżeli nie prowadzisz działalności gospodarczej, wydrukuj umowę współpracy w dwóch egzemplarzach oraz pozostałe oświadczenia, podpisz i wyślij do nas na adres:

The Hero Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa
ul. Kochanowskiego 32B/2.41
33-100 Tarnów

Dokumenty możesz wysłać wraz z pierwszym rachunkiem.

Jakie narzędzia otrzymam?

Program partnerski został tak zaprojektowany, aby nasi partnerzy mogli osiągnąć dzięki niemu jak największe zyski. Dlatego dostarczamy Ci wiele materiałów promocyjnych, które możesz umieścić na swojej stronie. Zapewniamy pełną pomoc techniczną oraz pomagamy przy promowaniu naszych produktów. Zapewniamy też dostęp do statystyk dotyczących Twojej współpracy z naszą firmą. Ciągle pracujemy nad udoskonalaniem naszych narzędzi, aby korzystanie z nich było jak najprostsze i efektywne, tworząc nowoczesne rozwiązania. Pamiętaj o tym, że korzyści, które osiągniesz dzięki promowaniu naszych produktów oznaczają również korzyści dla nas. Dlatego priorytetowym celem programu jest owocna współpraca z naszymi partnerami, która przynosi korzyści obydwu stronom. Jesteśmy otwarci na Twoje sugestie i propozycje.

W jaki sposób mogę promować Wasze produkty?

W tym celu przygotowaliśmy specjalne kreacje graficzne, które możesz umieścić na swojej stronie, znajdziesz je w swoim panelu administracyjnym. Zachęcamy również do wykorzystania wtyczki w WordPress , która jeszcze bardzie upraszcza i automatyzuje nasza promocję. Możesz też użyć unikalnego kodu partnera, który daje właściwie nieograniczone możliwości reklamy naszych produktów - możesz go użyć nawet do promocji w Social Media (Facebook, Google+, YouTube itp.).

Czy muszę mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą?

Nie, możesz współpracować z nami jako osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej. Wystarczy, że złożysz odpowiednie oświadczenia i przy każdej wypłacie środków zamiast faktury wystawisz rachunek:

  • Oświadczenie o nieprowadzeniu działalności gospodarczej (.pdf)
  • Oświadczenie o niezarejestrowaniu jako płatnik VAT (.pdf)
  • Wzór rachunku (.pdf) (.doc)

Jak wygląda procedura wypłaty środków?

  1. Gromadź prowizję na swoim koncie.
  2. Złóż dyspozycję "Zgłoszenie wypłaty" w swoim panelu Programu Partnerskiego.
  3. Wystaw fakturę lub rachunek i wyślij ją do nas.
  4. My dokonujemy wypłaty środków na wskazane przez Ciebie konto w terminie 14 dni.

W jaki sposób umieszczać materiały reklamowe na stronie?

Wystarczy, że na swojej stronie umieścić kod Kreacji, który możesz pobrać z panelu administracyjnego w zakładce KREACJE. Każdy wygenerowany kod kreacji zawiera unikalny adres dzięki czemu system rozpozna Twoje przekierowanie i naliczy należną prowizję. Jeżeli prowadzisz stronę w WordPress, możesz zainstalować specjalną wtyczkę i wybrać sposób promowania naszych produktów. Możesz również umieścić dowolny link z naszej strony, dopisując do niego specjalny kod partnera.

Czy muszę korzystać z gotowych kreacji?

Nie musisz, możesz stworzyć dowolne kreacje promocyjne we własnym zakresie. Pamiętaj jednak, aby adres z przekierowaniem na naszą stronę zawierał twój kod partnera – dzięki temu możliwe jest prawidłowe naliczanie prowizji.

Czy można korzystać z innych form promocji, np. mailingi, kampanie Adwords/Facebook?

Tak, dozwolone są takie działania. Mailing nie może jednak nosić znamion spamu, a więc może być rozsyłany tylko do osób subskrybujących twój serwis, które wyraziły na to zgodę. W przypadku reklam kierowanych na wyszukiwarkę za pomocą systemu Google AdWords zabronione jest wykorzystywanie kierowania za pomocą słów kluczowych jednoznacznie związanych i kojarzonych z marką Strefa Kursów i strefakursow.pl. Rozsyłanie mailingu i inne działania mające charakter spamu oraz niezgodne z regulaminem PP są jego naruszeniem, ponieważ stanowią działanie na niekorzyść wizerunku strefakursow.pl.

Czy dozwolone jest stworzenie osobnej strony w celu promowania Waszych produktów?

Zależy nam na pozyskiwaniu reklamodawców posiadających własny serwis. Nie chcemy aby powstawały specjalnie spreparowane strony, które będą swego rodzaju kopiami naszego sklepu.

Czy jako formę promowania Waszych produktów mogę stworzyć tzw. landing-page?

Podobnie jak powyżej nie jesteśmy zwolennikami takich rozwiązań. Nie mniej jednak jeżeli strona będzie posiadała jakąś wartość, tzn będzie zawierała unikalną treść to nie widzimy problemu.

Czy mogę prezentować na swojej stronie opisy kursów?

Zgodnie z regulaminem PP zabronione jest wykorzystywanie jakichkolwiek treści pochodzących ze strony strefakursow.pl w sposób wykraczający poza postanowienia umowy.

W jaki sposób naliczana jest prowizja?

Każde przejście z Twojego linku partnerskiego na naszą stronę jest zapisywane w pliku cookie, który przechowuje te informacje przez 30 dni. Jeżeli w tym czasie, Twój klient dokona u nas zakupu, zostanie Ci naliczona prowizja. Informacja o prowizji pojawi się w Twoim panelu w zakładce Historia w momencie zrealizowania zamówienia przez sklep strefakursow.pl. Jeżeli zamówienie z jakichś przyczyn nie zostanie zrealizowane (np. klient nie podejmie odbioru przesyłki pobraniowej) prowizja zostanie anulowana.

Jak otrzymać wynagrodzenie z tytułu prowizji?

Wystarczy, że złożysz dyspozycję Zgłoszenie wypłaty w swoim panelu, wpisując dowolną kwotę z puli dostępnych środków. Następnie musisz wystawić nam fakturę lub rachunek, możesz skorzystać ze wzoru: Wzór rachunku (.pdf) (.doc). Ostatnim krokiem jest przesłanie dokumentu do nas. Teraz pozostaje tylko oczekiwanie na przelew.

Jak długo należy czekać na wypłatę wynagrodzenia?

Wypłaty dokonywane są w formie przelewu na konto bankowe wskazane przez Ciebie w terminie 14 dni od otrzymania przez nas faktury/rachunku.

Czy prowizja od sprzedaży jest naliczana za wszystkie produkty?

Tak, pod warunkiem oczywiście, że sprzedaż została dokonana przez Kreacje, wtyczkę WordPress lub link z Twoim unikalnym kodem partnera.

Czy kwotę za prowizję można wymienić na kursy?

Niestety ze względów formalno-prawnych nie możemy zaproponować takiego rozwiązania. Musi dojść do wypłaty zgromadzonych środków.

Czy dostanę PIT-a?

Nie wystawiamy PITów, ponieważ formą współpracy jest najem powierzchni reklamowej. Wystawiasz nam rachunki/faktury i na ich podstawie powinieneś wypełnić PIT za rok ubiegły (pod warunkiem, że wypłacałeś prowizję). Po szczegółowe informacje na temat rozliczeń PIT powinieneś się zwrócić do swojego Urzędu Skarbowego.

Zmieniły się dane firmy, na którą ma być wystawiana faktura. Czy muszę to zgłosić?

Zgodnie z regulaminem Programu Partnerskiego, o takiej zmianie każdy Partner powinien nas poinformować niezwłocznie, można to zrobić mailowo na adres pp@strefakursow.pl. Najważniejszą czynnością jest wprowadzenie nowych danych w swoim profilu w zakładce "Moje dane". Jest tam specjalna rubryka przeznaczona na dane do wystawienia faktur VAT, można je edytować w każdej chwili.

Masz inne pytania?

Wszelkie pytania, uwagi i sugestie możesz zgłaszać na adres pp@strefakursow.pl Chętnie udzielimy pomocy najszybciej jak to możliwe.